Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Περιμένω και εγώ ακύρωση με easyjet για πτήση μετ επιστροφής Θεσσαλονίκη-Βασιλεία τον Ιούνη και δεν έχω λάβει ακόμα κάποιο ενημερωτικό μειλ.Κάπου διάβασα πως η εταιρία έχει πολλές πτήσεις ακόμα να ακυρώσει και ειδοποιεί για ακύρωση κάπου 7 μέρες πριν το ταξίδι.Το παρατήρησα και εγώ οτι είναι sold out.Μάλιστα πριν λίγες μέρες που μπήκα στο σαιτ εταιρίας χωρίς να είμαι συνδεδεμένος στον λογαριασμό μου,το δρομολόγιο ήταν διαθέσιμο προς πώληση από Ιούλιο και μετά.Και εγώ για ακύρωση φαντάζομαι πως πάει,μακάρι δηλαδή,αλλιώς θα το κλάψουμε και αυτό.
Εγω ηδη ξηλωσα το ταξιδι αλλαζοντας τη μια απο τις δυο διαδρομες σε αλλον προορισμο και αλλη ημερομηνια. Για τη διαδρομη Βασιλεια Θεσσαλονικη περιμενω τωρα το voucher, γιατι δεν δινει refund.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Επειδη δεν νομιζω οτι χιλιαδες κοσμος ξαφνικα θα ταξιδεψει τον Ιουνη εκει, νομιζω οτι σταματα την πωληση και ερχεται ακυρωση. Δεν τσεκαρεις αν φαινονται ετσι κι οι δικες σου πτησεις ?
Χιλιάδες κόσμος δε πρόκειται να ταξιδέψει, αλλά ο Psilos μάλλον θα καταφέρει να πάει γιατί είναι υπεράνω αεροπορικών κι απαγορεύσεων :haha: :haha:
easyjet.jpg


Περιμένοντας την ακύρωση Vol 5...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Δεν προσεξες τι ειπα: δοκιμασε αν μπορεις να αγορασεις νεο εισιτηριο τον Ιουνη σε αυτη τη διαδρομη η ειναι ολες οι ημερομηνιες sold out.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.717
Likes
14.806
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Δεν προσεξες τι ειπα: δοκιμασε αν μπορεις να αγορασεις νεο εισιτηριο τον Ιουνη σε αυτη τη διαδρομη η ειναι ολες οι ημερομηνιες sold out.
Το ίδιο πρόβλημα διαπιστώνω και εγώ. Στις 3 πτήσεις που έχει η Easyjet για τέλος Ιουνίου από Θεσσαλονίκη για Βενετία λέει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα θέσεων, ενώ για Ιούλη δίνει θέσεις.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.806
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Για καλοκαίρι δεν είχα κλεισει τίποτα και δεν ξέρω κι αν θα κλείσω..μάλλον αν καταφέρω να πάω καπου με τα παιδια προς Σεπτεμβρη θα προτιμήσω κατι κοντινό όπως η Ευβοια που πήγα πέρυσι και εχει αρκετα μέρη για εξερευνηση καθώς και παραλίες χωρίς πολύ κόσμο.

Τον Μαρτη ειχα κλεισει Λισαβόνα και την μετέφερα για Οκτώβριο, βλέπουμε πως θα πανε τα πράγματα
Τον Ιουνιο είχα κλεισει Κωνσταντινούπολη (αφού επεισα τον γιο οτι θα πάμε αεροπορικώς γιατί δεν έχει μπει σε αεροπλάνο ακόμα και τα φοβάται πολυ) και την μετέφερα για τον Μάρτιο του 2021, βλεπουμε...
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δεν προσεξες τι ειπα: δοκιμασε αν μπορεις να αγορασεις νεο εισιτηριο τον Ιουνη σε αυτη τη διαδρομη η ειναι ολες οι ημερομηνιες sold out.
Έχεις δίκιο, όλα είναι sold out γι αυτές τις ημερομηνίες!
Μάλλον «καλό» νέο όπως λες, εφόσον επίκειται ακύρωση.
Εκτός αν έχει πιάσει καμιά μεγάλη πρεμούρα τους Αυστριακοί να πεταχτούν για single malt στο Εδιμβούργο εν μέσω καραντίνας... :haha: :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Το ίδιο πρόβλημα διαπιστώνω και εγώ. Στις 3 πτήσεις που έχει η Easyjet για τέλος Ιουνίου από Θεσσαλονίκη για Βενετία λέει ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα θέσεων, ενώ για Ιούλη δίνει θέσεις.
Με τις υγειες μας λοιπον.
Θα εχουμε voucher για ολο το 2021.
Για τον Ιουλη δινει θεσεις.
 
Last edited by a moderator:

giorgtsi

Member
Μηνύματα
291
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Μιλάνο
Ταξίδι-Όνειρο
New York
Εγω ηδη ξηλωσα το ταξιδι αλλαζοντας τη μια απο τις δυο διαδρομες σε αλλον προορισμο και αλλη ημερομηνια. Για τη διαδρομη Βασιλεια Θεσσαλονικη περιμενω τωρα το voucher, γιατι δεν δινει refund.
Ναι και εγω περιμενω ακυρωση για να παρω το voucher γιατι η αλλαγη ημερομηνιας δεν βολευει τοσο για λογους για αβεβαιοτητας και υποχρεωσεων,οποτε αν δω οτι μεχρι τελευταια στιγμη δεν υπαρχει ακυρωση θα προχωρησω σε αλλαγη ημερομηνιας ως εσχατη λυση.

Χιλιάδες κόσμος δε πρόκειται να ταξιδέψει, αλλά ο Psilos μάλλον θα καταφέρει να πάει γιατί είναι υπεράνω αεροπορικών κι απαγορεύσεων :haha: :haha:
View attachment 317474

Περιμένοντας την ακύρωση Vol 5...
@psilos3 μην αγχωνεσαι δεν εισαι ο μονος.Εμενα η πτησεις μου ειναι 25-29 Ιουνη και τις δειχνει κανονικα.Εντωμεταξυ παιζει να ακυρωθουν ολες μεχρι 15 Ιουνη μεχρι να βγει η αποφαση απο ΕΕ και μετα να εκτελουνται οι περισσοτερες οποτε πιθανον να μην με πιασει...τοσο ατυχος πια
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
@psilos3 μην αγχωνεσαι δεν εισαι ο μονος.Εμενα η πτησεις μου ειναι 25-29 Ιουνη και τις δειχνει κανονικα.Εντωμεταξυ παιζει να ακυρωθουν ολες μεχρι 15 Ιουνη μεχρι να βγει η αποφαση απο ΕΕ και μετα να εκτελουνται οι περισσοτερες οποτε πιθανον να μην με πιασει...τοσο ατυχος πια
Η πτηση που ειχα 25 Ιουνη Βασιλεια Θεσσαλονικη φαινεται sold out οπως ολες του Ιουνη. Δεν το ξανακοιτας λιγο, αν μπορεις να αγορασεις νεο εισιτηριο?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.498
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Επειδη ρωτουσες για Easyjet, απο χθες ολο το προγραμμα των πτησεων απο Ελλαδα για Βασιλεια τον Ιουνη, που ηταν και το δικο μου δρομολογιο, φαινεται sold out. Επειδη δεν νομιζω οτι χιλιαδες κοσμος ξαφνικα θα ταξιδεψει τον Ιουνη εκει, νομιζω οτι σταματα την πωληση και ερχεται ακυρωση. Δεν τσεκαρεις αν φαινονται ετσι κι οι δικες σου πτησεις ?


Ωραία παρατήρηση! Το Παρίσι-Μιλάνο που με ενδιαφέρει το δείχνει επίσης sold out για όλο τον Ιούνη. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.988
Likes
40.872
Ωραία παρατήρηση! Το Παρίσι-Μιλάνο που με ενδιαφέρει το δείχνει επίσης sold out για όλο τον Ιούνη. Να ζήσουμε να το θυμόμαστε!
Ειναι προφανες οτι η Easy κατεβαζει τα αεροπλανα ολο τον Ιουνη, με επιφυλαξη για καμια συμφωνια οποτε θα ξανανοιξει την πωληση μετα τις 15 Ιουνη (?)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom