Νέο αίμα ζητά συμβουλές :)

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
Χαιρετω τα παιδιά του φόρουμ,
σας διαβάζω καιρό, μερικούς απο εσας δε, νιώθω σα να σας γνωρίζω μέσα απο τις απίθανες περιγραφές σας :) Ήρθε λοιπόν η ώρα και να ζητήσω τη συμβουλή σας!

Με τον καλό μου που μόλις παντρεύτηκα αποφασίσαμε να κάνουμε ένα ταξίδι περιπέτειας (παρά του μέλιτος). Οι προορισμοί πολλοί και οι μέρες που θα διαθέσουμε θα ναι 20.
Το ταξίδι θα περιλαμβάνει Περού-Αμαζόνιο-Άνδεις-Βολιβία-Χιλή-Νησιά του Πάσχα
και νομίζω οτι συμφωνείτε οτι πρόκειται για ταξίδι ζωής, οπότε και πρέπει να οργανωθούμε και να το κάνουμε σωστά. Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:
-Οκτώβριο ενδείκνυται; Είναι η ιδανική περίοδος για μας λόγω δουλειάς, αλλα στην ανάγκη πάμε και πρίν ή μετα (αναλόγως τις προτάσεις σας)
-Το πιο πιθανό είναι να πάμε με γκρούπ απο γνωστό γραφείο, έχετε εμπειρία; Μήπως θα γίνεται πανικός με τόσα ατομα που βάζουν και δεν ευχαριστηθούμε;
-Εμβόλια για τον Αμαζόνιο να κάνουμε ή είναι υπερβολή;
Είναι κι αλλα πολλά που έχω κατα νού, αλλά θα αρκεστώ σε αυτά και στην πορεία τα λέμε κι άλλο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων :D
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Υπάρχει πρόγραμμα που να συνδυάζει όλους αυτούς τους προορισμούς και είναι 20 ημέρες. Τιμές από 4400 συν 'φόρους' (καλύτερα επικοινώνησε να μάθεις πόσο ακριβώς είναι οι φόροι). Tο πρακτορείο συνιστά εμβόλιο κατά του κίτρινου πυρετού και λήψη αγωγής για την ελονοσία.

Περού Bολιβία Χιλή - Versus
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ριξε και μια ματια στον κανονα. KANON /// CULTURAL TOURS & EXPEDITIONS
3 γνωστα μου ζευγαρια πηγαν Περου με τον κανονα, διαφορετικες χρονιες, και μειναν υπερευχαριστημενοι!
 

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
Ευχαριστώ για την γρήγορη ανταπόκριση. Για το γραφείο έχω σχεδόν κατασταλάξει. Λέω το versus γιατι έχω ακούσει καλές κριτικές. Η τιμή είναι γύρω στα 5000. Ο Κανόνας ήταν απο τις πρώτες μου επιλογές αλλά βγαίνει 6500 και ήταν μια βδομάδα λιγότερη ενώ το ταξίδι περιλαμβάνει μόνο Χιλή-Άνω Ανδεις και Ν.του Πάσχα. Κυρίως ο καιρός με τρομάζει, μή τυχόν πεσουμε σε βροχές και υπερβολική υγρασία και τα πέξουμε :p
Γνωρίζετε μήπως πότε είναι καλύτερα να πάμε.
Επίσης έχετε γνώμη για το Versus;
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Ναι εχουμε γνωμη, αναμεικτη, δεν ξερω αν γινεται/επιτρεπεται να την εκφρασω δημοσιως
 

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
Αν δεν σε πειράζει θα ήθελες να μου στείλεις pm..Είναι πολλά τα λεφτά (και τα όνειρα Άρη :) ) για να μην έχω μια ολοκληρωμένη γνώμη. Αν δεν θέλεις και πάλι οκ.
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Kαι μεις καναμε το ταξιδι αυτο στο Versus,χωρις το νησι του Πασχα και μειναμε απολυτα ικανοποιημενοι.Το εμβολια το καναμε καθως επισης πηραμε και χαπια για ελονοσια.
 

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
Ωωωω χαίρομαι!όλα οκ δηλαδη; οι ξεναγοι, το γραφείο κτλ; Καποια συμβουλή εχεις να μου δώσεις; Και αν επιτρέπεται τι μήνα πήγατε;ήταν καλά; (σ'επρηξα :p)
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ολα καλα ηταν. Πηγαμε χριστουγεννα-πρωτοχρονια.
 

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
ευχαριστώ για τις αμεσες απαντήσεις..Αν κάποιος έχει γνώμη για τον Οκτώβρη ας μου πεί να μου φύγει το άγχος. Eιναι τελικα καλή περιοδος ή θα πάμε και θα μουλιάσουμε; :O
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.681
Likes
50.539
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά είναι. Και το Νησί του Πάσχα είναι ένα, δεν υπάρχει πληθυντικός ;)
 

Angel84

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή-Ραπα Νουι
Ωχ...potato! Έχεις δίκιο είναι ένα κ μοναδικό..περιττό να σου πω αγαπητέ Yorgo πως το (ένα κ μοναδικό) νησί του Πάσχα μπήκε στο πλάνο γιατι η ιστορία σου με είχε συναρπάσει τόσο που το μόνο που έμενε είναι να πήγαινα να το δω κ γω.:roll: thank you:) Αν κ άργησα λιγάκι..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom