Νεο μέλος

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Καλησπερα στην πιο ωραια παρεα του ιντερνετ,θελω μια καθοδηγηση οσον αφορα ενα κεφαλαιο που ποτε δεν εχω δοκιμασει κ με αφορμη τον επικειμενο γαμο μου το φθινοπωρο θελω επιτελους να ασχοληθω.
Στο δια ταυτα λοιπον..Εχω ταξιδεψει μεμονομενα,με γκρουπ,με πρακτορεια κ παει λεγοντας...Θεωρουσα οτι κανω σχετικα καλη ερευνα αγορας αλλα διαβαζοντας εδω κ διο μερες νιωθω σαν να εχω απολυτη αγνοια.Θελω πληροφοριες κ βοηθεια απο πιο εμπειρους(και ειστε πολλοι απ οτι βλεπω) στο θεμα του booking απο αλλες χωρες κ οχι απο Ελλαδα ειτε για αεροπορικα ειτε για πιο πληρη πακετα.Δεν γνωριζω καλα τα κατατοπια σας ακομα γιαυτο ζητω εκ τον προτερων συγνωμη αν επαναλαμβανομαι γιατι υπαρχει παρομοιο θεμα που δε το εντοπισα.
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.759
Likes
15.394
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Αλεξία καλώς όρισες και καλά σου ταξίδια,πολύ αόριστη η ερώτησή σου,γίνε πιό συγκεκριμένη αν θέλεις.
σε λίγο θα σε καλοσορίσουν και η Αννα και ο Πάνος.
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
Προηγήθηκε ο Σπύρος,... καλώς ήρθες Αλεξία !!!
 

kon_gav

Member
Μηνύματα
450
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία!
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο πλανήτης ΓΗ !
Kαλώς ήρθες Αλεξία!!!
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Καλησπέρα

Καλησπέρα και ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.
Για να γίνω πιο συγκεκριμένη στο θέμα που ρωτάω..Ξέρω μεν αλλά δεν έχω τολμήσει δε ποτέ να κάνω κράτηση απο μια άλλη χώρα,ας φέρουμε παράδειγμα την Αγγλία.
Δηλαδή να αποφύγω κράτηση εισητηρίων μεμονομένα είτε πακέτου απο Ελλάδα για Αφρική και αντι αυτού να πετάξω με ενα εισητήριο για Αγγλία απ όπου κάνοντας μια έρευνα θα μπορούσα να είχα βρει ενα αντίστοιχο εισητήριο-πακέτο για τον ίδιο προορισμό και αντι απο Ελλάδα να φύγω απο κει.
Το περιέγραψα σωστά ή σε μπέρδεψα περισσότερο;; :roll:
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
... λίγο ...
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Ας το πάμε απο την αρχή γιατί μπορεί να περιγράφω κάτι εντελώς λάθος.
Αν θέλω να ταξιδέψω σε εναν προορισμό ο μόνος τρόπος είναι να βρω κάτι απο την Ελληνική αγορά να κάνω booking ή υπάρχουν εναλλακτικές;
 

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
190
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Καλώς ήρθες......μην φοβασαι τιποτα και εγω πρωτη φορα εκλεισα αεροπορικα και ξενοδοχεια απο το ιντερνετ υπαρχουν τσακαλια εδω μεσα που θα σου βρουν λυση για ολα.
 

alexia81

Member
Μηνύματα
21
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Νήσος Πάσχα
Καλώς ήρθες......μην φοβασαι τιποτα και εγω πρωτη φορα εκλεισα αεροπορικα και ξενοδοχεια απο το ιντερνετ υπαρχουν τσακαλια εδω μεσα που θα σου βρουν λυση για ολα.
Το έχω κάνει για κοντινούς προορισμούς μέσα στην Ευρώπη οχι πιο μακριά και ποτέ απο εξωτερικό(δηλαδή την περίπτωση που αναφέρομαι παραπάνω).
Κάθε αρχή και δύσκολη... ή τουλάχιστον έτσι μοιάζει..(;)
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Καλως ηλθες.

Τωρα για το θεμα σου (αν το καταλαβα καλα) μπορεις να κλεισεις μεσω airtickets, travelplanet24 κλπ. αεροπορικα εισιτηρια για οποιο μερος θελεις απο οπου θελεις. Π.χ. καποιες τεως και νυν Βρετανικες αποικιες εχουν απευθιας πτησεις με Λονδινο, οποτε εσυ εχεις πιο πολλες επιλογες και φτηνοτερες τιμες απο το να εκλεινες απο Αθηνα. Τωρα για να πας στο Λονδινο μπορεις να βρεις πολυ φτηνα εισιτηρια που κατα καιρους ανακοινωνουν οι αεροπορικες εταιρειες (και οι "κομμαντος" του φορουμ θα μας ενημερωσουν ΑΜΕΣΑ) οποτε συνολικα θα σου ελθει πολυ φτηνοτερα. Εχε βεβαια υπιοψη σου οτι θελει πολυ ψαξιμο και υπομονη για να βρεις αυτο που ψαχνεις στη τιμη που θελεις. Εξυπακουεται οτι πρεπει να αρχισεις να το ψαχνεις αρκετους μηνες πριν και να δρασεις αμεσως γιατι τα φτηνα εισητηρια ειναι λιγα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.362
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
Vis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom