Ξενοδοχεία στο Παρίσι?

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Πόσο δυσκολεύομαι να αποφασίσω για την περιοχή του ξενοδοχείου στο Παρίσι! Διαβάζω τα σχόλια στο booking.com από τα ξενοδοχεία που μου αρέσουν και σε όλα υπάρχουν σχόλια για το πόσο βολική είναι η τοποθεσία του καθενός! Άντε να διαλέξεις...
Το Παρίσι έχει πολύ βολικές συγκοινωνίες, οπότε αναλογικά βολική καθίσταται και η εκάστοτε τοποθεσία, εφόσον το μετρό βρίσκεται κοντά, ιδιαίτερα δε αν αυτή η στάση του μετρό είναι και κόμβος με αρκετές γραμμές. Χονδρικά, οτιδήποτε στα διαμερίσματα 1-9 θεωρείται κέντρο, και ιδιαίτερα ότι βρίσκεται στα 1-6 ή και σε ότι άλλο έγγειται σε αυτά, θα σας επιτρέψει να δείτε αρκετά αξιοθέατα ακόμη και με τα πόδια. Τώρα για το αν σας αρέσει η εκάστοτε τοποθεσία η όχι από άποψη αισθητικής, αυτό μόνο εσείς μπορείτε να το καταλάβετε όταν πάτε αρκετές φορές στο Παρίσι, και δοκιμάσετε διαφορετικές περιοχές. Μην ανησυχείτε πάντως, και η τοποθεσία του ξενοδοχείου που βρήκατε μια χαρά είναι, και όπως είπα αρκετά ήσυχη.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Μήπως μπορεί να βοηθήσει κάποιος σχετικά με την περιοχή αυτού του ξενοδοχείου? Αν είναι βολική για τον τουρίστα?
Ξενοδοχείο Mercure Voltaire Bastille, Παρίσι, Γαλλία - 259 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα! - Booking.com
Η περιοχή του είναι γενικά βολική, καθώς το μετρό βρίσκεται σχεδόν απέξω. Δεν είναι και κάτι το ιδιαίτερο σαν περιοχή, αλλά η Βαστίλλη και το Μαραί βρίσκονται στα 15 λεπτά περπάτημα. Γενικά νομίζω πως θα προτιμούσα την περιοχή του προηγούμενου ξενοδοχείου που σκεφτόσασταν.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Να ρωτήσω και για την πλατεία Ιταλίας, αν είναι βολική για διαμονή???
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.385
Χρησιμοποίησε το Google map για να δείς που πέφτουν τα ξενοδοχεία ...
θεώρησε σαν κέντρο την Νότρ Ντάμ και απο κει και πέρα βλέπεις πόσες στάσεις μετρο είναι τα σημεία ενδιαφέροντό σου...Απο Ιταλίας είσαι κανα 20λεπτο...
 

Fanie

Member
Μηνύματα
256
Likes
619
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Lena's Stone Forest
Ψάξε να βρεις πρώτα κάτι στα 3, 4, 5 και 6.
Κοίτα και το De Suez που έχει αναφερθεί παλαιότερα στο forum.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μπορεί να μου βγήκαν τα μάτια στο ψάξιμο, αλλά τελικά έκλεισα! Κατέληξα στο Hotel de Neuve στο Marais. Ελπίζω να έκανα καλά και ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για τη μετακίνηση από το αεροδρόμιο CDG ως το ξενοδοχείο μου: Hotel de Neuve Paris ***, Official Site ?
Πού θα βόλευε καλύτερα να αλλάξω το rerb προς επιβίβαση σε μετρό, ώστε να ταλαιπωρηθώ λιγότερο με τις βαλίτσες?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μπορείτε να μου δώσετε οδηγίες για τη μετακίνηση από το αεροδρόμιο CDG ως το ξενοδοχείο μου: Hotel de Neuve Paris ***, Official Site ?
Πού θα βόλευε καλύτερα να αλλάξω το rerb προς επιβίβαση σε μετρό, ώστε να ταλαιπωρηθώ λιγότερο με τις βαλίτσες?
Δεν υπάρχει καλή επιλογή. Σχετικώς καλύτερη: Αλλάζεις στο Chatelet-Les Halles για τη γραμμή 1 (προσοχή, κάνουν έργα, μπορεί να μη λειτουργεί εκείνη τη μέρα, οπότε θα πάρεις την 7). Κατέυθυνση Chateau de Vincennes, κατεβαίνεις στο σταθμό St-Paul.
 

giannakouti

Member
Μηνύματα
173
Likes
21
Επόμενο Ταξίδι
Σαρδηνία
Ωωωωχ! Τί μας περιμένει!
Αν κατέβαινα στο Gare du Nord και από εκεί έπαιρνα την γραμμή μετρό 5 για στάση Bastille? Τί λες? Χειρότερα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.220
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom