Ινδία Νταραμσάλα- 13-29 Αυγούστου

Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Μια και ο φίλος που κανόνιζα ταξίδι δεν μπορεί νάρθει, είπα για να μην πάω μόνος αν βρεθούν ι-2 άτομα για ταξίδι στη Βόρεια Ινδία.Συγκεκριμμένα Νταραμσάλα, στη πόλη που έχουν εγκατασταθεί οι θιβετιανοί βουδιστές και σε μια περιοχή εκεί κοντά που λέγεται σπιτι και μάλλον σε βουδιστικά μοναστήρια εκεί κοντά. Αν ενδιαφέρεται κανείς ας επικοινωνήσει μαζί μου και βλέπουμε.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Χρειάζομαι υπογλώσσια........
Θα ερχομουν ακόμα και μπουσουλώντας.
Αλλά τον Αυγουστο θα είμαι στο αντίπαλον δέος της Ινδίας (για κατασκοπεία).
Ευχομαι να βρεις παρέα, αλλά κι αν δεν βρεις, να πας ακομα και μόνος σου... Παω να ψάξω διανυκτερευων φαρμακείο....
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Και εγώ εύχομαι να βρεις παρέα, που θα βρεις!! Η Νταραμσάλα ήταν τόσο διαφορετική από την υπόλοιπη Ινδία και πολύ ιδιαίτερη σαν τόπος. Είναι μάλιστα από τις περιοχές όπου η μπύρα καταναλώνεται άνετα, καθώς επίσης και ένα είδος καπνού που ως τώρα κυκλοφορούσε μόνο στο Άμστερνταμ, τέλος πάντων δεν είναι του παρόντος. Το θέμα είναι ότι και η Νταραμσάλα είναι πολύ καλή ιδέα και τα γύρω μοναστήρια που λες. Θέλω άμεση ανταπόκριση τον Σεπτέμβρη.
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
Είναι μάλιστα από τις περιοχές όπου η μπύρα καταναλώνεται άνετα, καθώς επίσης και ένα είδος καπνού που ως τώρα κυκλοφορούσε μόνο στο Άμστερνταμ, τέλος πάντων δεν είναι του παρόντος.
χχαχαχα....αυτο το ειδος "καπνου" κυκλοφορουσε παντου, σε αφθονια και ελαχιστη τιμη....αν εννοουμε το ιδιο!!!!!
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Aλήθεια μια που ξεκαθάρισα λίγο πως θα πάω είναι κανείς που μπορεί να μου πεί λίγα λόγια για Νταραμσάλα, δηλ. πόσο μακριά είναι απο Δελχί, είναι το κοντινότερο αεροδρόμιο και ότι άλλο προερείσθαι, εκτός απο καπνό μια και τόχω κόψει καιρό το σπορ.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Απελπισμένος είμαι, αλλά μέσα στους μουσώνες βρε παιδάκι μου θα πάτε;
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Aπ' 'οτι ξέρω ο καιρός τον Αύγουστο δεν είναι όπως στα νότια, αλλά άμα η καρδούλα σου λαχταράει ταξίδι σε νοιάζει ο καιρός;
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Δεν θα το έλεγα:
Dharamshala has a monsoon-influenced Alpine climate. Summer starts in early April and peaks in early June, when temperatures can reach 36oC. From July to September, in the monsoon season, up to 2000 mm (79 inches) of rain can fall, making Dharamshala one of the wettest places in the state. The monsoon ends in late September and is followed by autumn. (wikipedia)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Δεν θα το έλεγα:
Dharamshala has a monsoon-influenced Alpine climate. Summer starts in early April and peaks in early June, when temperatures can reach 36oC. From July to September, in the monsoon season, up to 2000 mm (79 inches) of rain can fall, making Dharamshala one of the wettest places in the state. The monsoon ends in late September and is followed by autumn. (wikipedia)


Mετά απο αυτό νομίζω πρέπει να αλλάξεις ημερομηνία ταξιδιού... Σα να είναι η χειρότερη εποχή φαίνεται στο wiki.
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Aλήθεια μια που ξεκαθάρισα λίγο πως θα πάω είναι κανείς που μπορεί να μου πεί λίγα λόγια για Νταραμσάλα, δηλ. πόσο μακριά είναι απο Δελχί, είναι το κοντινότερο αεροδρόμιο και ότι άλλο προερείσθαι, εκτός απο καπνό μια και τόχω κόψει καιρό το σπορ.
Οτι θέλεις να μάθεις για το πως θα πας είναι εδώ Getting to Dharamsala |Travel to Dharamsala & Mcleodganj | Snow Crest Inn D'sala.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.505
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom