Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα Ντουμπάι - Κανένας μα κανένας λόγος να πας

underwater

Member
Μηνύματα
2.712
Likes
11.262
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αγαπητές, αυτή τη συζήτηση έχει βγει εκτός θέματος, σε σχέση με την ιστορία που την φιλοξενεί.
Μας συγχωρείτε, το γνωρίζουμε, αλλά το έχουμε ήδη αναφέρει και οι ίδιες κι έχουμε ήδη διακόψει τη συζήτηση. :)

-> ->

(σα να βγήκαμε λίγο off :p )
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
Πολλα like από μένα που έγραψες για τις "συνθηκες" των ΗΑΕ, το ξεπλυμα που γίνεται στα ΗΑΕ από τη Δύση είναι εμετικό, ευτυχως που καποιως τα γραφει δηλαδη....για τη Σαουδικη Αραβια και το Καταρ κατι ακουγεται που και που για τα "καθεστωτα" τους, για τα Εμιρατα μουγκα...
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
@Γιαννης Σαρτο Το περιγράψατε το Ντουμπάι κατατοπιστικότατα . Από ότι μου έχουν πει γνωστοί μου που έχουν πάει είναι ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου , πολύς ντόρος για το τίποτα . Όλα είναι ψεύτικα , φτιαχτά και τα μόνα αξιοθέατα εκεί είναι το Burj Al Arab , το Ενυδρείο τους και κάπως αξίζει η εμπειρία με βόλτες με τζιπ στην έρημο και κατόπιν δείπνο με τους ντόπιους . Μόνο αυτά .

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να χαραμίσω τόσες ώρες πτήσεις (αλήθεια πόση ώρα είναι με το αεροπλάνο Αθήνα-Ντουμπάι ; ) για να πάω να δω τεράστια εμπορικά κέντρα και Burj Al Arab , Ενυδρείο και βόλτες με τζιπ στην έρημο .

Για την ιστορία ήταν να πήγαινα πρωτοχρονιά του 2013 στο Ντουμπάι πριν από εννέα χρόνια , μου το είχαν προτείνει κάποιοι γνωστοί μου αλλά τελικά δεν έκατσε το ταξίδι .
 
Last edited:
Μηνύματα
117
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαγαδασκάρη
Πολλα like από μένα που έγραψες για τις "συνθηκες" των ΗΑΕ, το ξεπλυμα που γίνεται στα ΗΑΕ από τη Δύση είναι εμετικό, ευτυχως που καποιως τα γραφει δηλαδη....για τη Σαουδικη Αραβια και το Καταρ κατι ακουγεται που και που για τα "καθεστωτα" τους, για τα Εμιρατα μουγκα...
Σε ευχαριστώ για την ανάγνωση ! Και λίγα είπα ...😈
 
D

Delmem37668

Guest
@Γιαννης Σαρτο Το περιγράψατε το Ντουμπάι κατατοπιστικότατα . Από ότι μου έχουν πει γνωστοί μου που έχουν πάει είναι ένα τίποτα με μπόλικο καθόλου , πολύς ντόρος για το τίποτα . Όλα είναι ψεύτικα , φτιαχτά και τα μόνα αξιοθέατα εκεί είναι το Burj Al Arab , το Ενυδρείο τους και κάπως αξίζει η εμπειρία με βόλτες με τζιπ στην έρημο και κατόπιν δείπνο με τους ντόπιους . Μόνο αυτά .

Κατά τα άλλα δεν μπορώ να χαραμίσω τόσες ώρες πτήσεις (αλήθεια πόση ώρα είναι με το αεροπλάνο Αθήνα-Ντουμπάι ; ) για να πάω να δω τεράστια εμπορικά κέντρα και Burj Al Arab , Ενυδρείο και βόλτες με τζιπ στην έρημο .

Για την ιστορία ήταν να πήγαινα πρωτοχρονιά του 2013 στο Ντουμπάι πριν από εννέα χρόνια , μου το είχαν προτείνει κάποιοι γνωστοί μου αλλά τελικά δεν έκατσε το ταξίδι .
5 ώρες πάνω κάτω.
το εν τρίτο περίπου απο τις Μαλδίβες.
με εξίσου υψηλό επίπεδο άνεσης και εξυπηρέτησης. Αν όχι καλύτερο.
μπορεις να απολαύσεις τις διακοπές σου ειδικα Τον δικό μας χειμώνα. Να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να κολυμπήσεις να φας εξαιρετικά, να ζήσεις όμορφα η επιφανειακά για πολλούς εδώ μέσα.και αν θες επισκέπτεσαι εμπορικά και ότι άλλο θέλεις.
ειναι εξαιρετικός χαλαρωτικός προορισμός.
και προσφέρει τα πάντα.
για πιο ηρεμα και χλιδάτα δίπλα στο ΑΝ.
και οι ντόπιοι εξερετικοι και φιλόξενοι.
το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
δεν ψάχνουν όλοι αξιοθέατα που πρέπει να δουν σώνει και καλά κάτι στις διακοπές τους.
πολοι απο εμάς αναζητάμε άνεση και ξεκούραση. Εκεί τα βρίσκεις Απλόχερα.
 

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
5 ώρες πάνω κάτω.
το εν τρίτο περίπου απο τις Μαλδίβες.
με εξίσου υψηλό επίπεδο άνεσης και εξυπηρέτησης. Αν όχι καλύτερο.
μπορεις να απολαύσεις τις διακοπές σου ειδικα Τον δικό μας χειμώνα. Να χαλαρώσεις να ξεκουραστείς να κολυμπήσεις να φας εξαιρετικά, να ζήσεις όμορφα η επιφανειακά για πολλούς εδώ μέσα.και αν θες επισκέπτεσαι εμπορικά και ότι άλλο θέλεις.
ειναι εξαιρετικός χαλαρωτικός προορισμός.
και προσφέρει τα πάντα.
για πιο ηρεμα και χλιδάτα δίπλα στο ΑΝ.
και οι ντόπιοι εξερετικοι και φιλόξενοι.
το συνιστώ ανεπιφύλακτα.
δεν ψάχνουν όλοι αξιοθέατα που πρέπει να δουν σώνει και καλά κάτι στις διακοπές τους.
πολοι απο εμάς αναζητάμε άνεση και ξεκούραση. Εκεί τα βρίσκεις Απλόχερα.
@kostipoos Τι να κάνουμε , ο καθένας έχει διαφορετικές προτιμήσεις , δεν γίνεται να αρέσουν σε όλους τα ίδια μέρη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom