Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Σκέφτομαι μέσα Φεβρουαρίου για κόστα ρίκα έχω βρει φτηνά εισητηρια με lufthansa είμαι παράλογος??
Μην περιμένεις να ακούσεις εδώ ότι κάποιο ταξίδι είναι παράλογο :) Αλλά και κανείς δεν ξέρει τι θα επικρατεί τότε από πλευράς πτήσεων κτλ.Προωπικά θα έλεγα ότι υπάρχει σχετικό ρίσκο για όλα τα ταξίδια και για το πρώτο εξάμηνο του 2021.Απο εκεί και πέρα καθείς μετράει μόνος του....
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
349
Likes
1.334
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σκέφτομαι μέσα Φεβρουαρίου για κόστα ρίκα έχω βρει φτηνά εισητηρια με lufthansa είμαι παράλογος??
Εγώ πιστεύω ότι είναι κυρίως θέμα ηλικίας και υποχρεώσεων. Εγώ διστάζω γενικά επειδή θα πάω με παιδιά. Αν ήμουν νέα και ελεύθερη τίποτα δεν θα με φόβιζε. Θα κυνηγούσα τέτοιες ευκαιρίες. Βέβαια είναι και το οικονομικό θέμα σε περίπτωση στραβής. Τι να πω. Πολλές παράμετροι όμως η επιθυμία του ταξιδιού πολλές φορές τα επισκιάζει όλα.
 

Jimco11

Member
Μηνύματα
6
Likes
10
Ναι πολύ καλή τιμή φυσικά.Τότε σκέψου όλες τις παραμέτρους και αποφάσισε.
Το καλό είναι ότι με την lufthansa έχεις την εγγύηση σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης να πάρω τα λεφτά μου πίσω... Μου είναι πολύ δύσκολο να μην πατήσω το κουμπί που λέει '' κράτηση '' παλεύω με τον εαυτό μου εδώ και 2 βδομάδες 😂😂
 

blade_

Member
Μηνύματα
177
Likes
163
Καλησπερα στην παρεα

Φετος ηταν η πιο περιεργη χρονια(ταξιδιωτικα) αφου περαν απο καποιες κοντινες εκδρομες με αυτοκινητο αυστηρα δεν πηγα πουθενα λογω του ιου..

Βλεπω οι περισσοτεροι δεν φοβουνται και μου κανει εντυπωση..Δε σας απασχολει καθολου?Εγω μονο που σκεφτομαι πιθανα ντραβαλα,απο την παραμικρη ακυρωση μεχρι το να κολλησουμε τον ιο,δεν εχω καν διαθεση να οργανωσω τιποτα
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλησπερα στην παρεα

Φετος ηταν η πιο περιεργη χρονια(ταξιδιωτικα) αφου περαν απο καποιες κοντινες εκδρομες με αυτοκινητο αυστηρα δεν πηγα πουθενα λογω του ιου..

Βλεπω οι περισσοτεροι δεν φοβουνται και μου κανει εντυπωση..Δε σας απασχολει καθολου?Εγω μονο που σκεφτομαι πιθανα ντραβαλα,απο την παραμικρη ακυρωση μεχρι το να κολλησουμε τον ιο,δεν εχω καν διαθεση να οργανωσω τιποτα
Φυσικά και απασχολούν αυτά που λες,αλλά όλοι οι άνθρωποι δεν αντιδρούν ίδια.Καθένας παίρνει τις αποφάσεις του και τα ρίσκα του ανάλογα(ηλικία,υποχρεώσεις κτλ).
 

Anna39

Member
Μηνύματα
32
Likes
30
Το καλό είναι ότι με την lufthansa έχεις την εγγύηση σε περίπτωση ακύρωσης πτήσης να πάρω τα λεφτά μου πίσω... Μου είναι πολύ δύσκολο να μην πατήσω το κουμπί που λέει '' κράτηση '' παλεύω με τον εαυτό μου εδώ και 2 βδομάδες 😂😂
Περιμένω επιστροφή χρημάτων απο τη lufthansa απο τον Απρίλιο. Για ταξίδι γερμανια - Κούβα που ακυρώθηκε . Γενικά δεν εχει αποζημιώσει της ακυρωμένες πτήσεις της. Δεν εχουμε ιδέα εαν κ ποτε τα πάρουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.703
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom