Ηνωμένο Βασίλειο Νέο μέλος , Σκωτία , 1η φορά εξωτερικό

Olia_Sy

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλό απόγευμα σε όλους και όλες , καλώς σας βρίσκω! :)

Είμαι νέο μέλος στο forum έχω αρχίσει την έρευνά μου για να φύγω σε λίγους μήνες στο εξωτερικό οποιαδήποτε πληροφορία λοιπόν από πιο έμπειρους από εμένα, σε θέματα εξωτερικού, θα ήταν χρήσιμη. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι τη Σκωτία επειδή έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια για το βιωτικό επίπεδο, το κόστος ζωής (σε πολλά πράγματα είναι πολύ φθηνότερα από την Ελλάδα λένε οι πληροφορίες μου), σε αντίθεση πχ με το Λονδίνο. Θα ήθελα να μάθω τί χαρτιά χρειάζεται κάποιος για να πάει εκεί, αν πρέπει να απευθυνθεί κάπου όταν φτάσει για να είναι εντάξει με την παραμονή του και φυσικά κατά πόσο εύκολο είναι να βρεις γρήγορα δουλειά. Επίσης έχω ακούσει ότι όλοι βρίσκουν συγκάτοικο γιατί τα ενοίκια είναι πολύ υψηλά όμως εγώ δεν έχω κάποιον γνωστό υπ' όψιν. Είναι αδύνατον να μείνω μόνη μου; Εγώ είμαι make up & special effects artist. Έχω πιθανότητες για κάτι ή θα χαλάσω απλά τα λεφτά μου σε ξενοδοχεία ψάχνοντας και θα επιστρέψω στην Ελλάδα τελικά; Κάποιοι μου είπαν να πάω Λονδίνο καλύτερα για τη δουλειά μου όμως το χρηματικό μου κεφάλαιο δεν αρκεί για το πανάκριβο Λονδίνο. Ίσως αν έκανα μια αρχή κάπου να πήγαινα αργότερα. Αυτά...

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
xx
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.342
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom