Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

ilias!

Member
Μηνύματα
10
Likes
39
τωρα ειδα το μνμ σου,κοιτα μην ακυρωσεις απο μονος σου τιποτα,ακομα στο re-open δεν εχει αλλαξει κατι,ασε που αν ακυρωσεις εσυ,δεν περνεις τιποτα....στην αναμονη ειμαστε,αν επιτρεπεται ποτε πηγαινες μαλτα;με την ιδια εταιρια ταξιδευω-ταξιδευα(ιδεα δεν εχω)....και ποτε εχεις επιστροφη;
11/8 Ryanair και επιστροφή με Aegean στις 16/8/ Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το Πολιτική Προστασία να τους ρωτήσω αν μπορώ να κάνω το τεστ Ελλάδα αλλά περιμένω 1 ώρα στην αναμονή. Επιπλέον, μίλησα με Aegean αλλά μου είπαν ότι δεν χουν ενημέρωση καθώς και με την ταξιδιωτική μου ασφαλιστική οι οποίοι δεν ήξερα τίποτα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
11/8 Ryanair και επιστροφή με Aegean στις 16/8/ Προσπαθώ να επικοινωνήσω με το Πολιτική Προστασία να τους ρωτήσω αν μπορώ να κάνω το τεστ Ελλάδα αλλά περιμένω 1 ώρα στην αναμονή. Επιπλέον, μίλησα με Aegean αλλά μου είπαν ότι δεν χουν ενημέρωση καθώς και με την ταξιδιωτική μου ασφαλιστική οι οποίοι δεν ήξερα τίποτα.
Μα αφου λενε 72 ωρες πριν την εισοδο στη χωρα, δεν ειναι ξεκαθαρο? Πηγαινε σε ενα εργαστηριο στη Μαλτα κ καντο.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μα αφου λενε 72 ωρες πριν την εισοδο στη χωρα, δεν ειναι ξεκαθαρο? Πηγαινε σε ενα εργαστηριο στη Μαλτα κ καντο.
και ποσο κοστιζει το συγκεκριμενο τεστ στην μαλτα γνωριζουμε;γιατι αν κοστιζει 200 το ατομο,δεν νομιζω να συμφερει κανεναν.αν ξερεις λεπτομερειες πες μας σε παρακαλω.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Τελικά έπιασα γραμμή στη πολιτική προστασία και με ενημέρωσαν ότι η συγκεκριμένη οδηγία ισχύει μόνο για μη Έλληνες που έρχονται στην Ελλάδα απο τη Μάλτα.
δοξα το θεο,στο τσακ με προλαβες να εστελνα μνμ στο ξενοδοχειο να ακυρωσω....εισαι σιγουρος για αυτο;σ ευχαριστω πολυ,πανω που ειχα αρχισει να κλαιω.(για πολλους λογους,οικονομικο,ηθικο,τα παντα).
 

ilias!

Member
Μηνύματα
10
Likes
39
δοξα το θεο,στο τσακ με προλαβες να εστελνα μνμ στο ξενοδοχειο να ακυρωσω....εισαι σιγουρος για αυτο;σ ευχαριστω πολυ,πανω που ειχα αρχισει να κλαιω.(για πολλους λογους,οικονομικο,ηθικο,τα παντα).
Ναι! Καλέσαμε και για δεύτερη φορά για να επιβεβαιώσουμε αυτά που μας είπαν! Ρωτήσαμε και για τη περίπτωση καραντίνας κατά την επιστροφή μας στην Ελλάδα άλλα μας είπαν ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο.
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.005
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα-Ινδία-Περού
Πάντως, επειδή βλέπω πέραν του ουσιαστικού να σας καίει και το οικονομικό για το τεστ, ψάξτε από τώρα με την ησυχία σας να βρείτε κανένα φτηνό εργαστήριο, σε περίπτωση που χρειαστεί. Το 200αρι που λέτε είναι πολύ φουσκωμένο. Έψαξα στη γειτονιά μου να κάνει η κόρη που είναι με 37.4 και λαιμό αφότου επιστρέψαμε και βρήκα στο Ιατρικό με 70 ευρώ. Μόνο που πήρα τηλ και βρήκα ραντεβού μετά από μια βδομάδα. Δε νομίζω να θέλουν 200 στη Μάλτα. Εννοείται πως δεν κάνω διαφήμιση, ούτε έχω σχέση με το συγκεκριμένο κέντρο.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Πάντως, επειδή βλέπω πέραν του ουσιαστικού να σας καίει και το οικονομικό για το τεστ, ψάξτε από τώρα με την ησυχία σας να βρείτε κανένα φτηνό εργαστήριο, σε περίπτωση που χρειαστεί. Το 200αρι που λέτε είναι πολύ φουσκωμένο. Έψαξα στη γειτονιά μου να κάνει η κόρη που είναι με 37.4 και λαιμό αφότου επιστρέψαμε και βρήκα στο Ιατρικό με 70 ευρώ. Μόνο που πήρα τηλ και βρήκα ραντεβού μετά από μια βδομάδα. Δε νομίζω να θέλουν 200 στη Μάλτα. Εννοείται πως δεν κάνω διαφήμιση, ούτε έχω σχέση με το συγκεκριμένο κέντρο.
το εψαξα ηδη,εχει δυο κλινικες στην μαλτα που το κανουν δωρεαν,και θα το ξαναψαξω με ηρεμια και θα ρωτησω και τον κυριο που εχει το airbnb...και κατι αλλο προσφατα,μολις τωρα δλδ ενημερωθηκε και η re open eu θελουμε δε θελουμε θα μας κανουν τεστ στην ελλαδα απλο απ την μυτη δλδ με επιχρισμα,δεν ξερω αν ισχυει για ελληνες αυτο και ξενους κλπ,αλλα θα ηταν και το πιο λογικο κι οχι μονο για μαλτα ,αλλα για ολους οσους εχουν ερθει...εχουν ανοιξει συνορα κι ερχονται μηνες τωρα ολοι αμερικανοι,βρετανοι,κουβανοι,ρωσοι καργα,ιταλοι,γαλλοι,εδω στην πατμο δλδ χαμος απο κοσμο ξαφνικα,αλλα νοσοκομειο 0 .....κανενα και τιποτα κι οταν ηρθε ο κικιλιας μας την ειπε πως σκεφτομαστε συνδικαλιστικα...ελεος...ουτε καν αεροπλανο δεν εχει τοπικο που πας ρε καραμμητρο;που;ενας ενας θα φευγουμε αν υπαρξει κρουσμα..και ειναι και το οικονομικο βεβαια,ανεργη 25 μηνες ειμαι,κανενα επιδομα,καμια επιδοτηση,τιποτα!
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
και κατι αλλο προσφατα,μολις τωρα δλδ ενημερωθηκε και η re open eu θελουμε δε θελουμε θα μας κανουν τεστ στην ελλαδα απλο απ την μυτη δλδ με επιχρισμα,δεν ξερω αν ισχυει για ελληνες αυτο και ξενους κλπ
Μπήκα τώρα στο reopen και δεν διάβασα κατι τετοιο.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μπήκα τώρα στο reopen και δεν διάβασα κατι τετοιο.
γραφει πως θα γινονται τυχαιες εξετασεις απο μερη που εχουν υψηλα κρουσματα,αν πατησεις στο αεροπλανακι το λεει...παντως πλεον η μαλτα δεν ειναι safe επιλογη οπως ηταν...αρα και βασει του μερους που ησουν λογικα θα κανεις εναν ελεγχο παραπανω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
γραφει πως θα γινονται τυχαιες εξετασεις απο μερη που εχουν υψηλα κρουσματα,αν πατησεις στο αεροπλανακι το λεει...
Αυτο ίσχυε απο την αρχή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom