Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Ναι, αυτό το είχα δει οτι έχω επιλογές rerouting ή rebooking, εννοώ δεν έχει ακυρώσει κάποια από αυτές τις πτήσεις (ακόμα).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.593
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Εγώ δεν πετάω πια για πουθενά!!
Θα ακυρώσουμε αύριο και το Erasmus του γιου στο Πολυτεχνείο της Δρέσδης και θα ταμπουρωθούμε στο σπίτι!!
Την ψιλιάστηκα τη δουλειά και δεν έκλεινα αεροπορικά για Βερολίνο. Όχι ότι θα έχανα και πολλά.
Θα παρακολουθώ τα live σου από τις παραλίες της Ταϋλάνδης.
Με το καλό να πάτε!
Όχι, γιατι;;; Τι σας φταίει το παιδί να ακυρωθεί το Erasmus του;;;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Για όσους ελπίζουν μέχρι τελευταία στιγμή να πραγματοποιήσουν τα προγραμματισμένα ταξίδια τους, μπορεί κάποιος να προτείνει κάποια ταξιδιωτική ασφάλεια, η οποία να καλύπτει και το ενδεχόμενο να νοσήσει κάποιος από τον κορονοϊό? και ενδεχομένως μη προγραμματισμένα έξοδα σε περίπτωση εφαρμογής καραντίνας.
Δες την worldwideinsure.com
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Όχι, γιατι;;; Τι σας φταίει το παιδί να ακυρωθεί το Erasmus του;;;
Θα ζητήσουμε αναβολή των σπουδών του για τον Οκτώβριο, ώστε να έχει κοπάσει το θέμα.
Κάτω από αυτές τις συνθήκες και με δεδομένο ότι θα πρέπει να μπει σε καραντίνα 14 μέρες εάν αρρωστήσει εκεί (όπως μας ενημέρωσαν ήδη) δεν ρισκάρουμε να έρθει αντιμέτωπο με την πρωτοβάθμια περίθαλψη της Γερμανίας σε μία χώρα που ήδη φαίνεται να αντιμετωπίζει προβλήματα ακόμη και στο Βερολίνο (σύμφωνα με δημοσιεύματα).
Εξάλλου μπορεί η Ελλάδα να είναι όπως η Ιταλία μέχρι το τέλος Μαρτίου και να μην μπορεί καν να πάει...
 

North66

Member
Μηνύματα
4.297
Likes
5.032
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία
Θα ακυρώσουμε αύριο και το Erasmus του γιου στο Πολυτεχνείο της Δρέσδης και θα ταμπουρωθούμε στο σπίτι!!
Αν σου χτυπήσει την πόρτα κάποια ευγενική γιαγιούλα ζητώντας σου βοήθεια, μην της ανοίξεις όσο και αν εκλιπαρεί. Έτσι την πατάνε συνήθως στις ταινίες επιστημονικής φαντασίας όσοι ταμπουρώνονται για να γλιτώσουν από ιούς, θανατηφόρα βακτήρια, ζόμπι, σίριαλ κίλερς, σάικο πρώην κτλ. :haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Οποιος σκεφτεται να ακυρωσει Erasmus ας τσεκαρει πρωτα ποσα κρεβατια νοσοκομειου εχουν ανα 1000 κατοικους. Θα πληρωνα οσο οσο για να αρρωστησω στη Γερμανια.

FB_IMG_1583791693673.jpg
 
Last edited:

oasisAthens

Member
Μηνύματα
298
Likes
203

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Δεν είχε απο όσο ξέρω. Μη νομίζεις οτι την έχουν και πολλοί...κακώς βέβαια!
Να πάει να βγάλε κάρτα άμεσα και να την στείλει με μέιλ να ξεχρεώσει.
Το έχω κάνει στην Ισπανία και την δέχτηκαν.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Θα ζητήσουμε αναβολή των σπουδών του για τον Οκτώβριο, ώστε να έχει κοπάσει το θέμα.
Κάτω από αυτές τις συνθήκες και με δεδομένο ότι θα πρέπει να μπει σε καραντίνα 14 μέρες εάν αρρωστήσει εκεί (όπως μας ενημέρωσαν ήδη) δεν ρισκάρουμε να έρθει αντιμέτωπο με την πρωτοβάθμια περίθαλψη της Γερμανίας σε μία χώρα που ήδη φαίνεται να αντιμετωπίζει προβλήματα ακόμη και στο Βερολίνο (σύμφωνα με δημοσιεύματα).
Εξάλλου μπορεί η Ελλάδα να είναι όπως η Ιταλία μέχρι το τέλος Μαρτίου και να μην μπορεί καν να πάει...
ποια δημοσιεύματα? στην χειρότερη κατάσταση είναι το Nordrhein Westfalen
μετά Baden W. και μετά η Βαυαρία.
Στο Βερολίνο δεν νομίζω ότι είναι όπως τα λες η τα λένε

αν βγάλουμε εκτος θέματος την γλώσσα, ότι δεν θα έχει τους γονείς του εκεί το παιδί σου κλπ θεωρείς δηλαδή ότι η πρωτοβάθμια περίθαλψη στην Γερμανία είναι χειρότερη από της Ελλάδας???
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλημερα,πριν λιγο μιλουσα με συνεργατιδα-φιλη απο τη Βιτσενζα. Ειναι λιγο δυσκολη η κατασταση. Τους επιτρεπεται να βγαινουν εξω μονο για λογους υγειας,ψωνια για τροφιμα και δουλεια(οσοι εργαζονται).Κατα τα αλλα εινια ολα κλειστα και ερημα.Στο εργοστασιο που εργαζεται οσοι μπορουν να δουλεψουν απο το σπιτι μενουν σπιτι, τους υπολοιπους τους εχουν χωρίσει λιγους λιγους στα γραφεια και γενικα δεν πολυσυναντιουνται. Περιμενε παντως να δεις, κι εγω φευγω (λεω τωρα) τον Απριλιο για Ιταλια.
Σε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση πραγματικα.. αλλά δυστυχώς μου ακύρωσαν την πτήση και δεν θα γίνει το ταξίδι.. βέβαια η αλήθεια είναι και από μόνη μου με την τωρινή κατάσταση θα το ακυρώνα ούτως ή άλλως αλλά με πρόλαβε η Ryanair.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom