Νέος κοροναϊος- Και τώρα τι?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tolismark

Member
Μηνύματα
79
Likes
35
Σε συνεχεια του προηγουμενου post μου, πλεον ζόρισε αρκετα η κατασταση στην Β. Ιταλία. Η γνωστή μου στο Μιλανο που μεχρι προχθες το αντιμετώπιζαν ψύχραιμα, οντως τωρα μου λεει πως η κατασταση ειναι ζόρικη. Οι περιπτωσεις με κορονοϊο αυξάνονται συνεχως γιατι πλεον και απλές καταστάσεις πυρετού και βήχα, αποδεικνύεται πως προκειτε για covid. Εδω στη Ρωμη δεν υπαρχει κατι που να δειχνει πως ανυσηχουν για κατι. Σημερα στο Κολοσσαίο, Φοντάνα, Σκαλιά..κλπ παρα πολύς κοσμος και μάσκες ουδείς!
Η αληθεια ειναι οτι ανυσηχω και ελπιζω να μην γινει καμια στραβή μεχρι την Τεταρτη που φευγω...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Για τους λατρεις των στατιστικων.....πλεον η Ιταλια ειναι στη δευτερη θεση των καταγεγραμμενων κρουσματων κατω απο Νοτια Κορεα (εξαιρειται η Κινα). Πολυ παραπανω πλεον απο αλλες Ασιατικες χωρες...

@soudianos Το σκορδο μαγειρεμενο κανει;; :bleh:
 

marianino

Member
Μηνύματα
276
Likes
83
Ταξίδι-Όνειρο
οποιοδήποτε!!
μεσα Απριλίου ξεκινάει η φετινή μας κρουαζιέρα απο Σαβόνα !! Μεσόγειο και Κανάρια!! Να πάρω καμιά αλλαξιά παραπάνω λέτε???
 

elme

Member
Μηνύματα
7
Likes
22
Είπε (σε αντίθεση με τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας ) και συνέχισε σιγά μην είναι στρογγυλή η γη, αδιαφορώ για τον Γαλιλαίο και τα μιντια
Τι λέει ο παγκόσμιος Οργανισμός υγειας; γιατί εγώ αυτό διαβάζω στην επίσημη σελίδα τους :As with other respiratory illnesses, infection with 2019-nCoV can cause mild symptoms including a runny nose, sore throat, cough, and fever. It can be more severe for some persons and can lead to pneumonia or breathing difficulties. More rarely, the disease can be fatal. Older people, and people with pre-existing medical conditions (such as, diabetes and heart disease) appear to be more vulnerable to becoming severely ill with the virus.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Και τρίτος νεκρός Ιταλία μια ηλικιωμένη σε 48 ώρες ...
Και? Η αναπαρωγη νουμερου θυματων εξυπηρετει τα ΜΜΕ που διψανε για αιμα. Εμεις οχι.
Για την ιστορια ηταν νοσηλευομενη υπερηλιξ ογκολογικη ασθενης τελικου σταδιου.
Το παιχνίδι του πανικού των μίντια με αφήνει αδιάφορη.
Σωστη. Υπερβολικος θορυβος για μια "ασθενεια ελαφρα βαρυτερη της γριππης" (ιταλιδα λοιμωξιολογος, Μιλανο).
μεσα Απριλίου ξεκινάει η φετινή μας κρουαζιέρα απο Σαβόνα !! Μεσόγειο και Κανάρια!! Να πάρω καμιά αλλαξιά παραπάνω λέτε???
Απαπα...να ακυρωσεις αμεσα. Θυσιαζομαι να παω στη θεση σου.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.983
Υπαρχει περιπτωση να κλεισουν κι εδω τα σχολεια προληπτικα, οπως ειχε γινει με το Κοξακι (νομιζω οτι δεν ειχαμε κανενα κρουσμα τοτε).
Σχετικα με το τι θα κανω για Απριλη που εκλεισα στη Βενετια, εμπιστευομαι την Κεραμεως που εχει απ ευθειας συνδεση με τον Θεο. Οσο απαγορευει τις εκδρομες, δεν ξεκιναω.
 
Μηνύματα
5
Likes
1
Έχοντας προγραμματίσει 13 ήμερο ταξίδι στην Σιγκαπούρη μετά τις 28 Γενάρη, το ακύρωσαμε τελευταία στιγμή, καθώς δεν ξέρουμε τι θα γίνει και πως θα εξελιχθεί όλο αυτό το θέμα!!!
Καλησπέρα ! Την προηγούμενη εβδομάδα επέστρεψε φιλικό μου ζευγάρι Βέλγων από Σιγκαπούρη. Κανένα πρόβλημα. Παντού έλεγχοι , με θερμικές κάμερες κλπ, αλλά όλα καλά. Όταν επέστρεψαν στο αεροδρόμιο των Βρυξελλών έφταναν συγχρόνως τρία αεροπλάνα από χώρες της Άπω Ανατολής και δεν υπήρχε κανένας έλεγχος, άρα τους ευρωπαίους να φοβάστε.
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Γενικά, στα ευρωπαϊκά αεροδρόμια κάνουν ελέγχους; Περνάς από θερμικές κάμερες; Στα ελληνικά αεροδρόμια; Έχουμε και ένα ταξίδι στην κεντρική Ευρώπη μέσα στον Μάρτιο, να ξέρουμε τι να περιμένουμε, τυχόν καθυστερήσεις κτλ.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom