Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Τώρα που είμαστε πιο κοντά στα Χριστούγεννα, ξέρεις κανείς τί γίνεται στο Λονδίνο? Βρήκαμε πολύ φτηνά εισιτήρια αλλά να πάμε και να μην μπορούμε να δούμε τίποτα...
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Τώρα που είμαστε πιο κοντά στα Χριστούγεννα, ξέρεις κανείς τί γίνεται στο Λονδίνο? Βρήκαμε πολύ φτηνά εισιτήρια αλλά να πάμε και να μην μπορούμε να δούμε τίποτα...
Άσχετα από τα υπόλοιπα...με την παρούσα κατάσταση υποχρεούστε να κάνετε 14ήμερη καραντίνα κατά την άφιξη σας.
 

joela

Member
Μηνύματα
351
Likes
149
Επόμενο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου!!!!!
Άσχετα από τα υπόλοιπα...με την παρούσα κατάσταση υποχρεούστε να κάνετε 14ήμερη καραντίνα κατά την άφιξη σας.
Ουοου...καταλυτικός παράγοντας. Στο πήγαινε λέμε? Με την λήξη της δικής τους καραντίνας, θεωρούσα ότι δεν θα χρειαζόταν.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Ουοου...καταλυτικός παράγοντας. Στο πήγαινε λέμε? Με την λήξη της δικής τους καραντίνας, θεωρούσα ότι δεν θα χρειαζόταν.
Ναι κατα την άφιξη σας στο Λονδίνο. Προς το παρόν έτσι είναι τα πράγματα. Μπορείτε να συμβουλεύεστε αυτήν τη σελίδα για τυχόν αλλάγες. https://www.gov.uk/uk-border-control
 

Bobcat89

Member
Μηνύματα
190
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
ΙΝΔΟΝΗΣΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΑΝΚΟΥΝ
Ουοου...καταλυτικός παράγοντας. Στο πήγαινε λέμε? Με την λήξη της δικής τους καραντίνας, θεωρούσα ότι δεν θα χρειαζόταν.
Το μόνο που σκέφτονται να αλλάξουν για τους τουρίστες είναι για υποχρεωτική καραντίνα 5 ημερών αντί για 14..πάλι αποτρεπτικό για κάποιον που θέλει να πάει για διακοπές μόνο.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.428
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλάσκα
Το μόνο που σκέφτονται να αλλάξουν για τους τουρίστες είναι για υποχρεωτική καραντίνα 5 ημερών αντί για 14..πάλι αποτρεπτικό για κάποιον που θέλει να πάει για διακοπές μόνο.
Νομίζω ότι είπαν 5 μέρες καραντίνα γιαυτούς που θα έχουν αρνητικό τεστ μαζί.https://www.gov.uk/guidance/coronavirus-covid-19-test-to-release-for-international-travel
https://www.independent.co.uk/trave...quarantine-test-holidays-travel-b1760717.html
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Συγνώμη εγώ δηλαδη που έχω εισιτήρια για Πάσχα Ιταλία να το ξεχάσω;;;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συγνώμη εγώ δηλαδη που έχω εισιτήρια για Πάσχα Ιταλία να το ξεχάσω;;;
Σημείωσέ το, κρίμα να το ξεχάσεις. Είπαμε είναι λίγο αδιάφορη η Ιταλία αλλά όχι κι έτσι!
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Γελάς με τον πόνο μου κατάλαβα.. τσάμπα διάβασμα έριξα
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Γελάς με τον πόνο μου κατάλαβα.. τσάμπα διάβασμα έριξα
Εννοώ ότι αφού ταξιδεύει κόσμος τώρα, γιατί να μην ταξιδεύεις και το Πάσχα, που θα έχει εμβολιαστεί και ο μισός πλανήτης;
 

las

Member
Μηνύματα
85
Likes
314
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεπάλ
Πφφφ δεν ξέρω το φοβάμαι λίγο το Πάσχα. Αν ήταν καλοκαίρι θα ήμουν άνετη αλλά το Πάσχα πιστεύω θα είναι οριακό..μπορεί να μας έχουν σε καραντινα ακόμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.935
Likes
40.784
Πφφφ δεν ξέρω το φοβάμαι λίγο το Πάσχα. Αν ήταν καλοκαίρι θα ήμουν άνετη αλλά το Πάσχα πιστεύω θα είναι οριακό..μπορεί να μας έχουν σε καραντινα ακόμα
Τα μοντελα του IHME δειχνουν πως τελος Μαρτη θα αρχισει δειλα η κινητικοτητα τοσο σε Ευρωπη οσο και σε Ελλαδα, δηλαδη θα αρχισουμε να βγαινουμε απο τα λοκ νταουν. Εχω κι εγω εισιτηρια για Πασχα και μπορω να τα μεταφερω για καλοκαιρι και μαλλον θα το βαλω μπρος γιατι δεν εξελισσεται καλα ο χειμωνας. Οι πτησεις φυσικα γινονται και θα γινονται, αλλα αν μιλαμε για τουρισμο, σημασια εχει αν θα κινουμαστε ανετα και παντου οπου παμε
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.740
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom