Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Δε μου λες έχω χρόνια να ρθω προς τα κει.. Εχω και ένα φίλο εκεί στη Βάλτα,.. Ο δρόμος που φτιάχναν μεχρι τη Βάλτα τελείωσε;;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Αυτά που περιγράφεις έγιναν την πρώτη μέρα στη Θεσσαλονίκη και μόνο στα lidl οπου τελείωσαν τα μακαρόνια.
Το ξαναεγραψα ήδη οτι την επόμενη μέρα της ανακοίνωσης του 1ου κρούσματος πήγα σε 3 μεγάλα σούπερ μάρκετ για να δω το κλίμα.
Τα μόνα που είχαν εξαντληθεί ήταν τα αντισηπτικά τζελ.
Όλα τα υπόλοιπα υπάρχουν σε αφθονία!!
Αντισηπτικά μαντηλάκια τα βρίσκουμε ακόμη και σήμερα σε προσφορά 2+2 δώρο.
Έχουμε γεμάτες τις αποθήκες στη Θεσσαλονίκη!!
Και εγω για την πρωτη μερα μιλησα...αν και να πω την αληθεια και τη 2η και τη 3η γινοταν ακομα λιγος χαμος στα τροφιμα σε διαφορες μεγαλες αλυσιδες σουπερ μαρκετ...ααααα ειστε οντως χαλλλλλαροι εκει πανω!εδω παντως δε βρισκεις ουτε μαντηλια,ουτε τζελ,πανικος!στειλτε και μερικα προς Αθηνα μερια ντε :haha:
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαδαγασκάρη
Όντως τελικά οι ΗΠΑ απαγόρευσαν όλες τις πτήσεις από Ευρώπη εκτός Ηνωμένου Βασιλείου. Βόρεια Ιρλανδία όλα καλά δλδ; Ό,τι να ναι οδηγία. Γυμναστήρια στην περιοχή μου έχουν σταματήσει όλα τα ομαδικά τμήματα, τα ξημερώματα κατέληξε κι ο πρώτος νεκρός από covid-19 στην Ελλάδα, για να μαζευόμαστε σπίτια μας, έχει δρόμο ακόμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.311
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δήλαδη ρε παιδιά τώρα η συζήτηση έγινε ακυρώνουμε αλλα πώς;;; δεν υπάρχει ούτε ένας που δεν θα ακυρώσει;
Εγώ. Πετάω αύριο. Παρεμπιπτόντως, σε αντίθεση με ό,τι γράφεται σε διάφορες ανακοινώσεις, κάρτα ευρωπαϊκής ασφάλισης εκδίδεται επιτόπου με βιβλιάριο και ταυτότητα στα γραφεία του ασφαλιστικού μας φορέα, αρκεί να αποδείξεις ότι πετάς εντός 7 ημερών.
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Manhattan, New York

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
61
Καλημέρα
χθες η ασφαλιστική απάντησε πως κάνει refund για ακύρωση ταξιδιού για λόγους θανάτου τραυματισμού μπλα μπλα και καραντινας
με τη σκέψη πως θα αποδείξω ότι μας καραντίνιασανε ξύπνησα αλλά μας πρόλαβε ο τραμπ...
ως αισιόδοξη όμως κοιτώ πως έχουν πέσει οι τιμές των αεροπορικών τον επόμενο μήνα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Για όσους ταξιδεύουν στη Χιλή μέσω Ισπανίας ή Ιταλίας:

"Health authorities in Chile have said that arrivals from Spain or Italy will be considered "high risk travelers" and will have to undergo quarantine.
"People who enter Chilean territory having visited Spain and Italy must remain in isolation for 14 days," the health ministry said in a statement."

@depy!!! Ισως ανάλογα μέτρα να έπαιρνε και το Περού ή η Βολιβία σε λίγο και γλύτωσες την καραντίνα... εάν αυτό σε ανακουφίζει λίγο...

Πηγή: https://www.dw.com/en/coronavirus-germany-pledges-1-billion-to-tackle-outbreak/a-52698747
Πραγματικα με παρηγορει, αν και η στενοχωρια ειναι ιδια απ οπου κι αν προερχεται η ακυρωση.....
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Manhattan, New York
Δηλαδή εγώ που πετάω με Turkish μέσω Κωνσταντινούπολης θα πάω κανονικά; :shock:
Νομίζω πως όχι! Απαγορεύεται η είσοδος γενικά σε όλους εκτός Λονδίνου δεν ξέρω γιατί αυτή η διάκριση

Πραγματικα με παρηγορει, αν και η στενοχωρια ειναι ιδια απ οπου κι αν προερχεται η ακυρωση.....
Ισχύει, αλλά φοβάμαι να δω για τον επόμενο μηνα, ποιος ξέρει μέχρι τότε! Άσε μην τρέχουμε πάλι να τα ακυρώνουμε τελευταία στιγμή
 

minion

Member
Μηνύματα
48
Likes
69
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο - Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη <3
Νομίζω πως όχι! Απαγορεύεται η είσοδος γενικά σε όλους εκτός Λονδίνου δεν ξέρω γιατί αυτή η διάκριση
Μακάρι να έχεις δίκιο! Πραγματικά δεν γίνεται να ευχαριστηθώ ταξίδι υπό τέτοιες συνθήκες ! περιμένω κάποια έξτρα ανακοίνωση της Turkish κτλ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom