Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Επανέρχομαι για το travelodge acton london. 5 νύχτες χωρίς πρωινό 321 λίρες ή με πρωινό κ wifi 425? Γνωρίζετε αν μπορώ να πληρώσω εκεί πρωινό? Υπάρχει περίπτωση στα παιδιά να υπάρχει διαφορετική τιμή; Υπάρχει κάποιο μέρος εκεί κοντά που να μπορεί κάποιος να πιει καφέ κ να φάει πρωινό;
Μου φαινετε παλια ειχαν μια περιοδο τα παιδια να τρωνε τσαμπα αλλα δε ξερω αν ισχυει ακομα,αν πας να αγορασεις δωματιο χωρις πρωινο στο επομενο βημα θα σου βγουν ολα αυτα τα εξτραδακια(πρωινο-ιντερνετ)και ετσι μπορεις να δεις τιμες..λογικα μπορεις να πληρωσεις και εκει το πρωινο αλλα το βρισκω τελειως ανουσιο οταν εχει 2 σουπερ μαρκετ στο σταθμο επανω οπου εχουν φουρνο με φρεσκα ζεστα σφολιατοειδη καθε μερα και εχει και costa coffee και αλλο ενα οπου εχουν φαι και καφε..αν τωρα εχετε συνηθισει σε πλουσιο πρωινο οκ αλλα δε νομιζω οτι θα ναι κατι το τρομερο το πρωινο τους,προσωπικα θα προτιμουσα να κατεβω μεχρι το κεντρο να φαω αγγλικο πρωινο..οσο για το ιντερνετ αν δεν εχετε σκοπο να καθεστε στο ξενοδοχειο για ξεκουραση καμποση ωρα ειναι πεταμενα λεφτα,εχει τσαμπα τη πρωτη μιση ωρα παντως...επισης καλυτερα να ενεργοποιησεις ενα πακετο ιντερνετ στο κινιτο σου και να το εχεις παντου,παρα να πληρωσεις του χοτελ
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Επανέρχομαι για το travelodge acton london. 5 νύχτες χωρίς πρωινό 321 λίρες ή με πρωινό κ wifi 425? Γνωρίζετε αν μπορώ να πληρώσω εκεί πρωινό? Υπάρχει περίπτωση στα παιδιά να υπάρχει διαφορετική τιμή; Υπάρχει κάποιο μέρος εκεί κοντά που να μπορεί κάποιος να πιει καφέ κ να φάει πρωινό;
Καλημέρα και πάλι. Καταρχήν για το internet, αν έχεις κάποιο πακέτο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα σου σε ολη την Ευρώπη. Όσον αφορά το πρωινό, θα συμφωνίσω ότι οι επιλογές είναι άπειρες, απο εκεί και πέρα σημαντικός παράγοντας είναι και το οικονομικό. Άλλο είναι να έχεις πρωινό για 4 άτομα με 20 λίρες στο ξενοδοχείο και άλλο να θες 30-40 λίρες τη φορά. Γιατί εκεί κυμαίνονται οι τιμές, 7-8 για full English breakfast το άτομο, βάλε καφέ, κανένα χυμό για τα παιδιά...
 

titikos

Member
Μηνύματα
164
Likes
76
Επόμενο Ταξίδι
ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ
Καλημέρα και πάλι. Καταρχήν για το internet, αν έχεις κάποιο πακέτο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα δεδομένα σου σε ολη την Ευρώπη. Όσον αφορά το πρωινό, θα συμφωνίσω ότι οι επιλογές είναι άπειρες, απο εκεί και πέρα σημαντικός παράγοντας είναι και το οικονομικό. Άλλο είναι να έχεις πρωινό για 4 άτομα με 20 λίρες στο ξενοδοχείο και άλλο να θες 30-40 λίρες τη φορά. Γιατί εκεί κυμαίνονται οι τιμές, 7-8 για full English breakfast το άτομο, βάλε καφέ, κανένα χυμό για τα παιδιά...
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Έκλεισα το ξενοδοχείο αλλά όχι πρωινό. Υπάρχει δυνατότητα να πληρώνω εκεί συν το γεγονός ότι για κάθε ενηλικο που αγοράζει πρωινό ένα παιδι έχει δωρεάν
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.081
Likes
1.950
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου. Έκλεισα το ξενοδοχείο αλλά όχι πρωινό. Υπάρχει δυνατότητα να πληρώνω εκεί συν το γεγονός ότι για κάθε ενηλικο που αγοράζει πρωινό ένα παιδι έχει δωρεάν
Αν δεν εχετε συνηθισει να τρωτε πολυ το πρωι,το αγγλικο πρωινο ισως σας πεσει βαρυ...εμεις για παραδειγμα που τρωμε οταν φαγαμε αγγλικο πρωινο μας κρατησε ως τ απογευμα περιπου...ειναι τελειως υποκειμενικο αν συμφερει ή οχι..τα παιδια μπορει να θελουν να φανε τυροπιτα ή κρουασαν αντι για αυγα και μπεικον...θα το δειτε στη πορεια μη αγχωνεστε στο Λονδινο υπαρχουν απειρες επιλογες για φαγητο!
 
Μηνύματα
626
Likes
2.872
Επόμενο Ταξίδι
Νότια Κορέα
Ταξίδι-Όνειρο
Νεπάλ
Σκέφτομαι να πάω Λονδίνο για 5 ημέρες με μικρό budget και τα hub που έχετε αναφέρει φαίνονται πολύ καλή επιλογή. Ποιο από τα hub θα προτείνατε για first time traveler? Στο kings cross είναι αρκετά οικονομικό αλλά δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή.
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σκέφτομαι να πάω Λονδίνο για 5 ημέρες με μικρό budget και τα hub που έχετε αναφέρει φαίνονται πολύ καλή επιλογή. Ποιο από τα hub θα προτείνατε για first time traveler? Στο kings cross είναι αρκετά οικονομικό αλλά δεν ξέρω αν είναι η καλύτερη επιλογή.
Το Hub στο Kings Cross είναι από τα καλύτερα. Δεν το λες και μέσα στο κέντρο αλλά είναι δίπλα στο κεντρικό σταθμό Kings Cross/St Pancras, πολύ κοντά στην αγορά camden, στο Euston και σχεδόν μια ευθεία κάτω για το Σόχο, που πίστεψε με περπατιέται πάρα πολύ εύκολα από αυτό που φαίνεται αν είσαι της πεζοπορίας. Μένοντας συχνά σε αυτό το ξενοδοχείο για δουλειά την περπατάω πολύ ευχάριστα πήγαινε έλα αυτήν τη διαδρομή. Αν θέλεις κάτι λίγο πιο κεντρικό κοίταξε και τα Travelodge ή το Hub στη Goodge Street.
 

dream21

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Καλημέρα. θα ήθελα να ρωτήσω η περιοχή Croydon ειναι ασφαλεις και ησυχη περιοχη διοτι ειναι να ταξιδεψω με την γυναικα μου 10-13 οκτωμβριου και εχω βρει καποιες προσφορες για ξενοδοχεια μεσω τις σελιδας lastminute.com σε ibis και holiday inn
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.549
Likes
3.997
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Καλημέρα. θα ήθελα να ρωτήσω η περιοχή Croydon ειναι ασφαλεις και ησυχη περιοχη διοτι ειναι να ταξιδεψω με την γυναικα μου 10-13 οκτωμβριου και εχω βρει καποιες προσφορες για ξενοδοχεια μεσω τις σελιδας lastminute.com σε ibis και holiday inn
Δεν ξέρω αν είναι ασφαλής αλλά δεν είναι περιοχή, είναι άλλη πόλη. Θα σε συμβούλευα να βρεις κάτι μέσα στο Λονδίνο. Έχε υπόψιν σου οτι τα εισιτήρια του μετρό επίσης ακριβαίνουν όσο πιο πολύ απομακρύνεσαι απο το κέντρο. Υπάρχει περίπτωση ότι γλυτώσεις σε διαμονή να τα δίνεις μετα στα εισιτήρια πήγαινε-έλα...
 

dream21

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά μάλλον πάμε προς τα εκεί μιας και μέσα στο Λονδίνο είναι πανάκριβα τα ξενοδοχεία και λίγο χάλια σε σχέση με τα ibis που βλεπω croydon.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες αλλά μάλλον πάμε προς τα εκεί μιας και μέσα στο Λονδίνο είναι πανάκριβα τα ξενοδοχεία και λίγο χάλια σε σχέση με τα ibis που βλεπω croydon.
Δεν ξέρω ποσο το βρίσκεις ουτε θα κάνω κουμάντο στη τσέπη σου αλλα για εκείνες την μέρες το travelodge royal scot θέλει 238 λιρες. Υπολογισε διαφορα τιμης με το μετρό συν το χρόνο απο και προς το croydon και διάλεξε. Εγω θα διάλεγα το travelodge.

https://www.travelodge.co.uk/search...10/19&rooms[0][adults]=2&rooms[0][children]=0
 

dream21

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Δεν ξέρω ποσο το βρίσκεις ουτε θα κάνω κουμάντο στη τσέπη σου αλλα για εκείνες την μέρες το travelodge royal scot θέλει 238 λιρες. Υπολογισε διαφορα τιμης με το μετρό συν το χρόνο απο και προς το croydon και διάλεξε. Εγω θα διάλεγα το travelodge.

https://www.travelodge.co.uk/search/results?location=Central+London&lat=&long=&action=search&source=l&checkIn=10/10/19&checkOut=13/10/19&rooms[0][adults]=2&rooms[0][children]=0
Για 3 μέρες αναγκαστικά θα δώσω 90 ευρώ για να βγάλω 2 κάρτες visitor pass για να μην εχω θεμα με τις μετακινησεις.... Θα το κοιταξω και το ξενοδοχειο που μου εστειλες. Σε ευχαριστω
 

Konstantinb

Member
Μηνύματα
220
Likes
943
Γυρνώντας πριν λίγες μέρες από Λονδίνο έχω να συστήσω με κλειστά μάτια για όποιον ενδιαφέρεται για χόστελ το Palmers Lodge στο Swiss Cottage
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.632
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom