Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

ELENH1974

Member
Μηνύματα
34
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
punta cana
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
Αμα σε δεχθουν ως Ευρωπαια...πολυ τρεχεις. Εδω δεν ξερουμε τι θα γινει σε δυο μερες
Ευχαριστώ τρέχω αλλά το περίμενα ένα χρόνο .. Πώς θα ξέρω αν δέχονται Έλληνες;
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ευχαριστώ τρέχω αλλά το περίμενα ένα χρόνο .. Πώς θα ξέρω αν δέχονται Έλληνες;
εδω δεν ξερουμε αυριο τι θα γινει.
σε 9 μερες υποτιθεται φευγω αλλα πλεον δεν ειμαι καθολου σιγουρη.

ασε που ζανζιβαρη μπορει με τοσο ιταλο τουριστα που εχει να εχει γινει ο πανικος μεχρι τοτε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Πιστευω πως εκτος θετικού απροόπτου οτι είναι θέμα 5-15 ημέρων να αρχισουν να ακυρώνονται σχεδόν ολα στην Ευρώπη. Συναυλίες, εκθέσεις κτλ. Οι αθλητικές διοργανώσεις αν συνεχιστούν το οποίο το βλέπω δύσκολο, θα γινουν χωρίς κόσμο. Ακόμα και χώρες που δεν έχουν τόσα πολλά κρούσματα και τις θεωρούμε οτι παιρνουν αποφάσεις ψύχραιμα αν φτάσουν τα 200-300 κρούσματα τη μέρα και καμια 50αρια νεκρούς τελικά και αυτές θα πάρουν μέτρα.
Πηρε μετρα αποψε η Δανια, κλειστα σχολεια, Παν/μια, εκδηλωσεις κλπ. Νυχτα παρανοιας με τα ψωνια στο σουπερμαρκετ αποψε.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μάσκες είναι πολύ εξτρίμ,απ την στιγμή που υπήρξε και οδηγία ότι στον απλό πολίτη δεν βοηθά αντιθέτως κακό του κάνει η μάσκα.Ζυμαρικά και αλεύρι δεν ξέρω πως τους ήρθε αλλά ούτε εγώ μπορώ να βρώ απ την περασμένη βδομάδα....
Επιτέλους δικαιώνομαι!!
Οι Έλληνες αποδεικνύονται πιο ψύχραιμοι από Ιταλούς, Γερμανούς, Αμερικάνους και Αυστραλούς!!
Τα ράφια στα σούπερ-μάρκετ είναι ακόμα γεμάτα από ζυμαρικά, αλεύρι και φυσικά χαρτί υγείας!
Χθεσινή και σημερινή αυτοψία επιβεβαιώνει τα αποθέματα!
@tripakias μην φέρεις χαρτί στη βαλίτσα.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.020
Likes
12.105
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Επιτέλους δικαιώνομαι!!
Οι Έλληνες αποδεικνύονται πιο ψύχραιμοι από Ιταλούς, Γερμανούς, Αμερικάνους και Αυστραλούς!!
Τα ράφια στα σούπερ-μάρκετ είναι ακόμα γεμάτα από ζυμαρικά, αλεύρι και φυσικά χαρτί υγείας!
Χθεσινή και σημερινή αυτοψία επιβεβαιώνει τα αποθέματα!
@tripakias μην φέρεις χαρτί στη βαλίτσα.
Εχω πει πως εχω μια αποθηκη ολοκληρη στην Ελλαδα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Επιτέλους δικαιώνομαι!!
Οι Έλληνες αποδεικνύονται πιο ψύχραιμοι από Ιταλούς, Γερμανούς, Αμερικάνους και Αυστραλούς!!
Τα ράφια στα σούπερ-μάρκετ είναι ακόμα γεμάτα από ζυμαρικά, αλεύρι και φυσικά χαρτί υγείας!
Χθεσινή και σημερινή αυτοψία επιβεβαιώνει τα αποθέματα!
@tripakias μην φέρεις χαρτί στη βαλίτσα.
Μολις βγηκε το πρωτο κρουσμα πηγες καθολου σουπερ μαρκετ??αν οχι τοτε μην εισαι σιγουρη οτι ειμαστε ψυχραιμοι...πλεον τωρα προφανως και θα ναι γεματα,στοκαρανε απο τοτε που βρεθηκε το πρωτο κρουσμα...ρωτα και μας που αναθεμα την ωρα πηγαμε για ψωνια εκεινες τις μερες και δε βρισκαμε τιποτα και καθομασταν στα ταμεια κανα μισαωρο γιατι η ουρα εφτανε στην εξοδο του καταστηματος...πλεον δε βρισκεις τιποτα σε υγρο μαντηλακι(αντισηπτικο ή μη)μωρομαντηλα και αντισηπτικα τζελ....μακαρονια στουμπωσαν μαλλον!
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Εχω πει πως εχω μια αποθηκη ολοκληρη στην Ελλαδα
Το θυμάμαι και βασίζομαι σε σένα!!
Είπα απλά να υπερθεματίσω για την ψυχραιμία των Ελλήνων!!
Χθες το απόγευμα μετά την ανακοίνωση του κλεισίματος των σχολείων επικράτησε για κανένα δίωρο αυξημένη κίνηση στα σούπερ μάρκετ χωρίς όμως υπερβολές.
Σήμερα που πήγα το απόγευμα επικρατούσε απόλυτη ηρεμία!!
Νιώθω ότι αυτή η σταδιακή εφαρμογή των μέτρων μας κάνει καλό τελικά γιατί προσαρμοζόμαστε πιο ομαλά ...
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.112
Likes
3.738
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Μολις βγηκε το πρωτο κρουσμα πηγες καθολου σουπερ μαρκετ??αν οχι τοτε μην εισαι σιγουρη οτι ειμαστε ψυχραιμοι...πλεον τωρα προφανως και θα ναι γεματα,στοκαρανε απο τοτε που βρεθηκε το πρωτο κρουσμα...ρωτα και μας που αναθεμα την ωρα πηγαμε για ψωνια εκεινες τις μερες και δε βρισκαμε τιποτα και καθομασταν στα ταμεια κανα μισαωρο γιατι η ουρα εφτανε στην εξοδο του καταστηματος...πλεον δε βρισκεις τιποτα σε υγρο μαντηλακι(αντισηπτικο ή μη)μωρομαντηλα και αντισηπτικα τζελ....μακαρονια στουμπωσαν μαλλον!
Αυτά που περιγράφεις έγιναν την πρώτη μέρα στη Θεσσαλονίκη και μόνο στα lidl οπου τελείωσαν τα μακαρόνια.
Το ξαναεγραψα ήδη οτι την επόμενη μέρα της ανακοίνωσης του 1ου κρούσματος πήγα σε 3 μεγάλα σούπερ μάρκετ για να δω το κλίμα.
Τα μόνα που είχαν εξαντληθεί ήταν τα αντισηπτικά τζελ.
Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν σε αφθονία!!
Αντισηπτικά μαντηλάκια τα βρίσκουμε ακόμη και σήμερα σε προσφορά 2+2 δώρο.
Έχουμε γεμάτες τις αποθήκες στη Θεσσαλονίκη!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.736
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom