Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

klima

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Τα covent garden, central king's cross, Central Euston, Kings Cross Royal Scot και Central Marylebone ειναι κατά τη γνώμη τα πιο βολικα με αυτή τη σειρα. Ειδικά στο πρώτο τα φαμιλυ ρουμ ειναι στο καινούργιο κτήριο και ειναι μεγάλα δωμάτια.
Να πω όμως οτι εσύ στο αρχικό σου ποστ ρωτάς για νόβοτελ οπότε υπάρχει μια διαφορά στα ξενοδοχεία. Οχι οτι δεν ειναι καλά τα travelodge αλλα δεν είναι σε καμία περίπτωση νοβοτελ.
Η αληθεια είναι ότι θα ήθελα και κάτι καλό..Όχι πάρα πολύ ακριβό..Αλλά να είναι λίγο άνετα τα δωμάτια κτλ..Όμως ως πρώτο θα έβαζα την περιοχή..Θα
τα δω ομως αυτά που ειπες.Αν έχεις να προτείνεις και κάτι άλλο...thank you!!
 

Nikos77ier

Member
Μηνύματα
31
Likes
10
Καλησπέρα! Που βολευει να μεινω κεντρικά που να υπαρχει συγκοινωνία για Luton; Εχω διαβασει για διάφορα μερη αλλα επειδή δεν εχω κλεισει διαμονή ίσως βολεύει καπου καλύτερα.

Παιδιά τα easyhotels λένε τίποτα? Αξίζουν τα λεφτά τους για ένα βράδυ? Είναι σε βολικά σημεία και το σκέφτομαι.
 
Last edited by a moderator:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Παιδιά τα easyhotels λένε τίποτα? Αξίζουν τα λεφτά τους για ένα βράδυ? Είναι σε βολικά σημεία και το σκέφτομαι.
Για ένα βράδυ είναι καλά. Καθαρά αλλά πολύ μικρά δωμάτια. Οποιαδήποτε επιπλέον παροχή όπως τηλεόραση, ιντερνετ, πρωινό κ.α. τα πληρώνεις εξτρα. Δες και το ποστ μου #51 εδώ, αν και το easy hotel στο Earls Court έκλεισε.
 

nikos bad

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Σ ευχαριστώ για την βοήθεια! Για ένα βράδυ και με τα easybus πιστεύω να βρω βολική τοποθεσία να πάω εύκολα στο Λουτον.
 

DePuy

Member
Μηνύματα
32
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Καλημέρα
Βρίσκω το Travelodge London Fulham στις 153 λίρες για 3 νύχτες τον Ιούνιο.
Είναι πολύ μακριά από τα "βασικά αξιοθέατα" του Λονδίνου;;
Είναι η πρώτη μου φορά εκεί.
Ευχαριστώ:)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Καλημέρα
Βρίσκω το Travelodge London Fulham στις 153 λίρες για 3 νύχτες τον Ιούνιο.
Είναι πολύ μακριά από τα "βασικά αξιοθέατα" του Λονδίνου;;
Είναι η πρώτη μου φορά εκεί.
Ευχαριστώ:)
Είναι κάπως άβολη η θέση του γιατί δεν είναι και πολύ κοντά σε στάσεις μετρό...Είναι ανάμεσα σε 2 στάσεις ...αλλά θέλει αρκετό περπάτημα ,αν είσαι μόνη σου το βράδυ ΔΕΝ θα σου συνιστούσα να το περπατήσεις από τη στάση του μετρό στο ξενοδοχείο,την ξέρω την περιοχή ,έχω μείνει, (όχι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο).Το καλό είναι ότι περνάν απο κεί λεωφορεία,θα χρειασθεί να παίρνεις λεωφορείο για να σε πηγαίνει σε μιά στάση μετρό και το ανάποδο στην επιστροφή σου δηλ στο ξενοδοχείο.Δες στο χάρτη λεωφορεία που περνάν απο το ξενοδοχείο μπροστά στον κεντρικό δρόμο και θα κάνεις συνδιασμό...
 
Last edited:

DePuy

Member
Μηνύματα
32
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία
Είναι κάπως άβολη η θέση του γιατί δεν είναι και πολύ κοντά σε στάσεις μετρό...Είναι ανάμεσα σε 2 στάσεις ...αλλά θέλει αρκετό περπάτημα ,αν είσαι μόνη σου το βράδυ ΔΕΝ θα σου συνιστούσα να το περπατήσεις από τη στάση του μετρό στο ξενοδοχείο,την ξέρω την περιοχή ,έχω μείνει, (όχι στο συγκεκριμένο ξενοδοχείο).Το καλό είναι ότι περνάν απο κεί λεωφορεία,θα χρειασθεί να παίρνεις λεωφορείο για να σε πηγαίνει σε μιά στάση μετρό και το ανάποδο στην επιστροφή σου δηλ στο ξενοδοχείο.Δες στο χάρτη λεωφορεία που περνάν απο το ξενοδοχείο μπροστά στον κεντρικό δρόμο και θα κάνεις συνδιασμό...
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Από τα παρακάτω δύο που είναι και τα δύο περίπου στις 200 λίρες αξίζει κάποιο;;;

Travelodge London Central City Road

Travelodge London City

Και επίσης αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει, αν αφήσω το κλείσιμο, για περίπου ένα μήνα πριν πάω, (χωρίς δωρεάν ακύρωση) θα είναι πολύ αργά για να βρω καλές τιμές σε αυτή την αλυσίδα ξενοδοχείων;;; (πηγαίνω τέλος Ιουνίου)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
προτιμότερο το δεύτερο το city,καλό σημείο,και κοντά σε 2 σταθμούς μετρό.
Μην τ αφήνεις για τόσο αργά γιατί οι τιμές σαφως αλλάζουν.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Από τα παρακάτω δύο που είναι και τα δύο περίπου στις 200 λίρες αξίζει κάποιο;;;

Travelodge London Central City Road

Travelodge London City

Και επίσης αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει, αν αφήσω το κλείσιμο, για περίπου ένα μήνα πριν πάω, (χωρίς δωρεάν ακύρωση) θα είναι πολύ αργά για να βρω καλές τιμές σε αυτή την αλυσίδα ξενοδοχείων;;; (πηγαίνω τέλος Ιουνίου)
Εγώ από την άλλη θα σου πρότεινα το πρώτο. Το βρίσκω πιο εύκολο για τη μετακίνηση, ακόμη και με τα πόδια προς το κέντρο αν είσαι του περπατήματος.
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.194
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Εγώ από την άλλη θα σου πρότεινα το πρώτο. Το βρίσκω πιο εύκολο για τη μετακίνηση, ακόμη και με τα πόδια προς το κέντρο αν είσαι του περπατήματος.
To Central city road είναι ψηλά...πιο΄πάνω απο Λιβερπουλ προς το Σορντιτσ..κοντά στη στάση Old Street;εκεί που είναι είναι κάπως πιό αποκομμένο..αλλά οκ είναι κοντά στη στάση,εν αντιθέσει με το άλλο το City απ όπου μπορεί με τα πόδια να πάει προς τα κάτω στο ποταμι..στον πύργο του Λονδίνου.,στα Spitafields μαρκετ,στον κεντρικό σταθμό Liverpool κλπ,τώρα θα μου πεις και το πρώτο είναι κοντά στο μουσείο του Λονδίνου,Barbican κλπ
 
Last edited:

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
To Central city road είναι ψηλά...πιο΄πάνω απο Λιβερπουλ προς το Σορντιτσ..κοντά στη στάση Old Street,εκτός κι αν βλέπω λάθος στο χάρτη;;εκεί που είναι είναι κάπως πιό αποκομμένο απο το κέντρο αλλά οκ είναι κοντά στη στάση,εν αντιθέσει με το άλλο το City απ όπου μπορεί με τα πόδια να πάει προς τα κάτω στο ποταμι..στον πύργο του Λονδίνου.,στα Spitafields μαρκετ,στον κεντρικό σταθμό Liverpool κλπ,τώρα θα μου πεις και το πρώτο είναι κοντά στο μουσείο του Λονδίνου,Barbican κλπ
Αποκομμένο δεν το λες ακριβώς :). Εκτός από το μετρό Old street στα δυο λεπτά με τα πόδια έχει επίσης το σταθμό Moorgate στα 5 λεπτά και τον κεντρικό Liverpool street ούτε στα 10 λεπτά. Είναι πολύ κοντά στο μουσείο, πιο κοντά στο Covent garden και πολύ κοντά στη Hoxton square.Έχω μείνει και στα δυο αρκετές φορές και το πρώτο με βόλεψε καλύτερα. Αυτό δεν σημαίνει ότι ή δεύτερη περιοχή είναι κατώτερη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.778
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom