Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.114
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Καπακι μετα το Πασχα φευγω εντωμεταξυ για Κειπ Ταουν(οχι μεσω Ιταλιας βεβαια). Βλεπωντας το ρυθμο αυξησης των κρουσματων στη γειτονικη Ιταλια και το εμπαργκο που κανουν στους Ιταλους τουριστες σκεφτομαι μηπως βρεθουμε κιεμεις σε αντιστοιχη κατασταση στις επομενες εβδομαδες. Για να δουμε. Τουλαχιστον η Ethiopian ειναι σεβαστη εταιρια και ειμαι σιγουρος θα μου αλλαξει τα εισιτηρια αν χρειαστει
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η 14ημερη καραντινα ισχυει μαλιστα μονο απο χωρες με "αυξανομενα κρουσματα". Λογικα απο Κινα που μειωνονται δεν υπαρχει θεμα :haha: (ψαχνω χωρα που να μη θελω καραντινα κι εγω)
Με εχεις μπερδεψει...
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Καπακι μετα το Πασχα φευγω εντωμεταξυ για Κειπ Ταουν(οχι μεσω Ιταλιας βεβαια). Βλεπωντας το ρυθμο αυξησης των κρουσματων στη γειτονικη Ιταλια και το εμπαργκο που κανουν στους Ιταλους τουριστες σκεφτομαι μηπως βρεθουμε κιεμεις σε αντιστοιχη κατασταση στις επομενες εβδομαδες. Για να δουμε. Τουλαχιστον η Ethiopian ειναι σεβαστη εταιρια και ειμαι σιγουρος θα μου αλλαξει τα εισιτηρια αν χρειαστει
κι εγω με αυτη την αγωνια ζω. και εχω ακομα δυο εβδομαδες. προς το παρον οι σευχελλες εχουν μπαναρει μονο τις χοντρες περιπτωσεις αλλα βλεπω οτι ολο και περισσοτερες χωρες μπαναρουν γερμανιες, γαλλιες κλπ και θα ερθει και η σειρα μας. και οσο σκεφτομαι οτι ηθελα να κλεισω νωριτερα το ταξιδι και οτι τωρα θα ημουν σευχελλες τρελαινομαι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Με εχεις μπερδεψει...
Πλακα κανω, η αποφαση λεει για καραντινα σε οσους ερχονται απο Κινα, Ιταλια και ολες τις χωρες με αυξανομενα κρουσματα. Δεν ξερω αν εχει μεινει καμια στην Ευρωπη που δεν αυξανονται...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1. (οχι μεσω Ιταλιας βεβαια).
2. το εμπαργκο που κανουν στους Ιταλους τουριστες
1. Γιατι μεσω αλλου αεροδρομιου νομιζεις οτι θα εισαι πιο ασφαλης?
2. Η Ν. Αφρικη δεν κανει κανενα εμπαργκο κ ουτε προκειται συντομα.
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Δεν εχω κανει κινηση ακομα.ελεγα Ρωμη και μετα λιγο Ναπολι ισα για να δω Πομπηια και μετα Αλμπερομπελο ,Ματερα,Λετσε και οτι αλλο προεκυπτε..τα πραματα σκουραινουν ομως και τρωω απιστευτη γκρινια απο ολους,ειμαι που ειμαι στην πρωτη γραμμη λογω προβληματων υγειας και ηλικιας παραλληλα.Τι θες,κυρα μου τωρα,το μπελα σου γυρευεις,ασε πας Σεπτεμβρη ,δε σπασαν τα νερα,κατσε στ αβγα σου τωρα,μερικα απο τα δημοφιλεστερα επιχειρηματα φιλων και δικων...πρωτα μουλαρωσα κι ειπα θα παω,τωρα ομολογω το σκεφτομαι.δεν θελω καθολου να μπω στη διαδικασια ακυρωνω κλπ,αν κλεισω η θα παω,η θα κλαψω οτι εδωσα..Πρωτη χρονια φετος που ειναι ολα ρευστα..
 

makzax

Member
Μηνύματα
83
Likes
189
Ξέρει κανείς τι γίνεται με την Λατινική Αμερική; Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά όπως και να έχει μέχρι το καλοκαίρι που με ενδιαφέρει δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ξέρει κανείς τι γίνεται με την Λατινική Αμερική; Δεν έχω ακούσει κάτι, αλλά όπως και να έχει μέχρι το καλοκαίρι που με ενδιαφέρει δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα...
Κομπλε, λιγα κρουσματα σε μερικες χωρες και μονο ενας θανατος στην Αργεντινη
 

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Εγώ ειχα κλείσει Νάπολη το Πάσχα... Δεν ξέρω πως θα είναι η κατάσταση μέχρι τότε αλλά δεν νομίζω να έχει βελτιωθεί και τόσο πολύ... Μάλλον θα αναγκαστώ να ακυρώσω.
Έχω και μια Αυστρία και Σλοβενία 19/3 που θα στεναχωρηθώ πολύ αν δεν πάω... Θα το αφήσω για τελευταία στιγμή και θα δω...
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Θέλω την γνώμη σας ......Έχω κλείσει για αρχές καλοκαιριου εισητηρία αεροπορικά και ξενοδοχεία με δωρεαν ακύρωση ,Μου μένει να κλείσω τα ενδιάμεσα με λεωφορεία τρένα κτλ κτλ .....Γερμανια-Τσεχια-Σλοβακια.Τι κανω τα κλείνω η περιμένω ?Τώρα οι τιμές είναι άκρως ανταγωνιστικες και είμαστε οικογένειακως 4 άτομα.....!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
ευχαριστω!! :) να δουμε μεχρι 20 Μαρτιου τι θα γινει
Δεν θελω να σε απογοητευσω αλλα το Ισραηλ απο ωρα σε ωρα αναενεται να παρει αποφαση για το αν θα μπαινει σε καραντινα 14 ημερων οποιοσδηποτε εισερχεται στη χωρα. Ηδη το μετρο ισχυει για πολλους προορισμους και θεωρω πως ακομη κι αν δεν ισχυσει για ολες τις χωρες του κοσμου η Ελλαδα θα ειναι μεσα δεδομενου και του κρουσματος που βρεθηκε στην Ισραηλινη πρεσβεια στην Αθηνα.
Επισης η Παλαιστινιακη αρχη τις επομενες ημερες προκειται να κλεισει τα συνορα της με την Ιορδανια.
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.397
Με Σουηδία τι συμβαίνει ξέρει κανείς αν υπάρχει πρόβλημα με τις μεταφορές ;; Από ότι ξέρω η Στοκχόλμη και το Γκέτεμποργκ έχουν το μεγαλύτερο ας πούμε πρόβλημα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.279
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom