Νεο μελος..

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Καλησπερα παιδια..ειμαι νεο μελος,αν και παρακολουθω καιρο το συγκεκριμενο Site. Σχεδιαζουμε με την παρεα πιο εναλλακτικά μέρη για mini-διακοπές. Εχουμε πάει για ορειβασία (σε μικρο υψομετρο βεβαια) στον Όλυμπο και σε μια βδομάδα σκοπεύουμε να παμε στην Ηρακλειά και να μείνουμε ενα 3ημερο στο σπηλαιο χωρις ηλεκτρικο ρευμα. Θα θελα καμια ιδέα κι απο σας για καποιον παρομοιο προορισμο.
(Ειμαστε 8 ατομα,ολοι 19 χρονων χωρις μεγαλες οικονομικες δυνατότητες και δεν μας νοιαζει η ταλαιπωρια ή η κουραση)

ευχαριστω εκ των προτέρων :)
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.728
Likes
14.948
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
καλώς όρισες και απο εμένα.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Νομίζω ο harilander
είναι ο άνθρωπος σου, αυτός τα κάνει κάτι τέτοια :)
 

Mimia

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παντού
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ουάου!!!!!!!!!! Ωραία παρέα έχετε παιδια, σας ζηλευω...:D
Ωραία μερη με την επάφη με τη φυση στο φουλ είναι τα Ζαγώρια στην Ηπειρο και μια εναλλακτική ιδέα είναι η διαμονή σε μοναστηρια(που έχει πολλά) όπου η ηρεμία σ αυτά τα μέρη είναι φανταστική.
 

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Ουάου!!!!!!!!!! Ωραία παρέα έχετε παιδια, σας ζηλευω...:D
Ωραία μερη με την επάφη με τη φυση στο φουλ είναι τα Ζαγώρια στην Ηπειρο και μια εναλλακτική ιδέα είναι η διαμονή σε μοναστηρια(που έχει πολλά) όπου η ηρεμία σ αυτά τα μέρη είναι φανταστική.
Aν σκεφτεις οτι αυτον τον καιρο διαβαζω Ζαν μελιε και Εντουιν,τα μοναστηρια σιγουρα δεν ειναι το μερος μου (αλλα και της παρεας) αλλα για τα ζαγωρια το χα ψησει απο καιρο αλλα οταν ειδα οτι εχει -5 σταθερα εκει και εμεις τη βρισκουμε στο να κοιμομαστε σε καμπινγκ,αναθεωρησα λιγο (παντως ειναι καλη ιδεα για πασχα)
 

Mimia

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παντού
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Aν σκεφτεις οτι αυτον τον καιρο διαβαζω Ζαν μελιε και Εντουιν,τα μοναστηρια σιγουρα δεν ειναι το μερος μου (αλλα και της παρεας)
Το ότι διαβάζεις Ζαν μελιε και Εντουιν τιμή σου, όμως πιστευω(προσωπικη μου αποψη, για να μη παρεξηγηθω;)) ότι αυτό δε σε εμποδιζει να πας ή ακόμη και να μείνεις σ' ενα μοναστηρι. Τα μοναστηρια, εκτός από μέρη που έχουν να κάνουν με τη θρησκεία (και ότι αυτο συνεπάγεται για τον καθένα), είναι χτισμένα σε στρατηγικές τοποθεσίες και τα περισσότερα έχουν μια ηρεμια και γαλήνη που σε ταξιδευουν (που απ ότι κατάλαβα η ομάδα σου έχει την τάση να απότραβιέται από τα τετριμμένα) για να μην αναφέρω τη θέα που διαθέτουν.
Βέβαια αν ρωτήσεις την απόψή μου, ειμαι περισσότερο της φυσης(καμπινγκ) και της περιπέτειας, παρά της τοοοσης ηρεμίας που "προσφέρει" ένα μοναστήρι, όμως σαν μια εντελώς εναλλακτικη-διαφορετική εκδρομη, νομίζω θα το δοκίμαζα...;)
 

Mimia

Member
Μηνύματα
20
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Παντού
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
για τα ζαγωρια το χα ψησει απο καιρο αλλα οταν ειδα οτι εχει -5 σταθερα εκει και εμεις τη βρισκουμε στο να κοιμομαστε σε καμπινγκ,αναθεωρησα λιγο (παντως ειναι καλη ιδεα για πασχα)
Επειδη κατάγομαι από Ήπειρο και έχω πάει, πιστεύω ότι καλύτερη περίοδος είναι το καλοκαίρι για πολλούς λόγους: ακόμη το πάσχα κάνει κρύο,(ειδικά το βραδυ)μπορει όχι υπό το μηδέν, αλλά εκεί γύρω. Ακόμη, το καλοκαίρι ο κόσμος να καιγεται απτη ζέστη δε καταλαβαίνεις τίποτα(και αν ειδικά καταφέρετε να στήσετε τη σκηνή σας κόντα σε ποταμι...). Τέλος, πολύ βασικό ακόμη την άνοιξη "πιάνουν" δυνατές μπόρες και μπορεί να προκαλέσουν από προβλημα μέχρι και κίνδυνο.
Πάντως μπράβο σας για τον τροπο που επιλέγετε να κάνετε τις εξορμήσεις σας...:clap::clap: και φυσικά όπου πάμε φροντίζουμε να αφήνουμε την περιοχη χωρίς τα σκουπίδια μας:bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.006
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom