Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

efipoly

Member
Μηνύματα
104
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Μαδριτη
Ταξίδι-Όνειρο
Αίγυπτο
καλησπερα σας, παω και εγω Λονδινο τον Αυγουστο και οι τιμες των ξενοδοχειων ειναι "στο θεο" . Ειχα παει πριν 3 χρονια και εμεινα σε 4αρι με 160 ευρω στο Σιτυ. Τωρα δεν υπαρχουν τετοιες τιμες. Εχω κανει κρατηση σε 2 premium inn με δυνατοτητα ακυρωσης και αν βρω κατι καλυτερο.... Παντως αυτης της αλυσιδας εχουν πολυ καλες κριτικες
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
660
Ναι, τον Αύγουστο είναι τσιμπημένα λίγο όπως και τα αεροπορικά...
καλησπερα σας, παω και εγω Λονδινο τον Αυγουστο και οι τιμες των ξενοδοχειων ειναι "στο θεο" . Ειχα παει πριν 3 χρονια και εμεινα σε 4αρι με 160 ευρω στο Σιτυ. Τωρα δεν υπαρχουν τετοιες τιμες. Εχω κανει κρατηση σε 2 premium inn με δυνατοτητα ακυρωσης και αν βρω κατι καλυτερο.... Παντως αυτης της αλυσιδας εχουν πολυ καλες κριτικες
 

Μάγδα

Member
Μηνύματα
350
Likes
1.337
Επόμενο Ταξίδι
Κοπεγχάγη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Κι εγώ σε premier inn θα κλείσω. Με ανησυχεί λίγο ότι στα οικογενειακά δωμάτια το τέταρτο κρεβάτι είναι πτυσσόμενο αλλά οικονομικά δεν αντέχουμε για κάτι άλλο.
Άσε που έχει και εξαιρετικές κριτικές.
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
Κι εγώ σε premier inn θα κλείσω. Με ανησυχεί λίγο ότι στα οικογενειακά δωμάτια το τέταρτο κρεβάτι είναι πτυσσόμενο αλλά οικονομικά δεν αντέχουμε για κάτι άλλο.
Άσε που έχει και εξαιρετικές κριτικές.
Τα τελευταία χρόνια έχω μείνει σε αρκετά Premier Inn σε διάφορετικές περιοχές του Λονδίνου αλλά και στο Γκάτγουικ και στο Κάρντιφ και οι εντυπώσεις που έχω από την συγκεκριμένη αλυσίδα είναι πολύ θετικές. Πολύ μεγάλα δωμάτια, εξαιρετικά καθαρά, καλή ηχομόνωση και σχεδόν όλα με τέλεια κρεβάτια για αναπαυτικό ύπνο και επιπλέον παιδιά έως 16 ετών που μοιράζονται το δωμάτιο με τους γονείς τους μένουν και έχουν πρωινό δωρεάν. Το μόνο μειονέκτημα που ίσως θα έβρισκα είναι ότι δεν έχουν στο δωμάτιο ψυγείο - μίνι μπαρ. Το καλοκαίρι μπορεί να είναι κάπως δύσκολα που το βράδυ ίσως να θέλει κάποιος παγωμένο νερό ή αναψυκτικό.
Επειδή θα είστε τέσσερα άτομα ζητείστε με την κράτηση μεγάλο οικογενειακό δωμάτιο. Έχουν κάποια για τέτοιες περιπτώσεις και θα είστε περισσότερο άνετα.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
να ρωτήσω..οι περιοχές κοντά σε baker station και liverpool station ειναι καλες για διαμονή?
Μια χαρά και οι 2. Η πρώτη λίγο πιο κεντρική για έναν που επισκέπτεται το Λονδίνο πρώτη φορά, αλλά και στο Λίβερπουλ Στρητ είσαι κεντρικά κι έχεις πολλές γραμμές μετρό και καλή νυχτερινή ζωή παραδίπλα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Απο το Walthamstow που προτεινει ο NIKOS ειναι οντως 20 λεπτα με μετρο το κεντρο; Εγω μαλλον θα κλεισω Travelodge waterloo αλλα ειναι μεγαλη η διαφορα για καποιον που φευγει πρωι και γυριζει αργα το βραδυ....
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
μπορειτε να μου πειτε γνωμη για αυτο https://www.tripadvisor.com.gr/Hote...nsington-London_England.html#review_333688248 ? Για την περιοχη πιο πολυ γιατι κατα τα αλλα καλο φαινεται για 100ευρω με πρωινο για Πασχα που οι τιμες ειναι στα υψη
Είχα την ατυχία να μείνω για μια νύχτα εκεί όταν είχε πρωτοανοίξει. Καλή περιοχή και νορμάλ πρωινό, αλλά τουλάχιστον ένα χρόνο πριν τίποτα δεν λειτουργούσε σωστά. Πολύ κρύο δωμάτιο, παγωμένο μπάνιο χωρίς ζεστό νερό, ηχορύπανση από τους διαδρόμους (και φως μιας και οι πόρτες των δωματίων είχαν κενό γύρω γύρω) και γενικά μια φθηνή ανακαίνιση για να μοιάζει καινούργιο και στυλάτο (καμία σχέση με το εξαιρετικό Ibis Styles στο Λίβερπουλ). Φαίνεται να έχουν βελτιωθεί κάποια ζητήματα πλέον αλλά αν είχα να διαλέξω μεταξύ ενός Premier Inn κι αυτού θα διάλεγα το Premier Inn.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι ε? και στο ιντερνετ εχει καλες κριτικες . Οχι, τα premmier inn ειναι πολυ πιο πανω... Στην ιδια τιμη ειναι travelodge waterloo αλλα χωρις το πρωινο...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ναι ε? και στο ιντερνετ εχει καλες κριτικες . Οχι, τα premmier inn ειναι πολυ πιο πανω... Στην ιδια τιμη ειναι travelodge waterloo αλλα χωρις το πρωινο...
Ναι το πρόσεξα, γι αυτό είπα ότι φαίνεται να έχει καλυτερέψει από τότε που πήγα (τότε είχε χειρότερες κριτικές), και ότι μάλλον τα προβλήματα ψύξης/μπάνιου θα έχουν λυθεί (όπως είπα πήγα όταν είχε πρωτοανοίξει). Γενικά πάντως καλή τοποθεσία έχει, απλά να ξέρετε ότι είναι πιο βασικό απ'ότι δείχνει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.615
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom