Ναύπλιο - Πληροφορίες και Διαμονή

magmits

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω για ξενοδοχείο στο Ναύπλιο για 4-5 διανυκτερεύσεις μεσα στην πολη (γιατί δεν έχουμε Ι.Χ.:roll:)να είναι άνετο και οικονομικό, μιας και διανύουμε περίοδο κρίσης. Επίσης κάποιος που έχει πάει μπορεί να μου πει αν το Ναύπλιο είναι καλό μέρος για διακοπές αν δεν διαθέτεις αυτοκίνητο; κι οσο αναφορα τις παραλίες ποιες είναι οι καλύτερες; υπαρχει συγκοινωνία που να μπορεί να μας πάει εκεί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!(συγνώμη για τις αμετρητες ερωτήσεις:))
 

magic_jim

Member
Μηνύματα
72
Likes
96
Επόμενο Ταξίδι
Δυσκολη επιλογη!
Ταξίδι-Όνειρο
Αστυπαλαια
εγω οσες φορες παω μενω στο park hotel στο κεντρο της πολης κ 5 λεπτα απτην παλια πολη.σχετικα απλο αλλα παρεχει τα παντα κ καθαρο. καπου 40-50 ευρω το δικλινο. γενικα ειναι υπεροχη πολη και εχεις πολλες επιλογες ειτε για βολτα,ειτε για φαγητο κτλ. για παραλιες, αυτη που ειναι μεσα στο ναυπλιο ειναι πολυ κατω του μετριου. Εχει 8χλμ πιο εξω τη Καραθωνα που δεν εχω παει και φυσικα λιγο πιο μακρια το τολο που προσφερεται για οικογενειες. συγκοινωνιες εχει λογικα τακτικα
 

chrislia

Member
Μηνύματα
42
Likes
26
Εγώ είχα πάει για 2 ημέρες την πρωτομαγιά και είχα μέινει στο Αδιάντη, με 60ευρώ το βραδύ και πολύ ωραίο πρωινό με ποικιλια. Οι ίδιοι έχουν και την Αμυμόνη (ακριβώς δίπλα) μόνο που ήταν λίγο πιο ακριβά τα δωμάτια επείδή είναι πιο καινουργιο Ναύπλιο, ξενοδοχεία, Ξενώνες, Πανσιόν, Ναύπλιον, Δωμάτια, Αργολίδα, Πελοπόννησος
Τη πόλη του Ναυπλίου την γυρνάς εύκολα με τα πόδια και έχει και ενοικιαζόμενα ποδήλατα. Για μπάνιο δεν ξέρω που μπορείς να πας στο Ναύπλιο αλλά έχε υπόψιν σου οτί πολύ κοντά είναι και το Τολό, όπως είπε και ο magic_jim, που έχω ακούσει οτί ειναι πολύ όμορφα, και ίσως να υπάρχει και λεωφορείο για τη μεταφορά σας
 

Nikos5050

Member
Μηνύματα
535
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
Ναύπλιο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία - Ειρηνικός
Η παραλία του Ναυπλίου που είναι μέσα στην πόλη και πάς με τα πόδια είναι η Αρβανιτιά και είναι πολύ κάτω του μετρίου. Λίγο καλύτερη είναι του Καραθώνα αλλά και πάλι πολύ μέτρια. Για αξιοπρεπή νερά πρέπει να πάς στο Τολό. Πιό μακριά είναι το Δρέπανο και η Κάντια αλλά θέλει αυτοκίνητο.
 

happiness

Member
Μηνύματα
235
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
...τελικά δεν άργησε :)
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Κούβα
Εμείς το τριήμερο του Αγ. Πνεύματος είχαμε μείνει στο acropol. Το βρήκα στο booking.com να έχει budget room στα 32ε δίκλινο, αλλά όταν πήγαμε η ιδιοκτήτρια μας έβαλε σε καλύτερο δωμάτιο λόγω ακυρώσεων. Μείναμε πολύ ευχαριστημένοι σε σχέση με την τιμή του (και κανονικά να πληρώναμε, φαντάζομαι κανά 40άρικο θα τα είχε τα δωμάτια) και κυρίως από την τοποθεσία του που είναι 1 λεπτό από την κεντρική πλατεία. Είναι καθαρό και προσφέρει τα απολύτως βασικά. Βρες το στο booking.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom