Ξενοδοχείο

MariaPico

Member
Μηνύματα
102
Likes
1
Επιτέλους κλείστηκαν τα αεροπορικά μας για Παρίσι. 11 με 15 Φεβρουαρίου θα είμαστε Παρίσι.Και μόλις συνειδητοποίησα(άλλοι βέβαια εγώ χαμπάρι δεν πήρα!) ότι θα είμαι Παρίσι την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου:clap::clap:

Τώρα για ξενοδοχείο ψάχνω κάποιο να ειναι σε τοποθεσία που να μην είναι νέκρα το βράδυ όπως η περιοχή στον πύργο του Άιφελ. έχετε προτεινει place d'italie marais και έχω ακουσει και γιΑ Οπερα.

12. Bercy - Gare de Lyon

Αυτη η περιοχη πως σας φαινεται?Ειναι καλη περιοχη για βραδυ?Εννοω να μην ειναι νεκρα έξω.
Και γενικα ποιες περιοχες προτείνετε μετά το 9ο διαμέρισμα...διαβασα καπου εδω μεσα οτι μεχρι το 9 θεωρειται κεντρο.Εκτος ομως απο το 9 ποια αλλη περιοχη προτεινεται ώστε να κατεβαινεις εύκολα στο κεντρο το βραδυ?:rolleyes:
 
Last edited by a moderator:

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Επιτέλους κλείστηκαν τα αεροπορικά μας για Παρίσι. 11 με 15 Φεβρουαρίου θα είμαστε Παρίσι.Και μόλις συνειδητοποίησα(άλλοι βέβαια εγώ χαμπάρι δεν πήρα!) ότι θα είμαι Παρίσι την ημέρα του Αγίου Βαλεντίνου:clap::clap:

Τώρα για ξενοδοχείο ψάχνω κάποιο να ειναι σε τοποθεσία που να μην είναι νέκρα το βράδυ όπως η περιοχή στον πύργο του Άιφελ. έχετε προτεινει place d'italie marais και έχω ακουσει και γιΑ Οπερα.

12. Bercy - Gare de Lyon

Αυτη η περιοχη πως σας φαινεται?Ειναι καλη περιοχη για βραδυ?Εννοω να μην ειναι νεκρα έξω.
Και γενικα ποιες περιοχες προτείνετε μετά το 9ο διαμέρισμα...διαβασα καπου εδω μεσα οτι μεχρι το 9 θεωρειται κεντρο.Εκτος ομως απο το 9 ποια αλλη περιοχη προτεινεται ώστε να κατεβαινεις εύκολα στο κεντρο το βραδυ?:rolleyes:
Η περιοχή που ψάχνετε, εάν είναι κοντά στο Bercy Village είναι σχετικά ζωντανή, όπως κι αν είναι κοντά στην Place Bastille.
Προτασή μου είναι και η περιοχή του Montparnasse, η οποία σφίζει από ζωή ακόμη και το βράδυ, κι έχει πολύ καλά εστιατόρια.
Δε χρειάζεται να κατεβείτε κέντρο για να βρείτε τη νυχτερινή ζωή. Σε όλο το Παρίσι υπάρχουν συνοικίες που είναι αρκετά ζωντανές ακόμη και το βράδυ!
 
Last edited by a moderator:

Julia21r

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Nuremberger
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Καλημέρα...
Το καλοκαίρι είχα πάει Παρίσι κ μέναμε σε ένα πάρα πολύ ωραίο κ καθαρό ξενοδοχείο!!!
Ήταν σε πάρα πολύ καλή περιοχή..κοντά στο Μετρό οπότε δεν δυσκολευτήκαμε καθόλου στις εκδρομές μας και στις περιπλανήσεις μας.Η περιοχή λέγετε ''Vincennes'' προάστιο του Παρισιού κ το ξενοδοχείο Royal Regency !!! Στο προτείνω ανεπιφύλαχτα!!!!
Royal Regency (Παρίσι, Γαλλία) - Συγκρότημα κατοικιών Κριτικές - TripAdvisor
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.103
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom