Νέος κοροναϊος- θα πάμε ή να ακυρώσουμε ??

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.624
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Είμαι βέβαιος ότι τελικά θα ενδώσεις ! .....
«Πρώτα βγαίνει η ψυχή του ανθρώπου και μετά το χούι του»
:p:p:p
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.392
Δυστυχώς μόλις ακύρωσα ( το 2ο) ταξιδάκι :cry: δεν αντεξα το άγχος. Εχασα ενα 60αρι εισιτήρια Ryanair αλλά δεν πειράζει, είχε χαλάσει η διάθεσή μου με όλα αυτά ούτως ή άλλως.Ευχομαι το 2022 να φέρει πολλά και όμορφα ταξίδια σε όλους, πιο ανέμελα , όπως τον παλιό καλό καιρό !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.779
Είμαι βέβαιος ότι τελικά θα ενδώσεις ! .....
«Πρώτα βγαίνει η ψυχή του ανθρώπου και μετά το χούι του»
:p:p:p
Το χουι μου ειναι να βλεπω στην κρυσταλλινη σφαιρα τα λοκ νταουν, οχι τα ταξιδια.
Περιμενουμε και τους υπολοιπους που θα ακυρωσουν εδω, το χουμε ξαναζησει το σκηνικο στον πρωτο ιο που "κανεις δεν ακυρωνε" να τους κανουμε πατ πατ στην πλατη.
 
D

Delmem38110

Guest
Το χουι μου ειναι να βλεπω στην κρυσταλλινη σφαιρα τα λοκ νταουν, οχι τα ταξιδια.
Περιμενουμε και τους υπολοιπους που θα ακυρωσουν εδω, το χουμε ξαναζησει το σκηνικο στον πρωτο ιο που "κανεις δεν ακυρωνε" να τους κανουμε πατ πατ στην πλατη.
δεν ακυρώσαμε καλή μου.
απλά δεν θα πάμε γιατί δεν μπορούμε τα περιοριστικά μέτρα.
επίσης είμαστε άπλες και τα αφήνουμε ως έχουν.
σιγά μην ζητάμε ψίχουλα πίσω.
έξαλλου πάντα υπάρχουν εναλλακτικές.
με τις υγείες μας φυσικά.
θα περάσουμε πρωτοχρονιά στο σύνταγμα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.779
δεν ακυρώσαμε καλή μου.
απλά δεν θα πάμε γιατί δεν μπορούμε τα περιοριστικά μέτρα.
επίσης είμαστε άπλες και τα αφήνουμε ως έχουν.
σιγά μην ζητάμε ψίχουλα πίσω.
έξαλλου πάντα υπάρχουν εναλλακτικές.
με τις υγείες μας φυσικά.
θα περάσουμε πρωτοχρονιά στο σύνταγμα.
Κι εμεις τα αφησαμε ετσι τα εισιτηρια για Αυστρια και ουτε καν θα παμε αργοτερα γιατι ειμαστε ακομη πιο απλες, δεν γυριζουμε πισω να κοιταξουμε ακυρωμενο προορισμο μην γινουμε στηλες αλατος. Κλασικη αναθεωρητικη σταση, για τους μυστες.
 

aikaterinib

Member
Μηνύματα
86
Likes
377
Επόμενο Ταξίδι
Who Knows
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καπως ετσι και γω θα αφησω το ταξιδι για Μαλτα την πρωτοχρονια .Νομιζω ειναι too risky να βρεθω θετική πριν την επιστροφη και να πρεπει να κανω καραντινα εκει.Ειπαμε να παμε να χαλαρωσουμε οχι να μας φαει το αγχος .
 
Μηνύματα
410
Likes
1.352
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ωραια τα λεμε για εξωτερικο αλλα εδω θετω προβληματισμο για προορισμο κοντα μια ωρα απο την Αθηνα.Σχεδον σε ολους τους χειμερινους προορισμους εντος Ελλαδος που εψαξα στο booking τα περισσοτερα καταλυματα δεν εχουν δωρεαν ακυρωση και εχουν αμεση πληρωμη χωρις επιστροφη ή μερικη επιστροφη χρηματων.Βρηκα ενα τελειο σαλε στα Τρικαλα Κορινθιας με τζακι ολο πετρα για τις 3 Γεναρη για 2 ημερακι και η τυπισα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι μαζι με την κρατηση θελει μια προκαταβολη 100 € .Η κατασταση δεν ξερω με τα μετρα πως θα εξελιχθει.Εχω ηδη ακυρωσει Βουδαπεστη 2 φορες οποτε ακυρωση και αλλη δεν τραβαει.Η κοπελα μου εχει ξετρελαθει με το δωματιο και εγω περιμενω πως και πως τη αποδραση.Αν τα δωσω πιστευεται θα τα χασω αν γινει το λοκνταουν?Εννοειται εξηγησα πως εχει η κατασταση ,αλλα εχουν και αυτοι τα πρωτοκολλα τους και μου ειπαν οτι γινεται χαμος και πληροτητα ειναι στα δωματια φουλ (πραμα που επιβεβαιωμενα για τους προορισμους αυτους χειμωνα ισχυει).Σας εχει τυχει τωρα που κλεινεται να το δειτε αυτο χειμωνα αυτες τις μερες?Για να σας προλαβω 2-3 αλλα καταλυμματα που πηρα και αλλου εχουν την ιδια πολιτικη.
 
Last edited:

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.779
Οπου και να κλεισεις μια εβδομαδα μολις πριν σε περιοδο γιορτων ειναι πιθανον να μη διατιθεται δωρεαν ακυρωση.
Περι ακυρωτικων σε περιπτωση λοκ νταουν οι δικες μας αποψεις εχουν μηδαμινη σημασια μπροστα στην αποψη του ιδιοκτητη της επιχειρησης που αυτος θα αποφασισει τους ορους της κρατησης.
Μπορεις να περιμενεις ως αυριο που θα ανακοινωσουν νεα μετρα να δεις που παει το πραγμα.
 
Last edited:

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Ωραια τα λεμε για εξωτερικο αλλα εδω θετω προβληματισμο για προορισμο κοντα μια ωρα απο την Αθηνα.Σχεδον σε ολους τους χειμερινους προορισμους εντος Ελλαδος που εψαξα στο booking τα περισσοτερα καταλυματα δεν εχουν δωρεαν ακυρωση και εχουν αμεση πληρωμη χωρις επιστροφη ή μερικη επιστροφη χρηματων.Βρηκα ενα τελειο σαλε στα Τρικαλα Κορινθιας με τζακι ολο πετρα για τις 3 Γεναρη για 2 ημερακι και η τυπισα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι μαζι με την κρατηση θελει μια προκαταβολη 100 € .Η κατασταση δεν ξερω με τα μετρα πως θα εξελιχθει.Εχω ηδη ακυρωσει Βουδαπεστη 2 φορες οποτε ακυρωση και αλλη δεν τραβαει.Η κοπελα μου εχει ξετρελαθει με το δωματιο και εγω περιμενω πως και πως τη αποδραση.Αν τα δωσω πιστευεται θα τα χασω αν γινει το λοκνταουν?Εννοειται εξηγησα πως εχει η κατασταση ,αλλα εχουν και αυτοι τα πρωτοκολλα τους και μου ειπαν οτι γινεται χαμος και πληροτητα ειναι στα δωματια φουλ (πραμα που επιβεβαιωμενα για τους προορισμους αυτους χειμωνα ισχυει).Σας εχει τυχει τωρα που κλεινεται να το δειτε αυτο χειμωνα αυτες τις μερες?Για να σας προλαβω 2-3 αλλα καταλυμματα που πηρα και αλλου εχουν την ιδια πολιτικη.
Κλείσε το ταξίδι σου. Λοκνταουν σαν τα προηγούμενα δύσκολα θα ξαναζήσουμε.
Σίγουρα θα περιορίσουν τη νυχτερινή διασκέδαση.
Εγώ φεύγω για Βουκουρέστι!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Βρηκα ενα τελειο σαλε στα Τρικαλα Κορινθιας με τζακι ολο πετρα για τις 3 Γεναρη για 2 ημερακι και η τυπισα στο τηλεφωνο μου ειπε οτι μαζι με την κρατηση θελει μια προκαταβολη 100 € .Η κατασταση δεν ξερω με τα μετρα πως θα εξελιχθει.
Αν υπάρχει ακόμα διαθέσιμο το δωμάτιο, σήμερα μετά την ανακοίνωση των μέτρων, εγώ θα το έκλεινα. Να παρθούν μέτρα σήμερα και να ξαναπαρθούν πριν τις 3 του μήνα, δεν έχει λογική. Ούτε 10μερο δεν θα έχει περάσει.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κατ αρχην χρονια μας πολλα και που θα παει θα ερθουν καλυτερες μερες. Λοιπον εγω εχω κλεισει ενα εισιτηριο για Μπογκοτα μεσω βαρκελωνης στις 20 ιανουαριου. Το ερωτημα μου ειναι, αν γινει εδω λοκ νταουν, αλλα η πτηση δεν ακυρωθει και η κολομβια δεχεται τουρισμο, θα μπορω να ταξιδεψω, ετσι δεν ειναι;
Βεβαια το εισιτηριο ειναι βγαλμενο με μιλια, οποτε και τελευταια στιγμη μπορω να ακυρωσω, αλλα δεν το θελω....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.676
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom