Νέος κοροναϊος- Και τώρα τι?

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

El_Paco

Member
Μηνύματα
11
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Ιρακ
Καλησπέρα διαβάζω το όλο thread... άποψη μου είναι ότι το ράδιο αρβύλα δεν βοηθάει καπως έναν ταξιδιώτη που έχει σκοπό να πάει σε μια από τις γύρω χωρες της Κίνας γιατί ίσως τον επηρεάσει αρνητικά ενώ δεν υπάρχει ακόμα λόγος!δεδομενα αυτή τη στιγμή κυνδινευουμε πιο πολύ από την εποχιακή που υπάρχει στην Ελλάδα πάρα από τον ιό στην Κίνα... οπως και να έχει βρήκα ένα άρθρο από σελίδα σχετική με το Βιετνάμ που δίνει κάποιες απαντήσεις για την τρέχουσα κατάσταση σε δρόμους, πόλεις, αξιοθέατα, πτήσεις κτλ. Παραθέτω... https://vietnam.travel/things-to-do...ial&utm_campaign=social+followers+engagements
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Επιστρέφουμε από Λάος . Σινγκαπούρη Αθήνα το επόμενο Σάββατο ειμαστε Luang prabang οι τουρίστες ελάχιστοι πολύ ωραία Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον
 

Kallergis85

Member
Μηνύματα
7
Likes
8
Επειδή εδώ, κάποιο κακώς ρωτάνε για να βρουν απαντήσεις, και κάποιοι κακώς απαντάνε (συνήθως με ειρωνεία) θέλω να ποστάρω το παρακάτω αν και καινούργιος - έχω ήδη αρχίσει να δυσανασχετώ με όσους κατηγορούν τους Έλληνες πως κυκλοφορούν φοβισμένοι με μάσκες κλπ κλπ. Ε λοιπόν βγείτε από το καβούκι σας και δείτε εδω:
MWC 2020: Ακυρώθηκε λόγω κοροναϊού η μεγάλη έκθεση
https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/207445/mwc-2020-anavalletai-logo-koronaioy-i-megali-ekthesi
Οι Έλληνες την ακύρωσαν; Ήμουν έτοιμος λόγω δουλειάς να πάω αλλά ακυρώθηκε. Επίσης αναμένεται να ακυρωθεί και η μεγάλη έκθεση στην Γερμανία με βιομηχανικά είδη και εργαλεία όπου και εκεί πολλές εταιρείες ακυρώνουν. Δεν νομίζω πως οι υπερβολικοί και φοβισμένοι Έλληνες την ακύρωσαν. Επίσης, με τι επιστημονικές γνώσεις χλευάζουν κάποιοι όσους φορούν μάσκες στα αεροδρόμια; έχετε διαβάσει κάτι σχετικό στην σελίδα του Π.Ο.Υ.;

Άλλο να πεις την γνώμη σου σεμνά και ωραία και άλλο να χλευάζεις.
 
Last edited by a moderator:

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Ε λοιπόν βγείτε από το καβούκι σας και δείτε εδω:


Άλλο να πεις την γνώμη σου σεμνά και ωραία και άλλο να χλευάζεις.
πως μπορούν να υπάρχουν αυτές οι δυο φράσεις στο κείμενό σου?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.880
Likes
26.790
Δεν νομίζω πως οι υπερβολικοί και φοβισμένοι Έλληνες την ακύρωσαν.
Αν είχες προσέξει,την ακύρωση της έκθεσης την ανέφερα πριν λίγες ημέρες.
Επειδή για την συγκεκριμένη έκθεση έχω προσωπική άποψη,η διοργανώτρια εταιρία
αναγκάστηκε να την αναβάλει/ματαιώσει μετά από 30 ακυρώσεις μεγάλων εταιριών
που θα συμμετείχαν.Οι εταιρίες που ακύρωσαν ανέφεραν προβλήματα μετακίνησης,
αλλά και λόγους προστασίας υγείας,γιατί πως θα σου φαινόταν σε σένα να συμμετέχεις
σε μία έκθεση που διαρκεί όλη την ημέρα,που η πλειοψηφία θα ήταν άτομα Ασιατικής
καταγωγής,φρεσκοταξιδευμένα από περιοχές 'υψηλού' κινδύνου.;
Και μάλιστα να διαρκεί και μεγάλο μέρος της νύχτας με γεύματα αλλά και κλειστά μήτινγκ.
προκειμένου αυτή η τόσο σημαντική έκθεση να καταλήξει σε φιάσκο με τις ακυρώσεις
την ανέβαλλαν/ακύρωσαν.
 

Kallergis85

Member
Μηνύματα
7
Likes
8
πως μπορούν να υπάρχουν αυτές οι δυο φράσεις στο κείμενό σου?
Όπως γράφουν θα γράφω.

Αν είχες προσέξει,την ακύρωση της έκθεσης την ανέφερα πριν λίγες ημέρες.
Επειδή για την συγκεκριμένη έκθεση έχω προσωπική άποψη,η διοργανώτρια εταιρία
αναγκάστηκε να την αναβάλει/ματαιώσει μετά από 30 ακυρώσεις μεγάλων εταιριών
που θα συμμετείχαν.Οι εταιρίες που ακύρωσαν ανέφεραν προβλήματα μετακίνησης,
αλλά και λόγους προστασίας υγείας,γιατί πως θα σου φαινόταν σε σένα να συμμετέχεις
σε μία έκθεση που διαρκεί όλη την ημέρα,που η πλειοψηφία θα ήταν άτομα Ασιατικής
καταγωγής,φρεσκοταξιδευμένα από περιοχές 'υψηλού' κινδύνου.;
Και μάλιστα να διαρκεί και μεγάλο μέρος της νύχτας με γεύματα αλλά και κλειστά μήτινγκ.
προκειμένου αυτή η τόσο σημαντική έκθεση να καταλήξει σε φιάσκο με τις ακυρώσεις
την ανέβαλλαν/ακύρωσαν.
Που διαφωνούμε;
 

kanarini

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
είμαστε 8 άτομα και έχουμε κλείσει εισιτήρια με τη scoot για Βιετνάμ με αναχώρηση 7/3/20., θα μπορούσε κάποιος να μας πει πως πρέπει να κινηθούμε ώστε να αναβάλλουμε την ημερομηνία χωρίς να χάσουμε χρήματα. το γραφείο στην Αθήνα μας λέει ότι από εδώ δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. γνωρίζει κάποιος το email στη σινγκαπουρη ??? μήπως υπάρχουν και άλλα άτομα με το ίδιο πρόβλημα ώστε να κινηθούμε όλοι μαζί??? ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
ΕΙΜΑΣΤΕ 8 ΑΤΟΜΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΕΙΣΗΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΗ SCOOT ΓΙΑ ΒΙΕΤΝΑΜ ΜΕ ΑΝΑΧΩΡΗΣΗ 7/3/20., ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΩΣΤΕ ΝΑ ΑΝΑΒΑΛΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΧΡΗΜΑΤΑ. ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ. ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟ EMAIL ΣΤΗ ΣΙΝΓΚΑΠΟΥΡΗ ??? ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΤΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΣΤΕ ΝΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ??? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
https://help.flyscoot.com/s/email-us
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Επειδή εδώ, κάποιο κακώς ρωτάνε για να βρουν απαντήσεις, και κάποιοι κακώς απαντάνε (συνήθως με ειρωνεία) θέλω να ποστάρω το παρακάτω αν και καινούργιος - έχω ήδη αρχίσει να δυσανασχετώ με όσους κατηγορούν τους Έλληνες πως κυκλοφορούν φοβισμένοι με μάσκες κλπ κλπ. Ε λοιπόν βγείτε από το καβούκι σας και δείτε εδω:
MWC 2020: Ακυρώθηκε λόγω κοροναϊού η μεγάλη έκθεση
https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/207445/mwc-2020-anavalletai-logo-koronaioy-i-megali-ekthesi
Οι Έλληνες την ακύρωσαν; Ήμουν έτοιμος λόγω δουλειάς να πάω αλλά ακυρώθηκε. Επίσης αναμένεται να ακυρωθεί και η μεγάλη έκθεση στην Γερμανία με βιομηχανικά είδη και εργαλεία όπου και εκεί πολλές εταιρείες ακυρώνουν. Δεν νομίζω πως οι υπερβολικοί και φοβισμένοι Έλληνες την ακύρωσαν. Επίσης, με τι επιστημονικές γνώσεις χλευάζουν κάποιοι όσους φορούν μάσκες στα αεροδρόμια; έχετε διαβάσει κάτι σχετικό στην σελίδα του Π.Ο.Υ.;

Άλλο να πεις την γνώμη σου σεμνά και ωραία και άλλο να χλευάζεις.
Νεαρέ βλέπω μπήκες με φορά.Χαλαρωσε λιγάκι.Μαλλον η κατάσταση σου έχει φέρει νεύρα.
Εύχομαι να έχεις μια καλύτερη συνέχεια στην παρέα μας...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Άλλο να πεις την γνώμη σου σεμνά και ωραία και άλλο να χλευάζεις.
Σεμνά και ωραία, λοιπόν, επειδή σε βλέπω αγχωμένο κι επειδή είναι κρίμα να μην χαρείς τον γάμο σου (αν δεν τον έχεις κάνει ακόμη) αλλά και το γαμήλιό σου (που σίγουρα δεν το έχεις κάνει), βάλε πλώρη γι άλλες θάλασσες, διάλεξε άλλον εξωτικό προορισμό (στο δυτικό ημισφαίριο - δόξα τω Βούδα είναι πάρα πολλοί) κι απόλαυσε και τον προορισμό και το γαμήλιο.

Όσο για όσους θέλουν ντε-και-καλά να το βάλουν το κεφάλι τους στο στόμα του λύκου (όπως έγραψε κάποιος/α) μπορεί και νά'ναι θηριοδαμαστές αλλά - στην τελική - τι σε νοιάζει; δικό σου είναι;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.796
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom