Νέα τόπικ για χιλιοειπωμένα θέματα

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Είμαι μέλος του travelstories εδώ και ένα χρόνο. Στο διάστημα αυτό έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν κάθε μέρα ανοίγουν θέματα για τα ίδια και τα ίδια (διαμονή Ρώμη, διαμονή Λονδίνο, νησί για διακοπές κλπ) χωρίς καμία απολύτως διαφορά από τα προηγούμενα. (Παραδέχομαι ότι ίσως να έχω πέσει κι εγώ στην ίδια παγίδα και να έχω ανοίξει θέμα-κλασικούρα..)
Κάποιες φορές αυτά τα θέματα παραπέμπονται γρήγορα σε παλιότερες συζητήσεις, άλλες φορές όμως ξεκινάνε νέες συζητήσεις με πολύτιμες πληροφορίες, με αποτέλεσμα κάθε φορά που ψάχνεις στην αναζήτηση ένα θέμα να εμφανίζονται 10 παρόμοια με 1-2 πληροφορίες το καθένα.

Το θέμα είναι: αν έχω κουραστεί ασύστολα εγώ από αυτό, φαντάζομαι τι θα έχουν πάθει τα ιδιαίτερα ενεργά μέλη που κλείνουν χρόνια παρουσίας. Ο κίνδυνος που ελλοχεύει είναι να βαρεθούν να δίνουν τις ίδιες και τις ίδιες συμβουλές από το μηδέν σε ανθρώπους που απλώς βαριούνται να ψάξουν...

Έχει κανείς κάποια πρόταση για το πώς θα μπορούσε να λυθεί αυτό; Εκτός αν είναι πρόβλημα μόνο στο μυαλό μου και δεν ενοχλεί κανέναν άλλο....

Το να ασχολούνται οι mods συνέχεια με το να ομαδοποιούν τις συζητήσεις, αν και βολικό, νομίζω δεν είναι εφικτό..

ΥΓ. Σκέτη γκρίνια είμαι σήμερα.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.799
Likes
18.625
Κι ήμουν πάνω να ρωτήσω τι καιρό κάνει τον Οκτώβρη στο Σαμούι για γαμήλιο....δε το σηκώνει μάλλον.
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
ίσως αν άνοιγε ένας `"φάκελος" ανά χώρα μέσα στον οποίο θα υπάρχουν αυστηρά ξεχωριστά τοπικ με θέματα την διαμονή, την διασκέδαση, τα αξιοθέατα, τα μέσα μετακίνησης κλπ? κι εγώ αν και είμαι νέο μέλος, δυσκολεύομαι να βρω αυτά που χρειάζομαι για κάθε προορισμό!!!! εκτός βέβαια από τις ταξιδιωτικές ιστορίες του κάθε μέλους, που σωστό νομίζω είναι να μην επιδέχονται μετατροπές ή κατηγοριοποιήσεις παρά μόνο ανάλογα με τον προορισμό!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Είμαι μέλος του travelstories εδώ και ένα χρόνο. Στο διάστημα αυτό έχω παρατηρήσει ότι σχεδόν κάθε μέρα ανοίγουν θέματα για τα ίδια και τα ίδια (διαμονή Ρώμη, διαμονή Λονδίνο, νησί για διακοπές κλπ)
Εγώ είμαι κοντά δύο χρόνια μέλος και αναπολώ τις ωραίες εποχές που τα μισά θέματα ήταν σχετικά με την Πράγα, τότε που η μισή Ελλάδα πέταγε εκεί με SkyEurope
aimages.ibsrv.net_ibsrv_res_src_passionford.com_get_forum_images_smilies_bigcry.gif
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Χαχα! Πάαααει και η καημενούλα η skyeurope..Και την είχα συμπαθήσει! Άρα δε σε πειράζει να βλέπεις συνέχεια τα ίδια και τα ίδια; Ρε παιδιά μάλλον εγώ είμαι πολύ ιδιότροπη, τι να πω..
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Το θέμα είναι: αν έχω κουραστεί ασύστολα εγώ από αυτό, φαντάζομαι τι θα έχουν πάθει τα ιδιαίτερα ενεργά μέλη που κλείνουν χρόνια παρουσίας. Ο κίνδυνος που ελλοχεύει είναι να βαρεθούν να δίνουν τις ίδιες και τις ίδιες συμβουλές από το μηδέν σε ανθρώπους που απλώς βαριούνται να ψάξουν...
Εγώ πλέον έχω σταματήσει να απαντάω εξατομικευμένα. Το έχω κάνει πολλάκις, δε μπορώ άλλο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ε ναι! Δικαιολογημένα! Σου λέω έχω πάθει το ίδιο και έχω παρουσία ποσοτικά και ποιοτικά 1/10 της δικής σου!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν νομίζω ότι μπορεί να κάνει κάτι η διαχείριση... το θέμα είναι να καταλάβουν όσοι ζητούν πληροφορίες ότι πρέπει να χρησιμοποιούν την αναζήτηση... με μια αναζήτηση όποιος ενδιαφέρεται πραγματικά θα βρει άπειρα χρήσιμα πράγματα... άμα ο άλλος βαριέται όμως τι να κάνουμε... εγώ προσωπικά αντιμετωπίζω χιουμοριστικά πλέον το όλο θέμα... σιγά μην γράφω τα ίδια και τα ίδια για κάποιον που ετοιμάζεται για ταξίδι και βαριέται να ψάξει...
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Δεν έχει νόημα, γιατί εσύ το αντιμετωπίζεις χιουμοριστικά, 5 ακόμα παλιά μέλη που βαρέθηκαν θα το αντιμετωπίσουν πειραχτικά, θα βρεθούν όμως και 5-6 νέα μέλη ορεξάτα που θα απαντήσουν σοβαρά...Αποτέλεσμα; Ένα συνοθύλευμα σοβαρών και ειρωνικών απαντήσεων που δυσχεραίνει τους πάντες.
Ενώ αν συμφωνηθεί ότι είναι όρος του φόρουμ να μην ανοίγονται ίδια θέματα;

Λέεεω εγώ τώρα.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Νιώθω λίγο χαζή τώρα :) :) Thanx!

Και για να πράξω κι εγώ αυτά για τα οποία γκρινιάζω, παρακαλώ διαγράψτε πλήρως το τόπικ αυτό αν θέλετε, εφόσον υπάρχει η συζήτηση μία φορά στο site δεν υπάρχει λόγος για δεύτερη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.101
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom