Νεπάλ Νεπάλ. Εκείνα τα Ιμαλάια που λέγαμε που είναι;

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Ένιωσα σα να ήμουν μαζί σας...Τόσο όμορφες ήταν οι περιγραφές...Ζηλεύω...Πες μας και λίγο για το κόστος της εκδρομής;Πληρώσατε τα εισιτήρια από πρακτορείο Ελλάδας ή μέσω ινερνετ και είχατε κλείσει την περιήγηση σε τοπικό πρακτορείο του Νεπάλ, την οποία και πληρώσατε εκεί;Για κατατόπισέ με με τα διαδικαστικά για να μαθαίνω...:p
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Τα εισητήρια τα κλείσαμε στα 700 ευρώ γιατί καθυστερήσαμε αν τα κλείναμε ένα μήνα πριν θα ήταν 100 ευρώ φθηνότερα, το πρακτορείο του Νεπάλ το κλείσαμε μέσω ίντερνετ, στείλαμε το πρόγραμμα που θέλαμε να ακολουθήσουμε σε διάφορα πρακτορεία και διαλέξαμε την καλύτερη προσφορά. Η προσφορά του Rhino Travel ήταν 600 δολάρια για το αυτοκίνητο, τον οδηγό, το φαγητό και τα ξενοδοχεία και εκτός από μια μικρή προκαταβολή τα πληρώσαμε εκεί.:kiss:
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Είχες ψάξει και σε δικά μας πρακτορεία για να πας με γκρουπ;Τελικά από οικονομικής απόψεως είναι καλύτερα να πας με τον τρόπο που πήγες εσύ ή με γκρουπ από Ελλάδα;Από τη μελέτη που έκανες ποια εποχή είναι καλύτερη για Νεπάλ;
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Είχες ψάξει και σε δικά μας πρακτορεία για να πας με γκρουπ;Τελικά από οικονομικής απόψεως είναι καλύτερα να πας με τον τρόπο που πήγες εσύ ή με γκρουπ από Ελλάδα;Από τη μελέτη που έκανες ποια εποχή είναι καλύτερη για Νεπάλ;
Όχι δεν μου αρέσει να ταξιδεύω με γκρουπ, το έχω κάνει μια φορά και δεν μου άρεσε, αλλά νομίζω ότι τα 1200 ευρώ που μας κόστισε δεν ήταν πολλά, η εποχή που πήγαμε ήταν η χειρότερη γιατί είναι η εποχή των μουσώνων που αρχίζουν τον Ιούλιο και τελειώνουν τον Σεπτέμβρη:rolleyes::rolleyes:, όμως δεν μπορώ να πω ότι μας επηρέασε πολύ, απλώς μουσκέψαμε λίγο παραπάνω.
 

Giristroula

Member
Μηνύματα
723
Likes
348
Επόμενο Ταξίδι
κάτσε να μαζώξω κάνα χρήμ
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα, Ιαπωνία
Με ξεσήκωσες τόσο πολύ φιλενάδα, που το βράδυ έψαξα και βρήκα ένα DVD της Μάγιας Τσόκλη για το Νεπάλ και το είδα με μεγάλο ενθουσιασμό!
 

STAV

Member
Μηνύματα
235
Likes
907
Επόμενο Ταξίδι
ΜΟΓΓΟΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Δ.ΑΦΡΙΚΗ
Σε περιμένουν και άλλες βδέλες στο Μπουτάν τον επόμενο Ιούλη.
Να σε δω με αυτή τη βαλίτσα στη πλάτη, πεζοπορία στα Ιμαλάια και ύπνο σε lodge και ας πεθάνω
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Σε περιμένουν και άλλες βδέλες στο Μπουτάν τον επόμενο Ιούλη.
Να σε δω με αυτή τη βαλίτσα στη πλάτη, πεζοπορία στα Ιμαλάια και ύπνο σε lodge και ας πεθάνω
Να μην ξεχνιώμαστε και εσύ από δίπλα θα είσαι, μαζί θα ιδρώνουμε:trekker:. Άλλαξε τώρα το επόμενο ταξίδι σου στο προφίλ σου γιατί το Μπουτάν μας τελείωσε.:cry:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μπα γιατι ετσι βρε παιδια; Για που ειναι τα νεα σχεδια;
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Το Μπουτάν πράγματι θέλει φόρο 200 δολάρια την ημέρα για κάθε άτομο, εμείς θέλαμε να πάμε για 5 τουλάχιστον μέρες και να περπατάμε από χωριό σε χωριό άρα 1000 δολάρια μας πέσαν βαριά. Τώρα λέμε ή Θιβέτ ή Αιθιοπία θα δούμε και σύντομα θα αποφασίσουμε. Ψήνεσται;
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Ειμαι ηδη ψημενη μεσα εξω για παντου!
Και εγώ Έρση μου για καλοψημένη σε κόβω, θα σε κρατάω ενήμερη, έτσι για να έχω έναν άνθρωπο να λέω τον πόνο μου.:kiss:
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Το Μπουτάν πράγματι θέλει φόρο 200 δολάρια την ημέρα για κάθε άτομο, εμείς θέλαμε να πάμε για 5 τουλάχιστον μέρες και να περπατάμε από χωριό σε χωριό άρα 1000 δολάρια μας πέσαν βαριά. Τώρα λέμε ή Θιβέτ ή Αιθιοπία θα δούμε και σύντομα θα αποφασίσουμε. Ψήνεσται;
Θιβέτ; Αιθιοπία;
Χίλιοι καλοί χωράμε; ( καλά δυο είμαστε)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom