Γενικά Νησί για ζευγάρι

Φαίη

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου στην Ευρώπη
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Ταϊλανδη, Μεξικό
Εξαρταται βεβαια απο τα χρηματα που θες να διαθεσεις! Μηλος ειναι πολυ ωραια να πατε, να εχετε μεταφορικο να πατε παντου με την ησυχια σας και Πλακα μετα στο ηλιοβασιλεμα να ψαρωσει :p
αντε καλη τυχη
 

gkman01

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Εξαρταται βεβαια απο τα χρηματα που θες να διαθεσεις! Μηλος ειναι πολυ ωραια να πατε, να εχετε μεταφορικο να πατε παντου με την ησυχια σας και Πλακα μετα στο ηλιοβασιλεμα να ψαρωσει :p
αντε καλη τυχη
Η προσπαθεια μετραει φαιη!
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
Καλησπέρα,

νέος στη παρέα,θα ήθελα να μου λύσετε κάποιες απορίες σχετικά με ολιγοήμερες διακοπές που προγραμματίζω εγώ και η κοπέλα μου στη Μήλο (5-6 μέρες).
Ξεκινώντας λοιπόν διευκρινίζω οτι δεν έχουμε μεταφορικό μέσο και για το λόγο αυτό ψάχνουμε οσό γίνεται ένα κεντρικό μέρος με όλες τις βασικές παροχές (καφετέριες,χαλαρά μπαράκια,καλά δωμάτια,κοντινή παραλία προσβάσιμη με λεωφορείο ή ταξί κλπ).

Έχετε να προτείνετε κάτι,που θα μπορούσε να μας διευκολύνει?

θα χαρώ πολύ να λάβω απαντήσεις σας, γιατί δυστυχώς με γενικές αναζητήσεις στο διαδίκτυο δε μπορέσαμε να βγάλουμε ολοκληρωμένα συμπεράσματα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Αναστάσης
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.792
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.332
Likes
3.544
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μήλος χωρίς μεταφορικό -- κριμα απτο θεο

Ενα μηχανάκι τουλάχιστον ?
Φυσικά θα μείνετε στον Αδάμαντα οπου υπάρχουν κ τα μπαράκια (μην περιμένεις τπτ extreme) -- ζευγαροπεριστάσεις
απο εκει έχει λεωφορεία για τις παραλίες (Τσιγράδο, Φυριπλάκα, Παλαιοχώρι, Σαρακήνικο κλπ) ενω είναι must ο γύρος του νησιού με κάποιο ιστιοπλοικό
(sorry για την διαφήμιση, σε όσους έχουν πάει Μήλο, ίσως είναι γνωστό το "Χρυσοβαλάντου", ψήνει εκείνη την ώρα χταποδάκι κ μεζέδες, ωραίος τύπος ο καπετάνιος, ωραία εκδρομή)
Πάντως αξίζει να δώσετε κάποια ευρω παραπάνω κ να νοικιάσετε έστω μηχανάκι, οι δρόμοι δεν είναι δύσκολοι
 
Μηνύματα
5
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νάξος
:)

Σας ευχαριστώ και τους δυό για την ανταπόκριση!οι πληροφορίες σας θα μου φανούν χρήσιμες!κοιτώντας τις τιμές για ακτοπλοϊκά εισιτήρια μου φάνηκαν ακριβά για ένα νησί,κοντινό, όπως είναι η Μήλος. Ποιά είναι η γνώμη σας;
θεωρείται τα 108,00? με επιστροφή καλή τιμή;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Κακή τιμή για κάθε νησί τα ακτοπλοϊκά τα τελευταία χρόνια. Δες και τα αεροπορικά και υπολόγισε και τι λεφτά θα φας πάνω στο καράβι. Μπορεί να είναι ανταγωνιστική η τιμή. Επίσης, έχε υπ' όψιν ότι υπάρχει κι ένα δρομολόγιο με συμβατικό πλοίο την ημέρα το καλοκαίρι με 40% φθηνότερα εισιτήρια από το ταχύπλοο. Αν δεν βαριέσαι στα καράβια, το κοιτάς...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Ναι ειναι ενα παλιακο,πορτοκαλι και λευκου χρωματος,αδαμαντιος κοραης εχω την εντυπωση,δεν θυμαμαι εταιρεια.
 

eleva

Member
Μηνύματα
211
Likes
417
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Μαγνησία ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
12/10/1944
Ναι ειναι ενα παλιακο,πορτοκαλι και λευκου χρωματος,αδαμαντιος κοραης εχω την εντυπωση,δεν θυμαμαι εταιρεια.
Zante ferries! Με αυτό είχαμε κάνει πρόπερσι Ανάφη-(Σαντορίνη)-(Ίος)- Σίκινος..συνέχιζε Φολέγανδρο κτλ κτλ. Μια χαρά ήτανε τότε, φαντάζομαι ακόμη...μέχρι νεωτέρας!:rolleyes:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Zante ferries! Με αυτό είχαμε κάνει πρόπερσι Ανάφη-(Σαντορίνη)-(Ίος)- Σίκινος..συνέχιζε Φολέγανδρο κτλ κτλ. Μια χαρά ήτανε τότε, φαντάζομαι ακόμη...μέχρι νεωτέρας!:rolleyes:
Το μια χαρα για ενα καραβι ειναι σχετικο.

Σιγουρα ηταν μια χαρα βαμμενο.

Τωρα για τα αλλα,ειναι μια μεγαλη ιστορια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.135
Likes
41.446
Το μια χαρα για ενα καραβι ειναι σχετικο.

Σιγουρα ηταν μια χαρα βαμμενο.

Τωρα για τα αλλα,ειναι μια μεγαλη ιστορια.
Έλα, μη με τρομάζεις! Ξέρεις κάτι συγκεκριμένο; Γιατί το πήρα πέρσι και θα το ξανάπαιρνα, αν το βάλουν και φέτος με μοναδικό κριτήριο τη λογική τιμή στα εισιτήρια. Πάντως γερή έφτασα πέρσι. Ν' ανησυχώ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.280
Μηνύματα
886.361
Μέλη
38.949
Νεότερο μέλος
rover21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom