Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Αφού εκεί ήμουν εχθές!!!!
Το επισκέφθηκα στις 18,24 και 26/8. Δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο!!!!
Δεν ξερω τι ακριβως δεν ειναι κατανοητο. Μεταφραζω τα λινκ για τους ταξιδιωτες.
Τα τεστ για οσους μπαινουν στη χωρα απο αυτο το αεροδρομιο γινονται δωρεαν στο χωρο της Εκθεσης. Το τεστ ειναι υποχρεωτικο.
Η μονη διορθωση στο σαιτ του αεροδρομιου ειναι οτι η περιφερεια της Λομβαρδιας δεν απαιτει καμμια καραντινα σε περιπτωση αναμονης για τεστ η για το αποτελεσμα του τεστ. Τα εξηγει στο σαιτ της.
https://www.regione.lombardia.it/wp...enzione/coronavirus/ordinanza-ingresso-italiahttps://www.milanbergamoairport.it/en/security-checks/
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Δεν ξερω τι ακριβως δεν ειναι κατανοητο. Μεταφραζω τα λινκ για τους ταξιδιωτες.
Τα τεστ για οσους μπαινουν στη χωρα απο αυτο το αεροδρομιο γινονται δωρεαν στο χωρο της Εκθεσης. Το τεστ ειναι υποχρεωτικο.

https://www.milanbergamoairport.it/en/security-checks/
Νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε τη συζήτηση ... γιατί κι εγώ δεν ξέρω αν είναι κατανοητό ... ήμουν εκεί τις ημερομηνίες που αναφέρω και δεν ύπαρχει τίποτα τέτοιο, οπότε μπορεί να έγινε από εχθές ... ή όπως συνήθως, με τον "φακό" δείχνει κάποιος ότι θέλει.

Όπως και τα "αυστηρά" μέτρα που υποτίθεται ότι εφαρμόζονται στην Ιταλία ... ο "φακός" τα κάνει να φαίνονται αληθινά, ενώ στην πραγματικότητα είναι ακριβώς όπως στην Ελλάδα!!! Ούτε μάσκες μετά τις 18:00, ούτε αποστάσεις, γεμάτα τα λεωφορεία (τα τραίνα ήταν ΟΚ) κλπ κλπ
 
Last edited:

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Νομίζω ότι πρέπει να σταματήσουμε τη συζήτηση ... γιατί κι εγώ δεν ξέρω αν είναι κατανοητό ... ήμουν εκεί τις ημερομηνίες που αναφέρω και δεν ύπαρχει τίποτα τέτοιο, οπότε μπορεί να έγινε από εχθές ... ή όπως συνήθως, με τον "φακό" δείχνει κάποιος ότι θέλει.
οντως. Περιττη συζητηση. Αν πηγες στην Εκθεση διπλα στο αεροδρομιο κ δεν ειδες τπτ, θα προκειται περι φεικ νιουζ του ιταλικου κρατους. Επαναλαμβανω το τεστ ειναι υποχρεωτικο, οποιος σκεφτει να μην το κανει παιρνει κ το αναλογο ρισκο για τις ποινικες ευθυνες. Διαβαστε προσεκτικα τα λινκ της Περιφερειας κ του αεροδρομιου.
Τελος.
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
οντως. Περιττη συζητηση. Αν πηγες στην Εκθεση διπλα στο αεροδρομιο κ δεν ειδες τπτ, θα προκειται περι φεικ νιουζ του ιταλικου κρατους. Επαναλαμβανω το τεστ ειναι υποχρεωτικο, οποιος σκεφτει να μην το κανει παιρνει κ το αναλογο ρισκο για τις ποινικες ευθυνες. Διαβαστε προσεκτικα τα λινκ της Περιφερειας κ του αεροδρομιου.
Τελος.
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου ... το τεστ είναι υποχρεωτικό ... γι' αυτό και το έκανα εγώ από Ελλάδα για να είμαι ήσυχος ... και αυτό πρέπει να κάνουν όλοι κατά τη γνώμη μου.

.... αλλά μέχρι εχθές δεν υπήρχε κανένα συνεργείο για τεστ ... όλα ήταν χύμα στο κύμα ... ίσως να το έβαλαν από σήμερα.
 
Μηνύματα
959
Likes
5.226
Επειδή η ερώτηση έχει έρθει από εμένα και νοιώθω κάπως που έχει έρθει μια αναστάτωση στα 2 μέλη, να ρωτήσω ακόμα κάτι και ας τελειώνουμε εδώ. Κατάλαβα σωστά πως για να βγεις από το αεροδρομιο στο Μπέργκαμο η έχεις κάνει από την Ελλάδα το τεστ έως 72 ώρες πριν ή το κάνεις εκεί δωρεάν και έως ότου βγουν τα αποτελέσματα απομονώνεσαι στο δωμάτιο σου;
 

touRocker

Member
Μηνύματα
70
Likes
175
Επόμενο Ταξίδι
Planet Earth
Ταξίδι-Όνειρο
Dark Side Of The Moon
Επειδή η ερώτηση έχει έρθει από εμένα και νοιώθω κάπως που έχει έρθει μια αναστάτωση στα 2 μέλη, να ρωτήσω ακόμα κάτι και ας τελειώνουμε εδώ. Κατάλαβα σωστά πως για να βγεις από το αεροδρομιο στο Μπέργκαμο η έχεις κάνει από την Ελλάδα το τεστ έως 72 ώρες πριν ή το κάνεις εκεί δωρεάν;
Αυτό, για να είσαι σίγουρος.
Εάν ισχύει αυτό που λέει ο αγαπητός Samion, πας εκεί και το κάνεις δωρεάν. Γιατί να πληρώσεις, όπως εγώ τα 70€ ... κι αν ισχύει αυτό που λέω εγώ, υπάρχει περίπτωση να περάσεις και χωρίς τεστ.

Πότε πετάς;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
το κάνεις εκεί δωρεάν και έως ότου βγουν τα αποτελέσματα απομονώνεσαι στο δωμάτιο σου;
Καμμια αναστατωση δεν εχει επελθει σε μενα τουλαχιστον. Που θεωρω οτι εχω καταλαβει τι λενε σαφως οι ιταλοι. Το σαιτ του αεροδρομιου δεν σου ειναι σαφες?
Λεμε: δωρεαν επιτοπου τεστ κ καμμια καραντινα. Ειναι απλο?
. κι αν ισχύει αυτό που λέω εγώ, υπάρχει περίπτωση να περάσεις και χωρίς τεστ.
Ερχομαι στην περιπτωση Μπεργκαμο: ελλειψει χωρου το τεστ γινεται στο διπλανο χωρο της Εκθεσης του Μπεργκαμο. Απο τις 22/8 γινονται εκει τα τεστ εντελως δωρεαν. Φυσικα μπορεις να βγεις απο το αεροδρομιο κ να μην πας. Σε αυτη την περιπτωση εχεις να αντιμετωπισεις ποινικες ευθυνες αν σε ελεγξουν κ δεν εχεις το τεστ γραπτως στο χερι. Καλη τυχη στους τολμηρους.
Κ φωτο.
Λινατε, που εξηγει οτι το τεστ γινεται στην Εκθεση του Μπεργκαμο κ δωρεαν.
113009218-99b3eeb9-65bd-43ff-b842-e4e9155d9636.jpg

Κ φωτο απο την Εκθεση απο τις 22/8
tamponi-fiera-681548.jpg

da-sabato-tamponi-alla-fiera-di-bergamogia-eseguiti-oltre-3-mila-controlli_628d05ca-e3b1-11ea-...jpg
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σκέφτομαι να κάνω το βήμα να κλείσω με το voucher της Aegean εισιτήρια για το καλοκαίρι μόλις βγάλει δρομολόγια. Εννοείται ότι ξεχνώ τη Ρωσία. Σκέφτομαι κάποια χώρα εντός Σέγκεν. Προσανατολίζομαι για Κοπεγχάγη- Δανία. Θα είμαστε 3 ενήλικες 2 έφηβοι. Αυτά είναι άλλωστε τα voucher μας. Θα είμαι πολύ τολμηρή ή να ξεχάσω το εξωτερικό τελείως;
 
Last edited:

Kostass

Member
Μηνύματα
213
Likes
362
Γιατι να το ξεχασεις ειδικα εντος εε αλλα και για 1 χρονο μετα?Μπορει να ζητανε και μια βεβαιωση οτι εισαι εμβολιασμενη.Αλλωστε πολλα αλλαζουν σε ενα χρονο και δε νομιζω πως θα ειναι χειροτερη η κατασταση τοτε.Η γνωμη μου ειναι να εξαντλησεις τις ημερομηνιες για τα voucher που εχεις και να κλεισεις οποτε νιωθεις πιο σιγουρη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.719
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom