Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Θα είχε ενδιαφέρον να μας πει ο admin αν το παρόν θέμα έχει σπάσει ρεκόρ και έχει μείνει στα top της διπλανής στήλης, συνεχόμενα, από την δημιουργία του.

Είμαι και εγώ ένας από τους "πονεμένους", έχοντας προγραμματισμένο ταξίδι εδώ και μήνες για Μόσχα.
Αναμένω μέχρι το Πάσχα...
Αν το μεταφέρω χάνω τα χρήματα της βίζας και της ταξ. ασφάλειας λογικά.
 

hrubi

Member
Μηνύματα
26
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη & Ισλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Manhattan, New York
Θα είχε ενδιαφέρον να μας πει ο admin αν το παρόν θέμα έχει σπάσει ρεκόρ και έχει μείνει στα top της διπλανής στήλης, συνεχόμενα, από την δημιουργία του.

Είμαι και εγώ ένας από τους "πονεμένους", έχοντας προγραμματισμένο ταξίδι εδώ και μήνες για Μόσχα.
Αναμένω μέχρι το Πάσχα...
Αν το μεταφέρω χάνω τα χρήματα της βίζας και της ταξ. ασφάλειας λογικά.
Αν εξελιχθεί αυτή η κατάσταση πιστεύω θα γίνει επιστροφή τουλάχιστον από ταξ ασφάλεια. Να μπαίνεις να ενημερώνεσαι συχνά ;) Οι περισσότεροι είναι ευέλικτοι.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.113
Likes
3.741
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
N. Υόρκη
Θα είχε ενδιαφέρον να μας πει ο admin αν το παρόν θέμα έχει σπάσει ρεκόρ και έχει μείνει στα top της διπλανής στήλης, συνεχόμενα, από την δημιουργία του.
...
Έχουμε άλλο θέμα που έχει σπάσει όλα τα ρεκόρ και πουλάει περισσσότερο! :haha::eek::eek:
Δημιουργήθηκε πιο παλιά στις 28.01.2020 και συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον!
Το παρόν θέμα το κάναμε για αντιπερισπασμό... :cool::haha:

https://www.travelstories.gr/community/threads/Νέος-κοροναϊος-Και-τώρα-τι.63122/page-149#post-777289
 

Zinoviap

Member
Μηνύματα
53
Likes
62
Θα είχε ενδιαφέρον να μας πει ο admin αν το παρόν θέμα έχει σπάσει ρεκόρ και έχει μείνει στα top της διπλανής στήλης, συνεχόμενα, από την δημιουργία του.

Είμαι και εγώ ένας από τους "πονεμένους", έχοντας προγραμματισμένο ταξίδι εδώ και μήνες για Μόσχα.
Αναμένω μέχρι το Πάσχα...
Αν το μεταφέρω χάνω τα χρήματα της βίζας και της ταξ. ασφάλειας λογικά.
Την ταξιδιωτική ασφάλεια μπορείς εύκολα να την ακυρώσεις αφού ακόμα δεν έχει γίνει το ταξιδι
κρινω από την επικοινωνία που είχα με aig που ενώ απλά έκανα ερωτήσεις για τις εναλλακτικές μου , μου είπαν πως μπορω να κάνω πλήρες refund αν θεωρω πως δεν με καλύπτουν οι όροι
 

domino

Member
Μηνύματα
297
Likes
275
Καλημέρα σας!! Έχω κλείσει κ γω Κούβα 7-23 Απριλίου από Γερμανία πετάω .Και εγώ αγχωθει μήπως γίνουν ακυρώσεις... Είναι το πρώτο μουταξίδι εκτός Ευρώπης

Δηλαδή εσύ διακινδυνεύεις να μπεις σε καραντίνα η να νοσήσεις στην ΚΟΥΒΑ ;;;
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Δηλαδή εσύ διακινδυνεύεις να μπεις σε καραντίνα η να νοσήσεις στην ΚΟΥΒΑ ;;;
Στην Ευρώπη είναι χειρότερη η κατάσταση. Και είναι δύσκολο να ακυρώσω ένα ταξίδι τόσο ακριβό που έχουν προπληρώθει πράγματα.
 

Masbass

Member
Μηνύματα
113
Likes
184
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαδαγασκάρη
αμα ειναι προπληρωμενα τοτε περιμενεις μεχρι τελευταια στιγμη, δε χανεις τιποτα. Αλλα οντως δεν θα θελα να ξεμεινω στην Κουβα ως επισκεπτης εξωτερικου σε περιπτωση που ξεσπασει κι εκει επιδημια
 
Μηνύματα
39
Likes
153
Στην Ευρώπη είναι χειρότερη η κατάσταση. Και είναι δύσκολο να ακυρώσω ένα ταξίδι τόσο ακριβό που έχουν προπληρώθει πράγματα.
Τα εισιτήρια που είναι κ το βασικό έξοδο δεν αλλαζουν οπότε χαλάρωσε κ απολαυσε το. Αυτο θα κανω κ εγώ. Οχι οτι ήθελα να αλλάξω. Αλλά έψαξα κ την επιλογή.
 

Alex Mast

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Τα εισιτήρια που είναι κ το βασικό έξοδο δεν αλλαζουν οπότε χαλάρωσε κ απολαυσε το. Αυτο θα κανω κ εγώ. Οχι οτι ήθελα να αλλάξω. Αλλά έψαξα κ την επιλογή.
Να το τολμήσουμε δηλαδή αύριο βράδυ για Κούβα;;;
 
Μηνύματα
171
Likes
805
Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα μια συμβουλή για κάτι.

Σπουδάζω στις ΗΠΑ (Σικάγο) και μιας και το επόμενο τρίμηνο τα μαθήματα θα γίνουν διαδικτυακά σκοπεύω να επιστρέψω Ελλάδα. Η ερώτησή μου είναι η εξής: Έχω εξετάσεις μαθήματος την Τρίτη. Θεωρείτε ότι θα είναι οκ να περιμένω μέχρι τότε για να επιστρέψω ή δεδομένης της κατάστασης θα ήταν καλό να το επισπεύσω; Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα στην επιστροφή (δεν υπάρχουν απευθείας πτήσεις οπότε υπάρχει ένα άγχος για το layover σε ευρωπαϊκό αεροδρόμιο) για 4 - 5 μέρες διαφορά; Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη αν το άγχος αυτό είναι υπερβολικό, αλλά σίγουρα θεωρώ πως εδώ μπορώ να λάβω πιο σοβαρές απόψεις απ' ότι από φίλους/οικογένεια που βρίσκονται σε πλήρη πανικό.
 
Μηνύματα
39
Likes
153
Να το τολμήσουμε δηλαδή αύριο βράδυ για Κούβα;;;
Εγώ θα το τολμήσω. Ειχα πολλές σκέψεις και προβλήματισμους. Αλλα 1.δεν ακυρώνεται το εισιτήριο, η πτήση γίνεται κανονικά αρα δεν επιστροφονται λεφτα κ άρα χάνω μεγαλο πόσο το οποιο δεν μου περισσεύει. 2. Δεν είμαι σε ευπάθη ομάδα ουτε οταν γυρίσω μπαίνει κάποιος δικός μου σε κίνδυνο. 3. Το περίμενα μια ζωη. 4. Ο σύντροφος + συνταξιδιώτης μου που συνήθως θέλει σπρώξιμο για ταξίδι είναι καθετος να πάμε κ δε φοβαται καθολου. 5. Η ζωή μου επιβάλλεται. Δεν έχουμε τον ελεγχο παντα. Οντας control freak δυσκολευομαι να διαχειριστω μια κατάσταση που δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει. Όμως να που θα το κάνω. Τελικά το ταξίδι για Κούβα έμελλε να είναι επεισοδιακό πριν καν αρχίσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.219
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom