Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Μόλις γύρισα από Βόρεια Ιταλία ... και η γνώμη μου είναι ...
... να πάτε ... τέτοιες ευκαιρίες μπορεί να μη ξαναβρεθούν ... τζάμπα όλα (αεροπορικά, ξενοδοχεία κλπ) και χωρίς συνωστισμό πουθενά.
Όσο για τα μέτρα για τον ιό ... τηρούνται όπως και στην Ελλάδα :p
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΚΟΥΝ
Μόλις γύρισα από Βόρεια Ιταλία ... και η γνώμη μου είναι ...
... να πάτε ... τέτοιες ευκαιρίες μπορεί να μη ξαναβρεθούν ... τζάμπα όλα (αεροπορικά, ξενοδοχεία κλπ) και χωρίς συνωστισμό πουθενά.
Όσο για τα μέτρα για τον ιό ... τηρούνται όπως και στην Ελλάδα :p
Σε ποιες περιοχές πηγές φίλε;από θέμα τιμών ήταν καλύτερα τωρα σε όλα;
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Μόλις μου ακύρωσε η Aegean πτήση για Λισαβόνα στις 09/10
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Μόλις μου ακύρωσε η Aegean πτήση για Λισαβόνα στις 09/10
δεν καταλαβαινω με ποια λογικη ακυρωνεται μια πτηση στις 9/10 σε μια χωρα η οποια δεν εχει τοσα πολλα κρουσματα, και δεν ακυρωνεται η πτηση που εχω για Παρισι σε 10 μερες, ενω τα κρουσματα εχουν αυξηθει σε υπερβολικο βαθμο..
 

poised

Member
Μηνύματα
875
Likes
6.494
δεν καταλαβαινω με ποια λογικη ακυρωνεται μια πτηση στις 9/10 σε μια χωρα η οποια δεν εχει τοσα πολλα κρουσματα, και δεν ακυρωνεται η πτηση που εχω για Παρισι σε 10 μερες, ενω τα κρουσματα εχουν αυξηθει σε υπερβολικο βαθμο..
Γιατί η Aegean καθορίζει το πρόγραμμα επιχειρησιακά, δε νοιάζεται για τον κορονοϊό αλλά για το ποιες πτήσεις αποδίδουν οικονομικά. Θα κόψει πχ 3-5 πτήσεις χαμηλής χωρητικότητας και υψηλού κόστους για να τις συμπτίξει με μία, έτσι και αλλιώς τα λεφτά τα έχει πάρει και δεν χρειάζεται να τα επιστρέψει μέχρι του χρόνου (αλλά και μέχρι τότε, έχει ο θεός).
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Μόλις γύρισα από Βόρεια Ιταλία ... και η γνώμη μου είναι ...
... να πάτε ... τέτοιες ευκαιρίες μπορεί να μη ξαναβρεθούν ... τζάμπα όλα (αεροπορικά, ξενοδοχεία κλπ) και χωρίς συνωστισμό πουθενά.
Όσο για τα μέτρα για τον ιό ... τηρούνται όπως και στην Ελλάδα :p
Περιμένουμε να μας περιγράψεις τις εμπειρίες σου. Τεστ που έκανες και πόσο στοίχισε;
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
1. Σε ποιες περιοχές πηγές φίλε;
2. από θέμα τιμών ήταν καλύτερα τώρα σε όλα;
1. Άρχισα από Βενετία ... μετά Βερόνα με μονοήμερη επίσκεψη στο υπέροχο Σιρμιόνε ... ύστερα Μιλάνο με μονοήμερη στο Λουγκάνο (Ελβετία) ... και τέλος, επειδή πετάγαμε απόγευμα από το αεροδρόμιο του Μπέργκαμο, απολαύσαμε 6 ώρες την Παλιά Πόλη του Μπέργκαμο Città Alta.
2. Από τιμές μη την ψάχνεις φίλε ... ήταν η ευκαιρία, της ευκαιρίας, ω ευκαιρία!!! Τα αεροπορικά με Ryanair τζάμπα!!! (25€ ανά άτομο, ανά πτήση με την 10κιλη βαλίτσα). Τα ξενοδοχεία στο 1/3 της τιμής τους (π.χ. 4 διανυκτερεύσεις στην Βενετία, 350 μέτρα από τον Άγιο Μάρκο = 282€ με τους φόρους για 2κλινο!!!! σε σούπερ δωμάτιο). Τόσο άδεια τη Βενετία δεν πρόκειται να την ξαναβρείς ποτέ!! (Όταν λέμε άδεια μη νομίζεις ότι θα είσαι μόνος σου ... υπάρχει πάρα πολύς κόσμος, αλλά είναι άνετα ... δεν ταλαιπωρείσαι). Οι μετακινήσεις με τα τραίνα άνετες.

Περιμένουμε να μας περιγράψεις τις εμπειρίες σου. Τεστ που έκανες και πόσο στοίχισε;
Το τεστ το έκανα στο Ελευθέριος Βενιζέλος με 70€ ανά άτομο ... έχει το Ιατρικό Αθηνών μονάδα μέσα στο αεροδρόμιο. Αλλά ... ΔΕΝ μου το ζήτησε κανείς και πουθενά o_O ... ακόμα κλαίω τα λεφτουδάκια μου :p.
Για τις εμπειρίες μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο.
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.364
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το τεστ το έκανα στο Ελευθέριος Βενιζέλος με 70€ ανά άτομο ... έχει το Ιατρικό Αθηνών μονάδα μέσα στο αεροδρόμιο. Αλλά ... ΔΕΝ μου το ζήτησε κανείς και πουθενά o_O ... ακόμα κλαίω τα λεφτουδάκια μου :p.
Για τις εμπειρίες μόλις βρω λίγο ελεύθερο χρόνο.
Οπως εχει ηδη γραφει σε αλλο θεμα, δεν απαιτειται κανενα τεστ για την εισοδο στην Ιταλια, το κανεις κ επιτοπου δωρεαν. Δηλ τσαμπα χρηματα τα τεστ εδω.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Οπως εχει ηδη γραφει σε αλλο θεμα, δεν απαιτειται κανενα τεστ για την εισοδο στην Ιταλια, το κανεις κ επιτοπου δωρεαν. Δηλ τσαμπα χρηματα τα τεστ εδω.
Όχι ... δεν είναι δωρεάν το τεστ στην Ιταλία ... κοστίζει 79€ ... απλά εμείς ήμασταν τυχεροί-άτυχοι και δε μας ζήτησαν τίποτα στο αεροδρόμιο του Μπέργκαμο ... βγήκαμε ζούπιτο έχω ... με τη μία ... ούτε θερμομέτρηση ούτε τίποτα ... μόνο σταματήσαμε για δευτερόλεπτα σε θερμική κάμερα ... και μας είπαν "Καλώς ήρθατε στην Ιταλία"!!!??? :p:shock: ... μία Ελληνίδα που ταξίδευε μαζί μας πανηγύριζε γιατί δεν είχε κάνει το τεστ στην Ελλάδα και περίμενε να ταλαιπωρηθεί εκεί ... και ξαφνικά, σε δευτερόλεπτα, βρεθήκαμε έξω από το αεροδρόμιο ... Ελεύθεροι :bleh:
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom