Νέος προορισμός: Ουαλία

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ΑΑΑ εκεινη την περιοδο σιγουρα δε θα παιζει Ουαλία παρα μονο Γεωργία!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
kalspiros said:
ΑΑΑ εκεινη την περιοδο σιγουρα δε θα παιζει Ουαλία παρα μονο Γεωργία!
Αχ....κρίμα!εχω βρει κάποια ταξιδιωτικά γραφεία που κάνουν ημερήσιες....με αυτά θα κινηθώ...
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
Αν είχες μονο 3 ή 4 μερες (και λιγα λεφτα) να γυρισεις οτι μπορεις απο Ουαλια (με αρχη το Λονδινο)
τι θα προτεινες?
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
3-4 μέρες στο Λονδίνο ή 3-4 μέρες για να τις διαθέσεις εκεί?
από το μήνυμά σου στην Κορνουάλη, υποθέτω ότι δεν θα έχεις αμάξι, έ;
Η Ουαλία είναι δυσκολάκι και μακριά. Θα πρότεινα τα βόρεια παράλια της East Anglia:
http://www.travelstories.gr/community/threads/your-next-big-thing-east-anglia.46297/
για τα της Ουαλίας τώρα, τι να πω, δεν εκκρεμούν τίποτα ταξίδια μου στην Ουαλία, ό,τι έγραψα έγραψα άρα δες τι σου ταιριάζει περισσότερο και αποφάσισε. Τα Νότια είναι πιο εύκολα προσβάσιμα, παραθαλάσσια, χωρίς έντονο ανάγλυφο, τα Κεντρικά τα πιο δύσκολα προσβάσιμα (ειδικά τα φράγματα του Elan Valley παίζει να μην τα ξέρουν ούτε και κάποιοι ντόπιοι) με πολύ λόφο και βουνό και το Elan Valley στην κορυφή της λίστας μου για Ουαλία (μόνο μετά από έντονες βροχές όπου και θα ξεχειλίζουν τα φράγματα) αλλά και τα σπήλαια. Τα Βόρεια είν κι αυτά εύκολα στην προσέγγιση με το Snowdon να αποτελεί προορισμό
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
3-4 μέρες στο Λονδίνο ή 3-4 μέρες για να τις διαθέσεις εκεί?
από το μήνυμά σου στην Κορνουάλη, υποθέτω ότι δεν θα έχεις αμάξι, έ;
Η Ουαλία είναι δυσκολάκι και μακριά. Θα πρότεινα τα βόρεια παράλια της East Anglia:
http://www.travelstories.gr/community/threads/your-next-big-thing-east-anglia.46297/
για τα της Ουαλίας τώρα, τι να πω, δεν εκκρεμούν τίποτα ταξίδια μου στην Ουαλία, ό,τι έγραψα έγραψα άρα δες τι σου ταιριάζει περισσότερο και αποφάσισε. Τα Νότια είναι πιο εύκολα προσβάσιμα, παραθαλάσσια, χωρίς έντονο ανάγλυφο, τα Κεντρικά τα πιο δύσκολα προσβάσιμα (ειδικά τα φράγματα του Elan Valley παίζει να μην τα ξέρουν ούτε και κάποιοι ντόπιοι) με πολύ λόφο και βουνό και το Elan Valley στην κορυφή της λίστας μου για Ουαλία (μόνο μετά από έντονες βροχές όπου και θα ξεχειλίζουν τα φράγματα) αλλά και τα σπήλαια. Τα Βόρεια είν κι αυτά εύκολα στην προσέγγιση με το Snowdon να αποτελεί προορισμό
15 μερες συνολο..εκ των οποιων οι 3-4 ουαλια..
ναι δεν θα εχω..
μακρυα? το καρτιφ ενα τριωρακι πρεπει να ναι..
δυστυχως δεν μου εμφανιζει τις φωτογραφιες..κριμα
ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom