Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Λονδινο Χριστουγεννα το τολμαμε ή χλωμο???
Εκτός του ότι κανείς δε μπορεί να ξέρει, καθώς απ' ότι φαίνεται τα πράγματα πηγαίνουν προς το χειρότερο μέρα με τη μέρα, δεν είναι καλή επιλογή για Χριστούγεννα, εκτός άμα έχεις δικούς σου και τη βγάλεις παρεϊστικα - οικογενειακά.
 
Μηνύματα
5
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Εκτός του ότι κανείς δε μπορεί να ξέρει, καθώς απ' ότι φαίνεται τα πράγματα πηγαίνουν προς το χειρότερο μέρα με τη μέρα, δεν είναι καλή επιλογή για Χριστούγεννα, εκτός άμα έχεις δικούς σου και τη βγάλεις παρεϊστικα - οικογενειακά.
Φετος εκτος απο Ρωμη και Βιεννη τον Ιανουαριο και αρχες Φεβρουαριου οτι αλλο εχω κανονισει ακυρωθηκε. Οποτε μαλλον για ακυρωση παμε και εδω...
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.356
Likes
6.701
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Happy Slam, AO
πριν 2 μέρες εκλεισα εκδρομή για συγγενικό μου πρόσωπο με ταξιδιωτικο γραφείο της Θεσσαλονίκης
στην ..ωραία Νεράιδα Κοζάνης.
Χθες η εκδρομή ακυρώθηκε λόγω του τοπικού lockdown στην περιοχή!
Κυριολεκτικά τα πράγματα αλλάζουν από την μια μέρα στην άλλη
 
Μηνύματα
5
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Βιέννη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
πριν 2 μέρες εκλεισα εκδρομή για συγγενικό μου πρόσωπο με ταξιδιωτικο γραφείο της Θεσσαλονίκης
στην ..ωραία Νεράιδα Κοζάνης.
Χθες η εκδρομή ακυρώθηκε λόγω του τοπικού lockdown στην περιοχή!
Κυριολεκτικά τα πράγματα αλλάζουν από την μια μέρα στην άλλη
Δεν ακυρωνω ακομα τιποτα αναμένουμε και ελπιζουμε...
Δεν με νοιαζει τοσο ο προορισμος (εχω ξαναπαει) οσο το οτι θελω να ξαναμπω αεροπλανο να βρεθω για λιγο αλλου!
 

hkikis

Member
Μηνύματα
8
Likes
4
Από ότι έμαθα Μαλδίβες λειτουργούν κανονικά... Το σκέφτεται κανένας να πάει η μόνο εγώ είμαι ο τρελος που θέλω μακρινό ταξίδι ;
 

Jojo Makri

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Θα ήθελα την γνώμη σας. Έχω εισητηρια για Βιέννη(Ryanair) τέλος Νοέμβρη και λόγω έκτακτης εργασίας πρέπει να τα ακυρώσω. Να προγραμματισω εκ νέου το ταξίδι για αρχές Δεκέμβρη στην Βιέννη ή στη Ρώμη; που έχω περισσότερες πιθανότητες να πάω χωρίς περεταιρω κολλήματα; κάποια άλλη πρόταση ίσως; επιστροφή χρημάτων η Ryanair κάνει; Ευχαριστώ!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Θα ήθελα την γνώμη σας. Έχω εισητηρια για Βιέννη(Ryanair) τέλος Νοέμβρη και λόγω έκτακτης εργασίας πρέπει να τα ακυρώσω. Να προγραμματισω εκ νέου το ταξίδι για αρχές Δεκέμβρη στην Βιέννη ή στη Ρώμη; που έχω περισσότερες πιθανότητες να πάω χωρίς περεταιρω κολλήματα; κάποια άλλη πρόταση ίσως; επιστροφή χρημάτων η Ryanair κάνει; Ευχαριστώ!
Είναι πολύ ριψοκόνδυνες οι προβλέψεις ενάμιση μήνα πριν, πόσο μάλλο βλέποντας τα τωρινά δεδομένα με τις χώρες να επιβάλλουν περιορισμούς η μία μετά την άλλη.
Επιστροφή χρημάτων αν είναι εξαιτίας σου η ακύρωση; Δύσκολο. Ούτε καν αλλαγή, εκτός αν έχεις αγοράσει ειδικού τύπου ναύλο.
 

Jojo Makri

Member
Μηνύματα
8
Likes
5
Είναι πολύ ριψοκόνδυνες οι προβλέψεις ενάμιση μήνα πριν, πόσο μάλλο βλέποντας τα τωρινά δεδομένα με τις χώρες να επιβάλλουν περιορισμούς η μία μετά την άλλη.
Επιστροφή χρημάτων αν είναι εξαιτίας σου η ακύρωση; Δύσκολο. Ούτε καν αλλαγή, εκτός αν έχεις αγοράσει ειδικού τύπου ναύλο.
Για αρχή ευχαριστώ για την άμεση απάντηση! Μου έστειλαν από την Ryanair ότι άλλαξε η ώρα της πτήσης, με δυνατότητα αποδοχής, αλλαγής ή επιστροφής χρημάτων. Γι' αυτό το έθεσα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μου έστειλαν από την Ryanair ότι άλλαξε η ώρα της πτήσης, με δυνατότητα αποδοχής, αλλαγής ή επιστροφής χρημάτων. Γι' αυτό το έθεσα.
Τότε σε ευνόησε η τύχη αφου ήθελες να το ακυρώσεις.
Επιστρέφουν χρήματα, με τη σχετική πάντα αναμονή, ωστόσο εάν σε παίρνει και θέλεις να κάνεις το ταξίδι άλλαξε ημερομηνία ή πάρε κουπόνια αντίστοιχης αξίας για μελλοντικές πτήσεις. Εγώ αυτό θα έκανα...
 

VARONI1000

Member
Μηνύματα
49
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ονειρεμένο Ταξίδι
MEXICO
:rolleyes-80:Μ αυτα και μ αυτα, αυριο φευγω για Βιέννη...
ή μηπως όχι?! Ποια η γνωμη σας φιλτατοι συνταξιδιώτες??
Στη θεση μου πως θα πράττατε??
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
:rolleyes-80:Μ αυτα και μ αυτα, αυριο φευγω για Βιέννη...
ή μηπως όχι?! Ποια η γνωμη σας φιλτατοι συνταξιδιώτες??
Στη θεση μου πως θα πράττατε??
Αφού έφθασες μέχρι την παραμονή θα έλεγα να πας..Φυσικά δεν είμαι ούτε γιατρός ούτε ψυχολόγος... :)
 

VARONI1000

Member
Μηνύματα
49
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
ΒΙΕΤΝΑΜ
Ονειρεμένο Ταξίδι
MEXICO
Αφού έφθασες μέχρι την παραμονή θα έλεγα να πας..Φυσικά δεν είμαι ούτε γιατρός ούτε ψυχολόγος... :)
Μεσα σε μια κοινωνία που ολοι το παιζουν γιατροι κ ψυχολόγοι, εισαι μια όαση ειληκρινιας και αυτογνωσιας! Πολυ φιλος μου 💜
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.594
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom