Ν. Εύβοια - Κατάσταση χωματόδρομου

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Καλησπέρα σε όλους!
Σκέφτομαι να κάνω μια oldschool εκδρομή - camping στα παλιά λημέρια προς κάβο ντόρο!
Έχει πάει κάποιος πρόσφατα προς τα κει να μου πει σε τι κατάσταση βρίσκεται ο χωματόδρομος μετά τον Πλατανιστό??

ΥΓ: Τι λέει αυτός θα μου πείτε ε? :D
 

bogart

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Έχω κάνει ελεύθερο στο ποτάμι και είναι πολύ όμορφο το σημείο.
Υπάρχουν φυσικά αρκετοί που κάνουν ελεύθερο, άλλωστε το σημείο φημίζεται.
Ο χωματόδρομος είναι βατός, μην σε ανησυχεί.
Στον Πλατανιστό μπορείς να κάνεις μπανάκι στις βάθρες του ποταμιού καθώς στον μίνι καταρράκτη, είναι πολύ ωραία φάση και τα νερά μπούζι!
Η περιοχή τριγύρω έχει κι άλλες τρομερές παραλίες πχ Άγιος Δημήτριος, Καλλιανούς κλπ
 

bogart

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Ξέχασα να πω, στο ποτάμι έχει και μια καντίνα με τα πάντα όλα, ακόμη και δορυφορική τηλεόραση.
Ελπίζω να σε βοήθησα!
 

dimosf

Member
Μηνύματα
2.302
Likes
5.882
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΟΡΒΗΓΙΑ-ΑΡΓΕΝΤΙΝΗ
Ανκαι έχουν περάσει 5-6 χρόνια από την τελευτάια φορά που το έκανα οι χωματόδρομοι σε όλο τον Καβοντόρο είναι αρκετά βατοί. Φυσικά μιλάμε για το βασικό δίκτυο. Το δρόμο που ενώνει τα χωριά από Κάρυστο-Πλατανιστό-Καβοντόρο-Καλλιανού-Αγ.Δημήτρη-Κάρυστο.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ονειρεμένο Ταξίδι
Antarctica
Καλημέρα!
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, έχω πάει στις παραλίες που μου γράφετε, γενικά
από Αλμυροπόταμο και κάτω έχω γυρίσει σχεδόν τα πάντα από απόκρημνες παραλίες προς Αιγαίο, Καβοντόρο κλπ.. :)

Έχω να πάω μετά από Πλατανιστό πάνω από 3χρόνια όμως και δεν ήξερα σε τι κατάσταση είναι ο χωματόδρομος (κυρίως μέχρι Ευαγγελισμό & Θύμι)

ΥΓ: Η ευλογία αυτού του πανέμορφου τόπου είναι η δύσκολη πρόσβασή του που έχει κρατήσει μακριά κάφρους και απολίτιστους! (Ειδικά από τις παραλίες)
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.075
Likes
20.112
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γη του Πυρός
Το δρόμο που ενώνει τα χωριά από Κάρυστο-Πλατανιστό-Καβοντόρο-Καλλιανού-Αγ.Δημήτρη-Κάρυστο.
Έχει κάνει κάποιος αυτή τη διαδρομή πρόσφατα; Έχει αλλάξει κάτι απο αυτά που διαβάζω ή όχι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.540
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom