Ξάνθη διαμονή help!

Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλω να πάω με το φίλο μου κάπου ένα 3μερό και μέσα στα μέρη που κοιτάζω είναι και η Ξάνθη...Το θέμα είναι πως δεν βρίσκω ξενοδοχείο...Έχετε κάτι να μου προτείνετε;Εγώ θυμάμαι όταν είχα πάει(πριν 4 χρόνια βέβαια) μέναμε σε ένα ξενοδοχείο το οποίο περπατούσαμε μια ευθεία(πες κάνα 15 το πολύ δεν νομίζω να ήταν κ παραπάνω) και βγαίναμε στην κεντρική πλατεία της Ξάνθης....Κάτι τέτοιο ψάχνω και για τώρα....Καμιά ιδέα; :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πηγαινε στην Ξανθη και βρες απο κει ξενοδοχειο. Τι φανταζεσαι πως θα 'ναι ολα fully booked;
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν είπα κάτι τέτοιο αλλά δεν θέλω να πάω έτσι απροετοίμαστη....Θέλω να έχω στο νου μου 2-3 να συγκρίνω τιμές και όχι να πάω εκεί και να ψάχνω για ξενοδοχείο....Πάω για 3 μέρες μην φάω την 1 στην αναζήτηση με τη βαλίτσα στο χέρι....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν θα φας ολη τη μερα. Θα βρεις τη κεντρικη πλατεια και θα τραβηξεις ευθεια και θα κατσεις σε οποιο βρεις. Ξερω γω Ξανθιππειον, Ορφεας, Δημοκριτος...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Θέλω να πάω με το φίλο μου κάπου ένα 3μερό και μέσα στα μέρη που κοιτάζω είναι και η Ξάνθη...Το θέμα είναι πως δεν βρίσκω ξενοδοχείο...Έχετε κάτι να μου προτείνετε;Εγώ θυμάμαι όταν είχα πάει(πριν 4 χρόνια βέβαια) μέναμε σε ένα ξενοδοχείο το οποίο περπατούσαμε μια ευθεία(πες κάνα 15 το πολύ δεν νομίζω να ήταν κ παραπάνω) και βγαίναμε στην κεντρική πλατεία της Ξάνθης....Κάτι τέτοιο ψάχνω και για τώρα....Καμιά ιδέα; :)
Στην Ξάνθη έχω μείνει σε 2 που μπορώ να σου πω. Και τα 2 στα όρια της πόλης, ταιριάζουν με την περιγραφή σου.

Ακριβό και αρκετά καλό: Ζ palace. Δεν είναι 5 αστέρων όπως διατείνεται, αλλά είναι καλό.
Φτηνό και... φτηνό: Hotel Paris. Ανεκτότατο, με ρεσεψιόν που μπορεί να σε βοηθήσει.

Αν δεν βρίσκεις ξενοδοχείο, μήπως ψάχνεις πάνω στις γιορτές παλιάς πόλης ή πάνω στο καρναβάλι? Εκείνες τις μέρες δε θα βρεις εύκολα...
 

shadow

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη Βενετία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
... πρέπει μάλλον να αναφέρεσαι στο Νατάσσα Μοτέλ στην είσοδο της πόλης μια χαρά και πολύ βολικό !
 

matoulis

Member
Μηνύματα
22
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΣΑΝ ΦΡΑΝΣΙΣΚΟ
Στην είσοδο της πόλης από την μεριά της Καβάλας υπάρχουν 2 ξεωοδοχεία με άνετο χώρο στάθμευσης. 1) Μοτελ Νατάσσα ( δεν ξερω πως είναι μέσα) 2) Νέστος ξενοδοχείο.
Στον "περιφερειακό¨ κοντά στο σταθμό των τρένων και των λεωφορείων υπάρχει το 5* Ζ Palace.
Αν θέλεις να μείνεις έξω από την Ξάνθη στο χωριό Πηγάδια προς Κομοτηνή υπάρχει το Σαλέ - έδρα της τοπικής ομάδας!
Στο χωριό Τοξότες λίγο μετά την γέφυρα του Νέστου στο δρόμο για Ξάνθη έχει επίσης δώματια σε μικρά ξενοδοχεία/ξενώνες ήσυχο περιβάλλον μέσα στη φύση δίπλα στο ποτάμι!
 
Μηνύματα
132
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία - Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Όχι δεν ψάχνω στις μέρες του καρναβαλιού.....Εντός πόλης θέλω και κεντρικά γιατί δεν θα υπάρχει μεταφορικό μέσο....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.255
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom