Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
sapienza στο cumberland έμεινα πριν 10 μέρες με τιμη 85 λίρες την βραδυά χωρίς πρωινό μέσω booking.com
κεντρικότατο πεντακάθαρο με τεράστιο lobby πάνω στήν oxford street όπως τα λέει και η ginita ακριβώς ,αξίζει να το δείς πραγματικά.
 

marita_greek

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
sapienza στο cumberland έμεινα πριν 10 μέρες με τιμη 85 λίρες την βραδυά χωρίς πρωινό μέσω booking.com
κεντρικότατο πεντακάθαρο με τεράστιο lobby πάνω στήν oxford street όπως τα λέει και η ginita ακριβώς ,αξίζει να το δείς πραγματικά.
Καταρχάς καλησπέρα στην όμορφη παρέα σας. Πρώτη φορά διαβάζω το φόρουμ σας και πρέπει να ομολογήσω ότι είσαστε κατατοπιστικότατοι!!!

Στο θέμα μας τώρα: Ψάχνω τις τελευταίες μέρες να κλείσω ξενοδοχείο στο Λονδίνο όπου θα βρίσκομαι προς το τέλος αυτού του μήνα. Είχα κλείσει μέσω bookings.com στο Cumberland. Μόλις το είδα ενθουσιάστηκα, μου φάνηκε πολύ καλό και χωρίς να το πολυσκεφτώ έκανα κράτηση. Όταν όμως άρχισα να διαβάζω στα διάφορα sites κριτικές των πελατών του... απογοητεύτηκα και το ακύρωσα. Από τη δουλειά μου μου προτείνουν σε εκείνη την περιοχή το Thistle Marble Arch, για το οποίο κάπου εδώ μέσα διάβασα καλά λόγια, όμως στο bookings.com οι απόψεις διίστανται. Εγώ από ένα ψάξιμο που έκανα βρήκα επίσης το Royal Lancaster (το οποίο όμως ίσως να ξεφεύγει από το budget και να μη μου το δικαιολογήσουν από τη δουλειά μου) και το Leonard Hotel, που όμως είναι πιο μικρό, σχετικά άγνωστο και παρόλο που μου αρέσει διστάζω να κάνω κράτηση μιας και δεν μου το έχει προτείνει κανένας.

Μία άλλη εναλλακτική θα ήταν το Notting Hill που μου λένε όλοι ότι είναι πολύ ατμοσφαιρικά, όμως δεν έχω υπόψη μου κάτι που να είναι κοντά (max. 5') σε μετρό. Από τη δουλειά μου μου προτείνουν επίσης το Russel αλλά δεν ξέρω αν η περιοχή είναι τόσο όμορφη όσο κοντά στο Hyde Park...

Παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας ή κάντε μου κάποια άλλη πρόταση, καθώς εγώ από Λονδίνο δεν ξέρω πολλά πράγματα. Σας ευχαριστω εκ των προτέρων!!!
 

asterix

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Παιδια για δες και το SAS Radisson Portman στην Portman square.Κατα καιρους κανει προσφορες .Εχω μεινει και ειναι πολυ καλο.Ειναι 100 μετρα απο την oxford streetκοντα στο selfiges
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Στο Τhistle Marble Arch έμεινα φέτος την Πρωτοχρονιά και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Το βασικότερο δίπλα στη στάση μετρό και στην Oxford street.
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
παιδια...εχτες γυρισα απο λονδινο...δες τε και το mostyn hotel πισω ακριβώς απο το thistle σταθμος μετρο marlbe arch.ειναι μολις ανακαινισμενο..περιπου 120 λιρες με πρωινό το δικλινο ...θα το βρειτε μονο στο δικο του σαιτ...ψαξτε το στο google.
το συστηνω σε οποιον θελει να διαθεσει αυτα τα χρηματα και ισως λιγο περισσοτερα αναλογα την περιοδο...
 

sapienza

Member
Μηνύματα
1.245
Likes
426
Επόμενο Ταξίδι
Roma
Ταξίδι-Όνειρο
Costiera Amalfitana
Σας ευχαριστώ όλους,το ξενοδοχείο που έκλεισα είναι το Central Park...Την ερχόμενη βδομάδα θα είμαι εκεί οπότε θα σας πώ εντυπώσεις...
 

marita_greek

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Γεια σας!!!

Τελικά, μετά από πρόταση φίλης που είναι στο χώρο των ξενοδοχείων, έκλεισα στο Melia White House, κοντά στο Regent's Park. Φαίνεται ωραίο και πρόσφατα ανακαινισμένο. Για 4 βράδυα το δίκλινο με πρωινό ? 650 μέσω Discount hotels and apartments, budget flights and cheap holiday deals worldwide with alpharooms.com. Ελπίζω να έκανα καλή επιλογή και θα σας γράψω εντυπώσεις μετά την επιστροφή μου. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές!!!
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Υπάρχει και το www.sevendialshotellondon.com με τρομερό location στη καρδιά του Covent Garden, δίπλα σε όλα. Δεν έιναι τίποτα χλιδάτο, ενα απλό B&B είναι με πολύ μικρά δωμάτια και καθαρό. Το βασικό του ατού δεν είναι τίποτα άλλο από την τοποθεσία, η οποία δεν παίζεται...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom