Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Με την aegean έπιασα γραμμή προχτές στις 2 τα χαράματα στην ειδική γραμμή για golden members, στην άλλη τίποτες. Έπαιρνα επί ώρες.
 
  • Like
Reactions: GTS

bacosnet

Member
Μηνύματα
5
Likes
1
Καλημέρα σας, έχουμε πτήση για Ολλανδία με Ryanair αύριο και αποφασίσαμε να μην πετάξουμε. Να κάνουμε check in για να καλύψουμε την περίπτωση ακύρωσης της πτήσης την τελευταία στιγμή ή δεν παίζει ρόλο;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Εγω παλι είμαι σε μια φάση που δε ξέρω τι να κάνω... Και πρέπει να το κάνω σε λίγες ώρες. Η πτήση μου είναι απο Μαδρίτη για Λίμα, η αεροπορική δεν έχει στείλει καμία ενημέρωση και πραγματικά επικρατεί ενα μπάχαλο. Βάζουν λέει σε καραντίνα άτομα απο Ισπανία, Ιταλία κτλ. Οι πτήσεις διεξάγονται κανονικά. Εχει να κανει με την εθνικότητα, εχει να κανει με το τόπο αναχώρησης, με τι; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ισπανοφωνος;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Εγω παλι είμαι σε μια φάση που δε ξέρω τι να κάνω... Και πρέπει να το κάνω σε λίγες ώρες. Η πτήση μου είναι απο Μαδρίτη για Λίμα, η αεροπορική δεν έχει στείλει καμία ενημέρωση και πραγματικά επικρατεί ενα μπάχαλο. Βάζουν λέει σε καραντίνα άτομα απο Ισπανία, Ιταλία κτλ. Οι πτήσεις διεξάγονται κανονικά. Εχει να κανει με την εθνικότητα, εχει να κανει με το τόπο αναχώρησης, με τι; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ισπανοφωνος;
Σε καραντίνα όσοι έρχονται με πτήση από Ισπανία.
Screenshot_20200313-090729_Chrome.jpg
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σε καραντίνα όσοι έρχονται με πτήση από Ισπανία.
Καταπληκτικα...
Δε πρέπει να ξεκινήσουμε καν όπως καταλαβαίνω.
Το θέμα ειναι η μηδαμινή πληροφόρηση από την εταιρεία. Έχει βγάλει μια ανακοίνωση αν θες voucher κτλ, και τίποτα περισσότερο. Κανένα email, τίποτα..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καταπληκτικα...
Δε πρέπει να ξεκινήσουμε καν όπως καταλαβαίνω.
Το θέμα ειναι η μηδαμινή πληροφόρηση από την εταιρεία. Έχει βγάλει μια ανακοίνωση αν θες voucher κτλ, και τίποτα περισσότερο. Κανένα email, τίποτα..
Δε θα πήγαινα στη θέση σου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δε θα πήγαινα στη θέση σου.
Δε θα παω, μόνο και μόνο που υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο είναι πολύ σοβαρό για να το αγνοήσω. Η air Europa πετάει αετό, δεν αποζημιωνει, χώρια ολες οι υπόλοιπες κρατήσεις, αξιοθέατα κτλ, δε θέλω να ξέρω ποσα λεφτα χάνουμε..
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε θα παω, μόνο και μόνο που υπάρχει αυτό το ενδεχόμενο είναι πολύ σοβαρό για να το αγνοήσω. Η air Europa πετάει αετό, δεν αποζημιωνει, χώρια ολες οι υπόλοιπες κρατήσεις, αξιοθέατα κτλ, δε θέλω να ξέρω ποσα λεφτα χάνουμε..
Δεν είναι ενδεχόμενο, βεβαιότητα είναι. Όποιος προσγειωθεί από Ισπανία πάει στην απομόνωση για 14 μέρες στη Λίμα, με προεδρικό διάταγμα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν είναι ενδεχόμενο, βεβαιότητα είναι. Όποιος προσγειωθεί από Ισπανία πάει στην απομόνωση για 14 μέρες στη Λίμα, με προεδρικό διάταγμα.
Ευχαριστώ Γιώργο, οι αεροπορικές ακόμα κοιμούνται τον ύπνο του δικαίου, δεν έχουν ενημερώσει καν το κόσμο τους..
 

Alpha14

Member
Μηνύματα
119
Likes
203
Μήπως το κακιστο είναι ότι το κολλήσατε κ εσείς κι ακόμη δεν το ξερετε;
Πτήση δεν εννοώ τη δικιά μας αλλά αυτή στην οποία βρισκόταν το 17ο κρούσμα.

@KonstantinosAlyona κι εμείς το ίδιο, από νότο προς βορρά, κι ο ηλιθιος σκεφτόμουν μέχρι τελευταία στιγμή εάν ή όχι θα πάμε στο δέλτα του Μεκόνγκ και τελικά είπα να το αφήσουμε εκτός. Και τα κλεισίματα ξεκινησαν λίγο αφού φύγαμε από τη Σαϊγκόν...

Έχεις μήπως κάποια νεώτερη ενημέρωση αν θα κλείσει γενικά το πάρκο;
Γιατί θέλουμε να έρθουμε αύριο ή μεθαύριο, και είμαι κάθε τρεις και λίγο στο κινητό, να ψάχνω τι γίνεται...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.520
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Εγω παλι είμαι σε μια φάση που δε ξέρω τι να κάνω... Και πρέπει να το κάνω σε λίγες ώρες. Η πτήση μου είναι απο Μαδρίτη για Λίμα, η αεροπορική δεν έχει στείλει καμία ενημέρωση και πραγματικά επικρατεί ενα μπάχαλο. Βάζουν λέει σε καραντίνα άτομα απο Ισπανία, Ιταλία κτλ. Οι πτήσεις διεξάγονται κανονικά. Εχει να κανει με την εθνικότητα, εχει να κανει με το τόπο αναχώρησης, με τι; Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ισπανοφωνος;

Πάντως εγώ διαβάζω ότι ένα από τα μέτρα του Περού είναι η διακοπή των πτήσεων από Ευρώπη και Ασία. Πρέπει να είναι απ'τα τελευταία μέτρα που πήραν. Ίσως οι πτήσεις συνεχίζονται για να γυρίσουν οι ντόπιοι σπίτια τους;

https://peru.as.com/peru/2020/03/13/tikitakas/1584065956_197232.html
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Πάντως εγώ διαβάζω ότι ένα από τα μέτρα του Περού είναι η διακοπή των πτήσεων από Ευρώπη και Ασία. Πρέπει να είναι απ'τα τελευταία μέτρα που πήραν. Ίσως οι πτήσεις συνεχίζονται για να γυρίσουν οι ντόπιοι σπίτια τους;

Το πιθανότερο σενάριο απ ότι καταλαβαίνω. Με τους ρυθμούς αυτούς βέβαια, δε ξέρω ποσες πτησεις θα χουν μείνει ενεργές σε λίγο καιρό..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom