Νότια Αφρική, Μαρόκο ή Ταϊλάνδη?

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Διαμονή: Όπου και να μείνεις, αν έχεις αυτοκίνητο δεν υπάρχει πρόβλημα.
Φαγητό : Φθηνό φαγητό και ποτό. Με 10-12 ευρώ/ άτομο έτρωγες σε καλό εστιατόριο στο Waterfront (3-4 ευρώ το ουίσκι σε μπαρ).
Inverdoorn : Πήγαμε με το αυτοκίνητο, είδαμε αρκετά ζώα, καλά ήταν ... Δεν έχω πάει στο Kruger για να μπορώ να συγκρίνω, αλλά για μια μονοήμερη βόλτα δε με απογοήτευσε.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.972
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Kruger πάντως βγαίνει χρονικά. Με domestic πτήσεις. Το budget σου είναι το πρόβλημα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Kruger πάντως βγαίνει χρονικά. Με domestic πτήσεις. Το budget σου είναι το πρόβλημα...
Καταρχην ειπε οδικα....αλλα κ οπως λες :
2 μεγαλουπολεις, 1 αχανες παρκο, 4 domestic πτησεις. +1 ΙΧ, ολα σε 8 μερες τα κανεις αμα το ονομα σου αρχιζει απο ta κ τελειωνει σε ver...
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Πάνω που αποφασίσαμε για Cape Town ανέβηκανα καμιά 200αρα ευρω τα αεροπορικά.. Και κοιτάζω τώρα για Ταϊλάνδη. Σκεφτόμαστε τον συναδυασμό Koh-Pangan και Κο ταο! Για ανέσεις σνοκρελινγκ και βόλτες στην τροπική φύση.
Είναι καλή περίοδος από θέμα καιρού ή να το ξεχάσουμε?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Πάνω που αποφασίσαμε για Cape Town ανέβηκανα καμιά 200αρα ευρω τα αεροπορικά.. Και κοιτάζω τώρα για Ταϊλάνδη. Σκεφτόμαστε τον συναδυασμό Koh-Pangan και Κο ταο! Για ανέσεις σνοκρελινγκ και βόλτες στην τροπική φύση.
Είναι καλή περίοδος από θέμα καιρού ή να το ξεχάσουμε?
Δε λες απο που κ ποτε αλλα επειδή είδα χαμηλες τιμες...πχ τελευταία βδομαδα οκτ η νοε είναι στα 500 κ κατι ψιλα απο αθηνα, ποσο το είδες δηλ?
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Δε λες απο που κ ποτε αλλα επειδή είδα χαμηλες τιμες...πχ τελευταία βδομαδα οκτ η νοε είναι στα 500 κ κατι ψιλα απο αθηνα, ποσο το είδες δηλ?
Τα είχα βρει 473 από Αθήνα για Κειπ Τουν με Qatar με μία στάση
Τώρα μου τα βγάζει 623 με Αλιταλια + Ethiopian με δύο στάσεις

Παρασκευή αναχώρηση - Επόμενο Σάββατο επιστροφή
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τα είχα βρει 473 από Αθήνα για Κειπ Τουν με Qatar με μία στάση
Τώρα μου τα βγάζει 623 με Αλιταλια + Ethiopian με δύο στάσεις

Παρασκευή αναχώρηση - Επόμενο Σάββατο επιστροφή
Εγω θα προτιμουσα βεβαια τη 2η επιλογη, την οποια με λιγο ευελιξία στις μερες τη βρίσκεις κατω απο 500. Οτι καλυτερο για τον προορισμό κ την εποχη. Πιο κατω μην περιμένεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Πάνω που αποφασίσαμε για Cape Town ανέβηκανα καμιά 200αρα ευρω τα αεροπορικά.. Και κοιτάζω τώρα για Ταϊλάνδη. Σκεφτόμαστε τον συναδυασμό Koh-Pangan και Κο ταο! Για ανέσεις σνοκρελινγκ και βόλτες στην τροπική φύση.
Είναι καλή περίοδος από θέμα καιρού ή να το ξεχάσουμε?
Όχι ιδιαίτερα.https://www.travelfish.org/weather/thailand
Καλύτερα από την άλλη μεριά (δυτικά).
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Εγω θα προτιμουσα βεβαια τη 2η επιλογη, την οποια με λιγο ευελιξία στις μερες τη βρίσκεις κατω απο 500. Οτι καλυτερο για τον προορισμό κ την εποχη. Πιο κατω μην περιμένεις.
547 μου την βγαζει μινιμουμ τις μέρες που μπορούμε (ώστε να περιλαμβάνει 2 σκ). Γνώμες για Ethiopian? Με μια γρήγορη αναζήτηση δεν διάβασα τα καλύτερα..
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Μια χαρά είναι η Ετιοπιαν, και δείνει και αρκετά μίλια στην Miles&Bonus
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
547 μου την βγαζει μινιμουμ τις μέρες που μπορούμε (ώστε να περιλαμβάνει 2 σκ). Γνώμες για Ethiopian? Με μια γρήγορη αναζήτηση δεν διάβασα τα καλύτερα..
Καλη. Και το κυριοτερο ολων...με 787..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.196
Μηνύματα
883.552
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom