Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Εγώ έμεινα την πρωτοχρονιά γιατί δεν έβρισκα κάτι καλύτερο εντός κέντρου.
Για τα λεφτά που λες κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει. 1ον Όλο το ξενοδοχειο μυρίζει μούχλα, 2ον δεν υπάρχει πιστολάκι μαλλιών στο δωμάτιο ζήτησα βέβαια στην reception αλλά όσο το είδες εσύ άλλο τόσο κ εμείς, 3ον το μπάνιο ηταν βρώμικο κ χρειάζεται ανακαίνιση, 4ον δεν υπάρχει ούτε κομοδίνο να ακουμπησεις ενα κινητό βρε αδερφέ για φόρτιση κ 5ον πηγαινε-ελα για το μετρό θες πανω από 1,5χλμ.
Συμπερασματικά θα έμενα ξανά στο ξενοδοχείο αν κόστιζε λιγότερο κ όχι 130€ που πλήρωσα το βράδυ.
Το μετρό πολύ βολικό με αρκετές γραμμές (4) και με αρκετά μαρκετ κοντά και αλυσίδες φαγητού (mc donalds, starbucks, kosta και kebab).
Για να μην παρεξηγηθώ αυτή είναι η υποκειμενική μου γνώμη. Αλήθεια πότε πάτε και το βρηκατε τόσο ακριβά;
Το έκλεισα προχθές για διαμονή 23/1/19-26/1/2019....ψάχνω αρκετό καιρό για ξενοδοχείο και κάτι καλύτερο δεν βρήκα, 2-3 ξενοδοχεία που είχα το νου μου είναι κλεισμένα από καιρό ή είναι υπερβολικά ακριβά....

Επίσης εδώ και αρκετό καιρό είναι full booked το st gilles hotel london που κοίταζα

Να δώσω ένα παράδειγμα: Με ενδιέφερε πολύ το Imperial hotel russel square στο επίσημο site 474€, μόνο στο amoma.com (πράγμα που μου φάνηκε λίγο περίεργο) στα 350€ αλλά με δωρεάν ακύρωση έως 17/1 (αρκετά νωρίς για τα δικά μου δεδομένα....)

Έτσι και αλλιώς το ξενοδοχείο είναι με δωρεάν ακύρωση, οπότε όποια πρόταση είναι δεκτή...
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Το έκλεισα προχθές για διαμονή 23/1/19-26/1/2019....ψάχνω αρκετό καιρό για ξενοδοχείο και κάτι καλύτερο δεν βρήκα, 2-3 ξενοδοχεία που είχα το νου μου είναι κλεισμένα από καιρό ή είναι υπερβολικά ακριβά....

Επίσης εδώ και αρκετό καιρό είναι full booked το st gilles hotel london που κοίταζα

Να δώσω ένα παράδειγμα: Με ενδιέφερε πολύ το Imperial hotel russel square στο επίσημο site 474€, μόνο στο amoma.com (πράγμα που μου φάνηκε λίγο περίεργο) στα 350€ αλλά με δωρεάν ακύρωση έως 17/1 (αρκετά νωρίς για τα δικά μου δεδομένα....)

Έτσι και αλλιώς το ξενοδοχείο είναι με δωρεάν ακύρωση, οπότε όποια πρόταση είναι δεκτή...
Για δίκλινο μιλάμε;
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Το έκλεισα προχθές για διαμονή 23/1/19-26/1/2019....ψάχνω αρκετό καιρό για ξενοδοχείο και κάτι καλύτερο δεν βρήκα, 2-3 ξενοδοχεία που είχα το νου μου είναι κλεισμένα από καιρό ή είναι υπερβολικά ακριβά....

Επίσης εδώ και αρκετό καιρό είναι full booked το st gilles hotel london που κοίταζα

Να δώσω ένα παράδειγμα: Με ενδιέφερε πολύ το Imperial hotel russel square στο επίσημο site 474€, μόνο στο amoma.com (πράγμα που μου φάνηκε λίγο περίεργο) στα 350€ αλλά με δωρεάν ακύρωση έως 17/1 (αρκετά νωρίς για τα δικά μου δεδομένα....)

Έτσι και αλλιώς το ξενοδοχείο είναι με δωρεάν ακύρωση, οπότε όποια πρόταση είναι δεκτή...
Δες εδώ https://www.premierinn.com/gb/en/ho...ADULT1=2&CHILD1=0&COT1=0&INTTYP1=DB&BRAND=HUB
 
Μηνύματα
78
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Σχέδια για την ώρα...
Καλησπέρα σε όλους,

Καταλήξαμε στο Barry House Hotel ( "https://barryhouse.co.uk" ), ένα Β&Β στο Paddington στα 193 € το βράδυ για δωμάτιο 5 ατόμων με Agoda. Έχει καλές κριτικές, κεντρικό, πολύ κοντά στο σταθμό. Ελπίζουμε στα καλύτερα.
Καλησπέρα και Καλή Χρονιά σε όλους,

Για όποιον ενδιαφέρεται παραθέτω τις εντυπώσεις μας από το Barry House Hotel.
Βρίσκεται σχεδόν 5’-10’ με τα πόδια ανάμεσα στο Paddington tube/train station και το Lancaster tube station (central line και στην άκρη του Hyde Park). Το κτήριο παλιό, βικτωριανό, πολυώροφο σε ήσυχο δρόμο με πανομοιότυπα B&B hotels. Συνεπάγεται ότι δεν υπάρχει ανσασέρ οπότε αυτό μπορεί να είναι πρόβλημα για κάποιους, όχι για μας τουλάχιστον. Οικογενειακή επιχείρηση, εξυπηρετικοί όλοι τους. Είχαμε κλείσει από το site ένα ενιαίο δωμάτιο για πέντε άτομα αλλά μας δόθηκε ένα δίχωρο με δύο διπλά και ένα μονό κρεβάτι το οποίο μας βόλεψε. Δωμάτιο καθαρό, ζεστό όλη τη μέρα. Το πρωινό ήταν κάτι ανάμεσα σε ‘αγγλικό’ και ‘ευρωπαϊκό’, μπουφές χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο αλλά ικανοποιητικός για το ξεκίνημα της μέρας. Στη περιοχή υπάρχουν αρκετά εστιατόρια και pub για φαγητό και ποτό. Ήταν καλή επιλογή και δεν απογοητευτήκαμε. Όταν ταξιδεύεις με τρία παιδιά το κόστος-ποιότητα είναι δύσκολο να κρατηθεί σε ισορροπία.
 
Last edited:

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Εγώ έμεινα την πρωτοχρονιά γιατί δεν έβρισκα κάτι καλύτερο εντός κέντρου.
Για τα λεφτά που λες κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει. 1ον Όλο το ξενοδοχειο μυρίζει μούχλα, 2ον δεν υπάρχει πιστολάκι μαλλιών στο δωμάτιο ζήτησα βέβαια στην reception αλλά όσο το είδες εσύ άλλο τόσο κ εμείς, 3ον το μπάνιο ηταν βρώμικο κ χρειάζεται ανακαίνιση, 4ον δεν υπάρχει ούτε κομοδίνο να ακουμπησεις ενα κινητό βρε αδερφέ για φόρτιση κ 5ον πηγαινε-ελα για το μετρό θες πανω από 1,5χλμ.
Συμπερασματικά θα έμενα ξανά στο ξενοδοχείο αν κόστιζε λιγότερο κ όχι 130€ που πλήρωσα το βράδυ.
Το μετρό πολύ βολικό με αρκετές γραμμές (4) και με αρκετά μαρκετ κοντά και αλυσίδες φαγητού (mc donalds, starbucks, kosta και kebab).
Για να μην παρεξηγηθώ αυτή είναι η υποκειμενική μου γνώμη. Αλήθεια πότε πάτε και το βρηκατε τόσο ακριβά;
Τα travelodge ειναι τα πιο φθηνα και αξιοπρεπεστατα αν τα κλεισεις με No refund επιλογη..ο συμφορουμιτης πιο πανω τα χρυσοπληρωσε λογω δωρεαν ακυρωσης και απ οτι καταλαβα γιατι τα κλεισε ουτε ενα μηνα πριν..κατι που μαλλον εγινε και στη δικια σου περιπτωση για πρωτοχρονια που και παλι φθηνη τιμη μου ακουγετε για δεδομενα Λονδινου:bleh:
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395

ElinakiK

Member
Μηνύματα
165
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Βένετο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χαβάη
Τα travelodge ειναι τα πιο φθηνα και αξιοπρεπεστατα αν τα κλεισεις με No refund επιλογη..ο συμφορουμιτης πιο πανω τα χρυσοπληρωσε λογω δωρεαν ακυρωσης και απ οτι καταλαβα γιατι τα κλεισε ουτε ενα μηνα πριν..κατι που μαλλον εγινε και στη δικια σου περιπτωση για πρωτοχρονια που και παλι φθηνη τιμη μου ακουγετε για δεδομενα Λονδινου:bleh:
Δεν είναι η 1η φορά που πήγα Λονδίνο και ξερω πολύ καλά πόσο κοστίζουν τα ξενοδοχεία στο Λονδίνο. Το θέμα όμως ξεφεύγει, δεν είναι το πόσο πλήρωσα εγώ αλλά ο συμφορουμίτης. και έθεσα την προσωπική μου άποψη, όπως τόνισα δις για το αν αξίζει από οικονομικής άποψης να επιλέξει το συγκεκριμένο ξενοδοχείο.
 
Μηνύματα
21
Likes
6
Καλημέρα σε όλους,, θα πάμε με την γυναίκα μου και τα δύο παιδιά μας, Λονδίνο τον Μάιο, μέσα στο κέντρο οι τιμές των ξενοδοχείων είναι απλησίαστες, έχω βρει στο ιλφορντ σχετικά καλά ξενοδοχεία, 20 λεπτά από κέντρο λέει,, άλλες περιοχές προτάσεις??? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom