Νεο μελος στο φορουμ με πολυ ορεξη για ταξιδια!

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
καλησπερα σε ολους. πρωτη φορα μιλαω σε φορουμ, δεν ημουν ποτε υπερ των γνωριμιων μεσω ιντερνετ και γενικα υπερ της επικοινωνιας με αγνωστους μεσω ιντερνετ αλλα σε ενα διαδικτυο που αφορα τα ταξιδια ειναι δυσκολο να αντισταθεις. υπαρχει η φραση που λεει no place like home, εγω θα παω κοντρα και θα πω: ειναι παντου καλα αρκει να ειναι μακρυα απο εδω.. με τασης φυγης απο μικρη ηλικια. . δεν βαριομουν ποτε τους ανθρωπους γυρω μου γιατι παντα κατι καινουριο μπορει να εχουν να σου δωσουν, βαριομουν ομως παντα το ιδιο μερος. το να εισαι καθε μερα στο ιδιο μερος .. και το καλοκαιρι η μητερα μου που επεμενε να παρω καινουρια αυτοκινητο αντι για να παω στην Ισπανια, εγω δεν πηρα καινουριο αυτοκινητο, αλλα στην Ισπανια πηγα. τα ταξιδια ειναι επενδυση ψυχης, ειναι λογος για να υπαρχεις και να ζεις ..
ειναι ωραιο να κλεινεις τα ματια και να ονειρευσαι πως καθεσαι στα κεραμιδια μιας παριζιανικη σκεπη ενος κτιριου στην Μονμαρτη, νυχτα, σκοταδι, και να χαζεβεις τα φωτα στην πολη του Φωτος. .
νεραιδουλα ..
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Καλώς ήρθες στο travelstories neraida!
Σύντομα θα διαπιστώσεις πως είμαστε πολλοί μαζεμένοι εδώ μέσα που έχουμε τις ίδια αντιλήψεις με εσένα. Τα καλύτερα αυτοκίνητα και άλλες τέτοιες πολυτέλειες μπορούν να περιμένουν, τα ταξίδια όμως είναι πρώτη ανάγκη για κάποιους από εμάς και δεν παίρνουν αναβολές!!
Καλές συζητήσεις και καλά τα ταξίδια!!
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
καλωσορισες νεραιδα και σου ευχομαι πολλα και καλα ταξιδια!μην ακους τον τροπο ζωης που σου προτεινουν αλλα ακολουθα τον τροπο ζωης που προσταζει η καρδια σου και το ειναι σου!
 

gmavro75

Member
Μηνύματα
436
Likes
563
Ταξίδι-Όνειρο
Ταξίδι στο χρόνο
Καλώς ήρθες Νεράιδα! Σου εύχομαι να κάνεις πολλά ταξίδια (και με μάτια κλειστά και με μυαλό ανοιχτό). Πραγματικά και γω επενδύω σε "αναμνήσεις" όποτε μπορώ βέβαια.
Οι μνήμες μας και η γνώση είναι οι μόνες επένδησεις που δε μπορεί να σου αφαιρέσει κανένας και τίποτα όσο ζεις. Και πάλι καλώς ήρθες και καλά ταξίδια.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
:welcome: neraida και καλα ταξιδια.Βλεπω εχεις βαλει και το Μεξικο στο προγραμμα για επομενο ταξιδι..τελεια θα περασεις :)
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
ναι εχω φιλο καλο και εμπιστο ατομο στο Μεξικο που μπορω να παω και να με φιλοξενησει, γί' αυτο ειναι μεσα στα σχεδια . . αλλα δεν ξερω το ποτε. . .ειναι καλη ευκαιρια και αυτη, για να την αρπαξεις απο τα μαλλια. .
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
καλώς ήρθες μαγισσούλα με την ρόζ μυτούλα ....
(θα σου εξηγήσουν τα παιδιά ειμαι δυσλεξικιά sorry)
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.027
ναι εχω φιλο καλο και εμπιστο ατομο στο Μεξικο που μπορω να παω και να με φιλοξενησει, γί' αυτο ειναι μεσα στα σχεδια . . αλλα δεν ξερω το ποτε. . .ειναι καλη ευκαιρια και αυτη, για να την αρπαξεις απο τα μαλλια. .
Εντελώς όμως!
Καλωσόρισες και από εμένα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
welcome neraida!!τα ιδια μυαλα με εσενα κουβαλαω και εγω, γιαυτο δεν εχω ακομη αυτοκινητο!!!χαχαχα!!!αλλα εχω αναμνησεις απο υπεροχα ταξιδια ανεκτιμητης αξιας!!
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
για αυτοκινητο εχω ενα σαραβαλο που . . . τσουλαει . . .
φοβαμαι πολλες φορες βεβαια οτι θα με αφησει . . καπου . . ελπιζω οταν γινει να μην ειμαι μονη μου και φρικαρω. .
αλλα καλυτερα με το σαραβαλο ΠΑΡΑ με λεωφορειο!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.979
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom