Νεπάλ Νεπάλ για 3 εβδομάδες !

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.110
Likes
20.336
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Εγω τα Ιμαλαια τα εχω χeσμeν@" (στην κυριολεξια).
Ιμαλαια θα σας ξαναδουμε, αυτό είναι απειλη και υποσχεση μαζι!
Τι απο τα δύο καλέ μου άνθρωπε;;;;;...... Να πώ εγω;;;; ΙΜΑΛΑΪΑ :clap::clap::clap:
Μπιλάκο πειράζει οτι, τώρα που επέστρεψα, θέλω και εγώ Ιμαλάια;;;; :icon_redface:.....

Στο αεροπλανο ο Νικος αποκοιμηθηκε (όπως παντα) στα πρωτα 10 λεπτα. Αφου ξυπνησε, εφαγε και ειδε λιγη τηλεοραση, ξανακοιμηθηκε o_O. Όταν φτασαμε στην Doha ειχαμε 8+ ωρες μεχρι την επομενη πτηση και η Qatar λογω φθηνου ναυλου δεν μας εδινε δωρεαν ξενοδοχειο ή εισοδο στο lounge της ή κουπονι φαγητου (ή εισοδο στην τουαλετα :D). Την επομενη φορα, σιγα μην τους επιλεξω, ουτε στην first class δεν μας εβαλαν :bleh:!
Εκει ειχαμε καποιες αποτυχημενες προσπαθειες να βρουμε χωρο για να ξαπλωσουμε την κορμαρα :rolleyes-80: μας αλλα μετα απο 2 ωρες βρεθηκαν 3 ξαπλωστρες και προσπαθησαμε να κοιμηθουμε αναμεσα στην παιδικη χαρα και στο TV area. Θα ηθελα να ξερω ποιος ειχε την φαεινη ιδεα για την συνυπαρξη χωρου ξεκουρασης, παιδικης χαρας και τηλεορασης με ηχεια :icon_evil:! Για οποιον ανησυχει, ο Ν βεβαιως κοιμηθηκε χωρις ιδιαιτερη δυσκολια... 8 ωρες μετα ξαναμπηκαμε στο αεροπλανο και αφου εφαγε και κοιμηθηκε :eek:, ξυπνησε λιγα λεπτα πριν οι τροχοι ακουμπησουν το Ελληνικο εδαφος.

-“ Δεν εκλεισα ματι” ηταν οι πρωτες του λεξεις, ετσι στο λεωφορειο για το λιμανι του Πειραια, βρηκε την ευκαιρια να “ξεκουρασει λιγο τα ματια του” :confused::D!
:haha::haha::haha::haha:Έχω λυθεί απο τα γέλια :haha::haha::haha::haha:
Σε ευχαριστώ που με κάνεις και γελώ!!!! Εύχομαι και σε πολλά άλλα όμορφα ταξίδια σαν και αυτό:);):xalara:
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
537
Likes
2.746
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Σε ευχαριστώ πολύ Τάνια για ακόμα μια φορά! Χαίρομαι που σου άρεσε το ταξίδι, που γέλασες με τα παθήματα μας :D και σου ανταποδίδω τις ευχές για νεα περιπετειώδη ταξίδια!! :)
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ωραίο ταξίδι και πολύ ωραία ιστορια !
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.698
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
πριν 24 χρονια εκανα και εγω το ιδιο μονοπατι..Αρχισα απο Ποκαρα και κατεληξα στη Μουκτινα..10 μερες περπατημα...ακομη θυμαμαι τα παντα και ας εχουν περασει τοσα χρονια ..κυριως τα σκαλια για Αllere.... πριν δυο χρονια επεστρεψα και ο τοτε οδηγος μου μου ειπε οτι τωρα μπορεις να πας και με αυτοκινητο...δεν ηθελα να το δω.....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom