Τουρκία Νότια Τουρκία 2020- Στη γείτονα εν μέσω πανδημίας

Μηνύματα
117
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαγαδασκάρη
Last edited:
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ωραία περιγραφή και φωτογραφίες, φίλε, να είσαι καλά.
Μου θυμίζει το δικό μας οδικό ταξίδι από τη Ρόδο στη Λάρισα μέσω Τουρκίας, πριν 8 χρόνια. Ειδικά πηγαίνοντας σε μικρά χωριά και όχι τουριστικά μέρη, η ευγένεια και η επιθυμία για επικοινωνία από απλούς ανθρώπους ήταν αξιοσημείωτα, μαθαίνοντας ότι είμαστε από Ελλάδα.
Όπως μας είπε κι ένας άνθρωπος στο Κουσάντασι "Κατέχω λίγα ρωμέικα", συγκινημένος για τους δικούς του που είχαν φύγει από την Κρήτη.
Θα ήθελα πολύ να πάω ξανά στην Τουρκία, να οδηγήσουμε ως την Καππαδοκία και τις ακτές της ανατολικής Μεσογείου όπου πήγατε.
Καλή συνέχεια!
 
Μηνύματα
117
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαγαδασκάρη
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες το ταξίδι σου μαζί μας.
Είναι προορισμός που διαφέρει σίγουρα από αυτούς που συνήθως έχουμε στο νου μας.
Eυχαριστώ για την ανάγνωση και τα καλά σου λόγια!
 
Μηνύματα
117
Likes
983
Επόμενο Ταξίδι
Χαβάη
Ταξίδι-Όνειρο
Μαγαδασκάρη
Ωραία περιγραφή και φωτογραφίες, φίλε, να είσαι καλά.
Μου θυμίζει το δικό μας οδικό ταξίδι από τη Ρόδο στη Λάρισα μέσω Τουρκίας, πριν 8 χρόνια. Ειδικά πηγαίνοντας σε μικρά χωριά και όχι τουριστικά μέρη, η ευγένεια και η επιθυμία για επικοινωνία από απλούς ανθρώπους ήταν αξιοσημείωτα, μαθαίνοντας ότι είμαστε από Ελλάδα.
Όπως μας είπε κι ένας άνθρωπος στο Κουσάντασι "Κατέχω λίγα ρωμέικα", συγκινημένος για τους δικούς του που είχαν φύγει από την Κρήτη.
Θα ήθελα πολύ να πάω ξανά στην Τουρκία, να οδηγήσουμε ως την Καππαδοκία και τις ακτές της ανατολικής Μεσογείου όπου πήγατε.
Καλή συνέχεια!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Και εγώ ένιωσα πολύ οικεία με τον κόσμο. Θα ήθελα πολύ να επισκεφτώ και την ενδοχώρα μιά μέρα στο κοντινό μέλλον!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.384
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom