Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επειδή φαίνεται να γνωρίζεις καλά, ποια είναι η κατάσταση με τα νοσοκομεία εκεί κ επίσης αν έχεις κάνει το γύρο της Πελοποννήσου, συγκρίνονται η έχουν μεγάλη διαφορά?
Δεν καταλαβα τις ερωτησεις, λιγο πιο συγκεκριμενες αν γινεται. Ποια κατασταση?
Κ να συγκρινω τι ακριβως? Ελλαδα με Ιταλια? Ασυγκριτα πραγματα. Καλυτερα πες εσυ τι θες, κανε μια λιστα, να σου πουμε που θα το βρεις καλυτερα.
 

Maria Patrinou

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Δεν καταλαβα τις ερωτησεις, λιγο πιο συγκεκριμενες αν γινεται. Ποια κατασταση?
Κ να συγκρινω τι ακριβως? Ελλαδα με Ιταλια? Ασυγκριτα πραγματα. Καλυτερα πες εσυ τι θες, κανε μια λιστα, να σου πουμε που θα το βρεις καλυτερα.
Απλά έχω ρωτήσει για Πελοπόννησο κ δεν μου έχουν πει κ τα καλύτερα οπότε αν κάποιος που τα έχει κάνει κ τα δύο ταξίδια (βέβαια όλα είναι υποκειμενικά αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα όπως πχ αν συγκρίνεις ελβετικές Άλπεις με Γιαννιτσά - χωρίς παρεξήγηση!! -) μπορεί να μου δώσει μια εικόνα. Αν πχ είναι εξίσου ωραίοι προορισμοί μπορώ να δω αυτή τη χρονιά το εντός Ελλάδας διότι παίζουν κ άλλοι πλέον παράγοντες όπως άδειες λεφτά κτλ.. Αν έχουν διαφορά ας το "παλέψω" πιο πολύ για Σικελία! Ευχαριστω εκ των προτέρων
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Απλά έχω ρωτήσει για Πελοπόννησο κ δεν μου έχουν πει κ τα καλύτερα οπότε αν κάποιος που τα έχει κάνει κ τα δύο ταξίδια (βέβαια όλα είναι υποκειμενικά αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα όπως πχ αν συγκρίνεις ελβετικές Άλπεις με Γιαννιτσά - χωρίς παρεξήγηση!! -) μπορεί να μου δώσει μια εικόνα. Αν πχ είναι εξίσου ωραίοι προορισμοί μπορώ να δω αυτή τη χρονιά το εντός Ελλάδας διότι παίζουν κ άλλοι πλέον παράγοντες όπως άδειες λεφτά κτλ.. Αν έχουν διαφορά ας το "παλέψω" πιο πολύ για Σικελία! Ευχαριστω εκ των προτέρων
Οκ, τωρα το καταλαβα. Βαζεις δυσκολα μια κ η Πελοποννησος ειναι για μενα απο τους κορυφαιους ελληνικους προορισμους. Αλλα ως συνολο, με την εξαιρεση του Ναυπλιου, οι πολεις ειναι χαλια μαυρα αρα ψηφιζω Σικελια μακραν. Επαναλαμβανω δεν πας καθε μερα. Στα υποψη να βαλεις οτι φετος θα ειναι φτηνα στη Σικελια που ηδη ξεκινα να γεμιζει τουριστες.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Απλά έχω ρωτήσει για Πελοπόννησο κ δεν μου έχουν πει κ τα καλύτερα οπότε αν κάποιος που τα έχει κάνει κ τα δύο ταξίδια (βέβαια όλα είναι υποκειμενικά αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι πιο ξεκάθαρα τα πράγματα όπως πχ αν συγκρίνεις ελβετικές Άλπεις με Γιαννιτσά - χωρίς παρεξήγηση!! -) μπορεί να μου δώσει μια εικόνα. Αν πχ είναι εξίσου ωραίοι προορισμοί μπορώ να δω αυτή τη χρονιά το εντός Ελλάδας διότι παίζουν κ άλλοι πλέον παράγοντες όπως άδειες λεφτά κτλ.. Αν έχουν διαφορά ας το "παλέψω" πιο πολύ για Σικελία! Ευχαριστω εκ των προτέρων
Θα συμφωνήσω με τον @Samion. Η φύση είναι εξίσου όμορφη, και στα 2 μέρη έχει ποικίλια, βουνά, παραλίες... Θα έλεγα ότι μοιάζει κιόλας με εξαίρεση το ότι η Σικελία έχει και ηφαίστειο. Αλλά η αρχιτεκτονική των πόλεων και χωριών της Σικελίας σε σχέση με της Πελοποννήσου δεν συγκρίνεται. Υπερέχει κατά πολύ η Σικελία!
 

Knik

Member
Μηνύματα
68
Likes
58
Γεια σας έχω προγραμματισμένο ταξίδι για Ρώμη τον Σεπτέμβριο θα ήθελα τη γνώμη σας. Δεν φοβάμαι λόγω κορονοιου αλλά αν έχεις κάποιος εικόνα από Ρώμη θα με ενδιέφερε.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

shirokami91

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Γειά σε όλους. Αρχές μαρτίου όταν η κατάσταση με τον covid δεν ήταν τόσο σοβαρή βρήκα και έκλεισα εισιτήρια για Kutaisi της Γεωργίας για 2-4 Ιουλίου.
Ξέρω ότι επιτρέπονται πτήσεις από 1η Ιουλίου προς Ελλάδα και λογικά και η Γεωργία ανοίγει στους τουρίστες από 1η Ιουλίου και αυτή. Αλλά επειδή επικρατεί ένα χάος με αυτή την κατάσταση, το σκέφτομαι λίγο.Από την άλλη θέλω να ταξιδέψω.
Τι θα μου προτείνατε να κάνω? να το ακυρώσω ή να πάω?
Ευχαριστώ
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Γεια σας έχω προγραμματισμένο ταξίδι για Ρώμη τον Σεπτέμβριο θα ήθελα τη γνώμη σας. Δεν φοβάμαι λόγω κορονοιου αλλά αν έχεις κάποιος εικόνα από Ρώμη θα με ενδιέφερε.Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Σαν τι εικονα θες δηλ? Εχει λιγοτερους τουριστες κ αρκετη ζεστη. Κουνουπια οχι ακομα. Θα βρεις μαλλον πιο πολλα το Σεπτεμβρη.
 

ZoiT

Member
Μηνύματα
41
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ
Μετά από πολύ σκέψη το ταξίδι στη Ρώμη για τον Αύγουστο μετατέθηκε για τον Μάιο του 2021!!!
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
καλησπερα σε ολους!!

εχω κλεισει ταξιδι για 9-15 Σεπτεμβρη στο Παρισι... πως το βλεπετε , θα γίνει χωρις επιπτωσεις?? @tripakias ως σχετικος πες μου και εσυ μια γνωμη.. θελω να κλεισω ξενοδοχειο και ειναι χωρις επιστροφη χρηματων..
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
καλησπερα σε ολους!!

εχω κλεισει ταξιδι για 9-15 Σεπτεμβρη στο Παρισι... πως το βλεπετε , θα γίνει χωρις επιπτωσεις?? @tripakias ως σχετικος πως μου και εσυ μια γνωμη.. θελω να κλεισω ξενοδοχειο και ειναι χωρις επιστροφη χρηματων..
Οπουδήποτε δεν θα έκλεινα ξενοδοχείο χωρίς επιστροφή για το 2020.
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Warwick, NY
Οπουδήποτε δεν θα έκλεινα ξενοδοχείο χωρίς επιστροφή για το 2020.
Εννοείται !!! Καλύτερα να χάσεις πχ 30-40 ευρώ αν κλείσεις με δωρεάν ακύρωση παρά να χάσεις όοοολο το ποσό.........
 

AndVal

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Σαν τι εικονα θες δηλ? Εχει λιγοτερους τουριστες κ αρκετη ζεστη. Κουνουπια οχι ακομα. Θα βρεις μαλλον πιο πολλα το Σεπτεμβρη.
Και εγώ σκέφτομαι να πάω 4 μέρες Ρώμη τώρα τον Ιούλιο.
Υπάρχει εικόνα για το άν οι τουριστικοί προορισμοί πχ μουσεία έιναι ανοικτά ως συνήθως ή λειτουργούν με περιορισμούς στα ωράρια κτλ?
Ευχαριστώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.494
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom