Νησιώτικα διλήμματα

mr.mojorisin

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Χρειάζομαι την άποψη σας.
Τι θα μου προτείνατε ανάμεσα σε Πάρο, Φολέγανδρο, Σύρο και Μήλο;
Γενικά δε με ενδιαφέρει αν θα έχει νυχτερινή ζωή το νησί ή κόσμο. Θα ήθελα ενα νήσι με ωραίες παραλίες και όμορφη Χώρα.
Έχω ακούσει αρκετά καλά λόγια για Φολέγανδρο και Μήλο.
ευχαριστώ.
 

tyxerula

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Καλησπέρα θέλω να με βοηθήσετε να επιλέξω ένα νησί για διακοπές την εβδομάδα απο 5 εως 12 Αυγούστου. Θα πάω χωρίς αυτοκίνητο και θα ήθελα να βρώ κάποιο δωμάτιο μέχρι 45 ευρω το βράδυ. Υπάρχουν οικονομικά νησιά αυτή την περίοδο;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
1.Ψάχνεις δωμάτιο 1 βδομάδα πριν πας
2.Ψάχνεις δωμάτιο Αύγουστο
3.Ψάχνεις δωμάτιο σε νησί
4.Ψάχνεις δωμάτιο κάτω από 45€
Δύσκολο αυτό που ζητάς, τουλάχιστον για αξιοπρεπή διαμονή για τα δικά μου δεδομένα
 

alexvovo

Member
Μηνύματα
35
Likes
8
Καλησπέρα θέλω να με βοηθήσετε να επιλέξω ένα νησί για διακοπές την εβδομάδα απο 5 εως 12 Αυγούστου. Θα πάω χωρίς αυτοκίνητο και θα ήθελα να βρώ κάποιο δωμάτιο μέχρι 45 ευρω το βράδυ. Υπάρχουν οικονομικά νησιά αυτή την περίοδο;
Καλησπέρα και σε σένα! Νησιά μπορούν να προταθούν πολλά αλλά νομίζω πως είναι λίγο δύσκολο να βρεις σε αυτή την τιμή αυτή την περίοδο! Ίσως μπορείς να βρεις αλλά σε Χώρα νησιού πολύ δύσκολα...
 
Last edited:

redonto

Member
Μηνύματα
36
Likes
9
Έχω κλείσει για τέλος Αυγούστου Κίμωλο για 3 βράδυα και θέλω να το συνδυάσω με άλλες 3-4 βραδυές σε ένα άλλο κοντινό νησί. Είμαι ανάμεσα σε Σίφνο και Σίκινο. Solo traveller 35αρης, τι προτείνετε?
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Lena's Stone Forest

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Έχω κλείσει για τέλος Αυγούστου Κίμωλο για 3 βράδυα και θέλω να το συνδυάσω με άλλες 3-4 βραδυές σε ένα άλλο κοντινό νησί. Είμαι ανάμεσα σε Σίφνο και Σίκινο. Solo traveller 35αρης, τι προτείνετε?
Καλημέρα φίλε μου, δεδομένου ότι θα είσαι Κίμωλο που υποψιάζομαι (δεν έχω πάει) ότι θα είναι πάρα πολύ ήσυχη τέλη Αυγούστου, μάλλον στη θέση σου θα "έγερνα" περισσότερο προς Σίφνο. Νησί πάρα πολύ όμορφο και γραφικό, με φιλόξενο κόσμο, το οποίο έχει αρκετά πράγματα να σε κρατήσει όλες τις ώρες της ημέρας (υπέροχα χωριά, όμορφες παραλίες, καλό φαγητό, αξιοθέατα). Στα τέλη δε Αυγούστου που σκέφτεσαι να πας έχει αραιώσει και ο κόσμος και νομίζω ότι θα την απολαύσεις πραγματικά ακόμα περισσότερο και ακόμα πιο χαλαρά. Επιπλέον έχει σχεδόν καθημερινή σύνδεση με την Κίμωλο που θα είσαι.
Έχω την αίσθηση ότι η Σϊκινος μετά την Κίμωλο θα σου φανεί κάπως "μια από τα ίδια"
 

redonto

Member
Μηνύματα
36
Likes
9
Καλημέρα φίλε μου, δεδομένου ότι θα είσαι Κίμωλο που υποψιάζομαι (δεν έχω πάει) ότι θα είναι πάρα πολύ ήσυχη τέλη Αυγούστου, μάλλον στη θέση σου θα "έγερνα" περισσότερο προς Σίφνο. Νησί πάρα πολύ όμορφο και γραφικό, με φιλόξενο κόσμο, το οποίο έχει αρκετά πράγματα να σε κρατήσει όλες τις ώρες της ημέρας (υπέροχα χωριά, όμορφες παραλίες, καλό φαγητό, αξιοθέατα). Στα τέλη δε Αυγούστου που σκέφτεσαι να πας έχει αραιώσει και ο κόσμος και νομίζω ότι θα την απολαύσεις πραγματικά ακόμα περισσότερο και ακόμα πιο χαλαρά. Επιπλέον έχει σχεδόν καθημερινή σύνδεση με την Κίμωλο που θα είσαι.
Έχω την αίσθηση ότι η Σϊκινος μετά την Κίμωλο θα σου φανεί κάπως "μια από τα ίδια"
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Κ γω προς τα κει γέρνω τελικά. Του χρόνου πρώτα ο Θεός, βλέπω για Σίκινο. Έχεις πάει Σίκινο; Και αν ναι πως σου φάνηκε; Παλεύεται μόνος, έχει free παρέες ή αποκλειστικά ζευγάρια και οικογένειες;
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Κ γω προς τα κει γέρνω τελικά. Του χρόνου πρώτα ο Θεός, βλέπω για Σίκινο. Έχεις πάει Σίκινο; Και αν ναι πως σου φάνηκε; Παλεύεται μόνος, έχει free παρέες ή αποκλειστικά ζευγάρια και οικογένειες;
Όχι δεν έχω πάει φίλε μου Σίκινο δυστυχώς, αν και θα το ήθελα πάρα πολύ για 2-3 μέρες. Ίσως και εγώ του χρόνου! Προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ διακοπές solo, αλλά από γνωστό μου που το έκανε συστηματικά για αρκετά χρόνια, ξέρω ότι πέρασε εξαιρετικά καλά και βρήκε και καλή παρέα στην Ανάφη (πήγε μάλιστα επί 3 συνεχόμενα συναπτά έτη) και ως ένα βαθμό στη Δονούσα. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom