Ισπανία Ξενοδοχείο στη Μαδρίτη;;;;

Ηρώ

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη
Ταξίδι-Όνειρο
όλος ο κόσμος
Γεια σας, είμαι καινούρια και ελπίζω να βρίσκομαι στο κατάλληλο φόρουμ. Θα πάω δύο μόνο ημέρες στη Μαδρίτη, και επειδή δεν έχω ξαναπάει, θα ήθελα τη βοήθεια σας. Βασικά, θα ήθελα να μου προτείνετε ένα ξενοδοχείο σε κεντρικό σημείο - ή τέλος πάντων σε ένα σημείο που να υπάρχει πρόσβαση σε σημαντικά αξιοθέατα - το οποίο να είναι περιοπής χωρίς να είναι πανάκριβο.... Υπάρχει άραγε κάτι; Επίσης, εάν έχετε να μου προτείνετε τι μπορεί να κάνει κανείς σε ένα Σαββατοκύριακο θα σας ήμουν ιδιαίτερα ευγνώμων. Βασικά, ξέρω ότι είναι πολύ λίγο, αλλά αποφάσισα να πάω κάπου για να αλλάξω λίγο περιβάλλον. Οπότε, εκτός από το Prado το οποίο σίγουρα θα επισκεφθώ, όνειρο χρόνων, τι θα μπορούσα να κάνω για να περάσω δύο μέρες όμορφα χωρίς πολύ φασαρία και άγχος να τα προλάβω όλα; (αν μπορούσατε να μου προτείνετε ας πούμε ένα ωραίο μπαράκι για και/η φαγητό για το Σαββατόβραδο για να γιορτάσω και τα γεννέθλιά μου ας πούμε θα ήταν μια χαρά, όπως και μία ωραία βόλτα, ακόμη και που έχει ωραία τάπας και γλυκά)

Ελπιζω να μην ζητάω πολλά, σας ευχαριστώ πολύ
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλή χρονιά σε όλους σας και καλά ταξίδια!
Παιδιά ψάχνω για ξένοδοχείο στην Μαδρίτη και θα ήθελα την βοήθεια σας!!
Έχετε να μου προτείνετε καποια που έχετε μεινει (οχι πανάκριβα) η αν οχι σε ποια περιοχή βολεύει να μεινουμε στην πόλη;
Σαφώς θα προτιμούσα ξενοδοχεία στο κέντρο η κοντά σε σταση μετρο για να μην τρώμε πολύ χρόνο στα ΜΜΜ!!
Επίσης που μπορει καποιος να βρεί φαγητό με καλές τιμες και να δοκιμάσει την τοπικη κουζινα;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
Καλή χρονιά και σε σένα! Λοιπόν κι εγώ πρώτη φορά θα πάω το Μάρτιο..Έκλεισα μέσω booking αυτο.. Booking.com: hotel Ganivet, Madrid , Spain - 1773 Guest reviews. Book your hotel now!Τώρα ελπίζω να είναι καλό..Μπορείς να ψάξεις και μέσα στο φόρουμ αν κι εγώ δεν βρήκα πάρα πολλές πληροφορίες για ξενοδοχεία στη Μαδρίτη..
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
δες αυτο!εγω ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη!ειναι στο paseo del prado, κεντρικοτατος δρομος, 7 λεπτα με τα ποδια απο τον σταθμο atocha!

HOTEL MORA - En el coraz?n de Madrid

για φαγητο γρηγορο (πρωινο/μεσημεριανο ή σνακ) προτεινω αυτο!!
εχει πολλα παραρτηματα σε ολη την μαδριτη!

Museo del Jam?n Los museos m?s sabrosos de Madrid Comida t?pica espa?ola
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
Καλή χρονιά και σε σένα! Λοιπόν κι εγώ πρώτη φορά θα πάω το Μάρτιο..Έκλεισα μέσω booking αυτο.. Booking.com: hotel Ganivet, Madrid , Spain - 1773 Guest reviews. Book your hotel now!Τώρα ελπίζω να είναι καλό..Μπορείς να ψάξεις και μέσα στο φόρουμ αν κι εγώ δεν βρήκα πάρα πολλές πληροφορίες για ξενοδοχεία στη Μαδρίτη..
Έχω διαβάσει τα πάντα μέσα στο φόρουμ για την Μαδρίτη και συμφωνώ οτι δεν έχει πληροφορίες για ξενοδοχεία!Αυτό που έκλεισες μου φαινεται πολύ καλή επιλογή!Εγώ θα πάω τον Άπρίλιο οπότε θα εχω και την τελική επιβεβαιωση απο σένα γι αυτό το ξενοδοχείο!καλά να περάσεις και περιμένω φρέσκες πληροφορίες!
 

athina73

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο ακόμη
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
δες αυτο!εγω ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενη!ειναι στο paseo del prado, κεντρικοτατος δρομος, 7 λεπτα με τα ποδια απο τον σταθμο atocha!

HOTEL MORA - En el coraz?n de Madrid

για φαγητο γρηγορο (πρωινο/μεσημεριανο ή σνακ) προτεινω αυτο!!
εχει πολλα παραρτηματα σε ολη την μαδριτη!

Museo del Jam?n Los museos m?s sabrosos de Madrid Comida t?pica espa?ola
Ευχαριστώ latina πολύτιμες οι πληροφορίες σου!
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Χαιρεται!! Τον ερχομενο Οκτωβρη θα επισκεφτω την πανεμορφη (ελπιζω!!) Μαδριτη!! Ειμαι καινουριος στο forum και απ οσο εψαξα κατι συγκεκριμενο για ξενοδοχεια στη Μαδριτη δεν βρηκα!! Ειδα και ενα παρομοιο παλαιοτερο topic αλλα δεν με βοηθησε ιδιαιτερα!! Εχω κανει και εγω καποια ερευνα αλλα οπως και να ναι η προσωπικη εμπειρια ειναι πολυ πιο σημαντικη !! Οι μονες προυποθεσεις που κοιταω για το ξενοδοχειο μου ειναι να ειναι κοντα στο κεντρο ωστε να εξοικονομω χρονο απο τις αποστασεις (γιατι οι μερες μου θα ειναι μονο 4!!!) και να ειναι σε νορμαλ τιμες. Απ οτι ειδα το forum ειναι αρκετα ενημερωμενο και ελπιζω να υπαρχει μια λυση και για μενα!! Σας ευχαριστω πολυ και αναμενω τις απαντησεις!!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Όποτε πάω στη Μαδρίτη, μένω στην περιοχή γύρω από την Gran Via και την Puerta del Sol. Δηλαδή μια περιοχή που εκτείνεται μεταξή της Plaza Mayor, της Plaza d'Espana και της Plaza de Cibeles.
Είναι καρακέντρο, περπατιέται, έχει κόσμο, άπειρα μαγαζιά, εστιατόρια, τάπας κλπ, περνάνε γραμμές του μετρό και έχεις πολλές επιλογές ξενοδοχείων.
Μπες στο booking.com, ή καλύτερα στο aerotickets.gr - που σου δίνει και επιλογές περισσότερων search engines - και θα βρεις πολλά ξενοδοχεία ανάλογα με το πορτοφόλι σου και τα γούστα σου.
Συμβουλή: Όποιο ξενοδοχείο σου αρέσει, το τεστάρεις πρώτα στο tripadvisor, γιατί κάποια ξενοδοχεία είναι καλά και φτηνά, αλλά γειτονεύουν με θέατρα, θορυβώδη μπαρ, ή λεωφόρους και μπορεί να έχουν πολύ θόρυβο. Ζήτα πάντα ψηλούς ορόφους, για να αποφύγεις τη φασαρία, ή πίσω δωμάτια, αρκεί να μη βλέπουν σε φωταγωγούς, ή ακάλυπτους.
Επίσης, στο κέντρο συχνάζουν πολλές πόρνες. Μην αφήσεις το γεγονός να σε επηρεάσει, είναι μια χαρά κοπέλες και αν δεν πας γυρεύοντας δεν είναι ενοχλητικές.
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Όποτε πάω στη Μαδρίτη, μένω στην περιοχή γύρω από την Gran Via και την Puerta del Sol. Δηλαδή μια περιοχή που εκτείνεται μεταξή της Plaza Mayor, της Plaza d'Espana και της Plaza de Cibeles.
Είναι καρακέντρο, περπατιέται, έχει κόσμο, άπειρα μαγαζιά, εστιατόρια, τάπας κλπ, περνάνε γραμμές του μετρό και έχεις πολλές επιλογές ξενοδοχείων.
Μπες στο booking.com, ή καλύτερα στο aerotickets.gr - που σου δίνει και επιλογές περισσότερων search engines - και θα βρεις πολλά ξενοδοχεία ανάλογα με το πορτοφόλι σου και τα γούστα σου.
Συμβουλή: Όποιο ξενοδοχείο σου αρέσει, το τεστάρεις πρώτα στο tripadvisor, γιατί κάποια ξενοδοχεία είναι καλά και φτηνά, αλλά γειτονεύουν με θέατρα, θορυβώδη μπαρ, ή λεωφόρους και μπορεί να έχουν πολύ θόρυβο. Ζήτα πάντα ψηλούς ορόφους, για να αποφύγεις τη φασαρία, ή πίσω δωμάτια, αρκεί να μη βλέπουν σε φωταγωγούς, ή ακάλυπτους.
Επίσης, στο κέντρο συχνάζουν πολλές πόρνες. Μην αφήσεις το γεγονός να σε επηρεάσει, είναι μια χαρά κοπέλες και αν δεν πας γυρεύοντας δεν είναι ενοχλητικές.
Oκ! Καταλαβα!! Η gran via ειναι κοντα με τη puerta de sol?? Ηξερα πως ειναι κεντρο αλλα δεν ηξερα οτι ειναι τοσο κοντα!! Θα ψαξω αυτα που μου πες!! Εσυ οταν πηγες Μαδριτη σε ποια ξενοδοχεια ειχες μεινει? Ησουν ευχαριστημενος??
 
Μηνύματα
607
Likes
115
Επόμενο Ταξίδι
βορεια ιταλια- ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
ιαπωνια
Hotel Gaudi, πάνω στην gran Via, καράκεντρο, δίπλα στα πάντα. καλό τεσσάρι σε καλή τιμή
 

illuminatus

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ρωμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Hotel Gaudi, πάνω στην gran Via, καράκεντρο, δίπλα στα πάντα. καλό τεσσάρι σε καλή τιμή
Οντως ειναι πολυ καλο ξενοδοχειο!! Μολις το τσεκαρα!! Δεν το ειχα προσεξει επειδη απο καθε αναζητηση που εκανα εβγαζα τα τετραστερα πιστευωντας πως θα ειναι πολυ ακριβα!! Αλλα αυτο ειναι οτι πρεπει!! Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Oκ! Καταλαβα!! Η gran via ειναι κοντα με τη puerta de sol?? Ηξερα πως ειναι κεντρο αλλα δεν ηξερα οτι ειναι τοσο κοντα!! Θα ψαξω αυτα που μου πες!! Εσυ οταν πηγες Μαδριτη σε ποια ξενοδοχεια ειχες μεινει? Ησουν ευχαριστημενος??
Με τα πόδια είσαι σε δέκα λεπτά.
Έχω μείνει στο Vincci Capitol, στο Liabeny, στο HR Des las Letras, στο Tryp Menfis και σε κάποια άλλα μικρότερα, που δεν θυμάμαι, στα στενά κάτω από τη Gran Via. Όλα καλά και αξιοπρεπή ξενοδοχεία, μη περιμένεις τη χλίδα του Hyatt και του Four Seasons, αλλά είναι μια χαρά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.241
Μηνύματα
884.618
Μέλη
38.931
Νεότερο μέλος
sylvia Boufea

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom