Ξενάγηση σε φίλο τουρίστα.

XristinaK

Member
Μηνύματα
624
Likes
1.297
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου "χορεύει" το Β.Σέλας
Και Δήλο τότε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Πάντως το πόσες μέρες τελικά δεν το γνωρίζουμε άρα ότι προτείνεται είναι αίολο αφού ο χρόνος αλλά και τα έξοδα καθορίζουν σημαντικά το πού.
Επίσης η βάση σου είναι από πού: Αθήνα;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.676
Likes
50.531
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάντως το πόσες μέρες τελικά δεν το γνωρίζουμε άρα ότι προτείνεται είναι αίολο αφού ο χρόνος αλλά και τα έξοδα καθορίζουν σημαντικά το πού.
Επίσης η βάση σου είναι από πού: Αθήνα;
Επειδή δεν αναφέρεσαι στον Κεντέρη: έωλο.
(επειδή μου είπες να κάνω παρατήρηση στα ελληνικά σου)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Επειδή δεν αναφέρεσαι στον Κεντέρη: έωλο.
(επειδή μου είπες να κάνω παρατήρηση στα ελληνικά σου)
Μέσα στο βράδυ το έλεγα εγώ ότι κάτι δεν μου αρέσει
Για μέρες... περίπου 4 με 5
μιλάμε για μικρό διάστημα, άρα καλό θα είναι να μην σας φανε οι αποστάσεις
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.348
Συμφωνώ με τον κ. υδρονέττα, με τόσες λίγες μέρες Αττική, κανά νησάκι Αργοσαρωνικού, άντε και κανά Ναύπλιο. Μόνο στην Αττική έχεις τόσα να δεις και να κάνεις.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.053
Likes
7.802
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Μέσα στο βράδυ το έλεγα εγώ ότι κάτι δεν μου αρέσει
Καλά, εσύ δικαιολογείσαι (μέσα στο βράδυ), άντε και μέλη του φόρουμ που κάνουν το ίδιο λάθος (στο κάτω-κάτω δεν είναι όλοι φιλόλογοι). Αμ εκείνοι οι δημοσιογραφίσκοι που κάνουν συνεχώς το ίδιο λάθος στις φυλλάδες; Αλλά - θα μου πεις - στις φυλλάδες τι ψάχνεις να βρεις;
 

livoe

Member
Μηνύματα
30
Likes
124
Γεια σας.
Τον Αύγουστο θα έρθει στην Αθήνα ενας φίλος Εκουαδορ-ιανος κ σκέφτηκα μιας και κανόνισε να έρθει τις μερες που θα έχω άδεια, να πάρω το αμάξι και να του δείξω την Ελλάδα έτσι ωστε να την ερωτευτεί.
Δεν εχω την πρόθεση να κάνω τον γύρο της Ελλάδας αλλά να παω σε περιοχές κοντά στην Αττική/Αθήνα με ιστορία και ομορφιά , τουριστικές και μη.
Κοίταξα στο tripadvisor και βρήκα αρκετά μέρη εντός Αθήνας αλλά ενδιαφέρομαι και για πόλεις, περιοχές εκτός Αθηνών (όχι ομως πολυ μακριά... πχ Θεσσαλονίκη).
Κι εδω θα χρειαστώ την βοήθειά σας, να μου προτείνετε μέρη (εντός & εκτός Αθηνών) για να κάνω το πλάνο και να μαζέψω τις πληροφορίες ωστε να έχω να πω κάτι στον άνθρωπο για τα μέρη που θα του δείξω.
Ναύπλιο
Επίδαυρος
Αρχαία Ολυμπία- παραλίες Πύργου (πχ Ζαχάρω, Κουρούτα, κλπ)
Ναός Επικουρείου Απόλλωνα-Ανδρίτσαινα
Ναύπακτος
Γαλαξίδι
Δελφοί
Αθήνα - Σούνιο
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τελικα ειναι λιγες οι μερες ...ασε τα νησια ..κριμα ...και μεινε σε οσα σου προτειναν παραπανω.
Παιδια δειτε μηπως κανετε καμια κρουαζιερα ημερησια σε Υδρα-Πορο-Αιγινα .Με 49 ευρω συν το μεσημεριανο γευμα στο καραβι...υπαρχουν πλοια που αναχωρουν απο Φαληρο ή απο Πειραια και κανουν ημερησιες κρουαζιερες σε αυτα τα 3 νησια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.794
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom