Νέο ξεκίνημα, στην παλιά πόλη, Αστυπάλαια

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Η Αστυπάλαια είναι ένα στολίδι. Αν και έχω πάει μόνο μια φορά, έμεινε στην καρδιά μου για πάντα.

Μπράβο σου που πέρασες καλά, ακόμα και χωρίς μεταφορικό μέσο. Το νησί έχει ελάχιστους οικισμούς, αλλά το μέσον είναι απαραίτητο για να έχεις πρόσβαση σε περισσότερες παραλίες.

Άντε και στα επόμενε με ή χωρίς παρέα. :D
Ναι, έχεις δίκιο, το αμάξι είναι αναγκαίο σ' αυτό το νησί. Αλλά είναι που φοβάμαι να οδηγήσω στα νησιά :roll: μάλλον θα πρέπει να το ξεπεράσω κι αυτό!! Next time!!! Δεν ξέρω πότε, αλλά σίγουρα θα υπάρξει κ επόμενη φορά!!! Έχω αφήσει υποσχέσεις σε πολλές παραλίες που δεν είδα..
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Οι Πλάκες λέγονται έτσι γιατί το σημείο δεν έχει κανονική παραλία, αλλά πλατιά βράχια (πλάκες) και έχει πολύ ωραία νερά. Χωρίς μεταφορικό μέσο όμως (που εσύ δεν είχες) δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να πας.
Εμείς πήγαμε στην περιοχή και παραδίπλα από αυτήν με το μικρό μας φουσκωτό.
Η Αστυπάλαια έχει φοβερά νερά και βυθό. :D

Μικρό φουσκωτό και οτιδήποτε πλεούμενο φαντάζει απλά ιδανικό!!!! Μόλις γύρισα και μ' έκανες να θέλω να γυρίσω πίσω με την κουλούρα μου απ' τα jumbo μήπως βοηθήσει την κατάσταση :haha:
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Επιτέλους μια ιστορία για Αστυπάλαια.
Πολύ ωραία αφήγηση και κατατοπιστική αλλά θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρεις από την χώρα :roll:
 

summerfunk

Member
Μηνύματα
112
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Σητεια - Ανάφη
Ταξίδι-Όνειρο
οτιδήποτε έχει θάλασσα
Επιτέλους μια ιστορία για Αστυπάλαια.
Πολύ ωραία αφήγηση και κατατοπιστική αλλά θα ήθελα περισσότερες λεπτομέρεις από την χώρα :roll:
Δυστυχώς δεν μπορώ να σου δώσω περισσότερες πληροφορίες για την Χώρα αφού έκανα μόνο μια βόλτα μέχρι το Κάστρο. Εσείς από πάνω που την ζήσατε καλύτερα βοηθήστε pls!!!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μικρό φουσκωτό και οτιδήποτε πλεούμενο φαντάζει απλά ιδανικό!!!! Μόλις γύρισα και μ' έκανες να θέλω να γυρίσω πίσω με την κουλούρα μου απ' τα jumbo μήπως βοηθήσει την κατάσταση :haha:
Έχεις χιούμορ! Μ'άκουσε όλη η γειτονιά :haha:
 

vlasis18

Member
Μηνύματα
27
Likes
82
Αφού ζητήσω ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ από την συντάκτρια που άδειασε την ψυχή της και τις εντυπώσεις της από την επίσκεψη στην Αστυπάλαια, θα ήθελα μιά μικρή βοήθεια σε κάτι πιό πεζό...
Συμβουλές για φαγητό με ...ασφάλεια και κανένα ποτάκι στο νησί. Λυπάμαι που χαλάω το ύφος και το μήκος κύματος των παραπάνω εντυπώσεων, παρακαλώ βοηθείστε με στην ερώτηση που έκανα. Ευχαριστώ!
 

jorgepap

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
όνειρο η αστυπάλαια, έχω πάει 2 φορές και την έχω ερωτευτεί, το νησάκι αν και μικρό χρειάζετε αυτικίνητο που να μη φοβάσε να το βάλεις σε καρόδρομο αλιώς χάνεις υπέροχες παραλίες.

για φαγητό δεν έχω άποψη μια και δεν το έχω το συγκεκριμένο σπορ, βολεύομαι με μία χωριάτικη και 2 μπύρες.

για ποτάκι υπάρχουν 3 μπαράκια στη χώρα και το κάστρο επίσης στη χώρα για αργότερα, σχετικά ύσηχα χωρίς πολλές εξαλοσύνες, υπάρχει ακόμη το μπαρ του κάμπιγκ που κάνει συχνά πάρτι (αν είσαι του κάμπιγκ, το οποίο είναι κουκλίστικο με υπέροχους ανθρώπους που το δουλεύουν και μαζέυει ωραίο κόσμο)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.747
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom