Ξενοδοχεια με στυλ και χαρακτηρα

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Eμεινα πρόσφατα σε αυτό το ξενοδοχείο στην Ιταλία,τριάντα χιλιόμετρα από την Πάρμα ,έξω(μόλις δυο χιλιόμετρα)από μια όμορφη λουτρόπολη το Salsomaggiore.Είναι όντως ένα ξενοδοχείο με στυλ και χαρακτήρα "εξοχής",μέσα στη φύση.Οι κοινόχρηστοι χώροι είναι πανέμορφα διακοσμημένοι με αντίκες και πολλά παλιά αντικείμενα οικιακής χρήσης.Το έξτρα ατού αυτού του ξενοδοχείου είναι το εστιατόριο με πολύ καλό φαγητό και ρομαντικό περιβάλλον

Booking.com: Country Hotel Ristorante Querce, Salsomaggiore Terme , Italy - 125 Guest reviews. Book your hotel now!
 

LV24

Member
Μηνύματα
43
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Γειά σας παιδιά!
Ταξιδεύω τα τελευταία 25 χρόνια στην Ιταλία. Σχεδόν πάντα με πλοίο και κατόπιν τραίνο. Σπανιότατα με αεροπλάνο. Παλιότερα (πριν τον πόλεμο στην πρώην-Γιουγκοσλαβία) και με λεωφορείο μεσω Γιουγκοσλαβίας!
Στην τελευταία μου επίσκεψη (Ιούνιος 2008) στην Ιταλία διέμεινα στην Περούτζια και στην Ρώμη. Στην Περούτζια, στο Ξενοδοχείο "Ίρις" και στην Ρώμη σε ενα διαμορφωμένο σε ξενωνα συμπαθητικό διαμέρισμα, σε απόσταση 2 λεπτών απο την πλατεία του Αγίου Πέτρου (Βατικανό).
Αν καποιος σκοπεύει να επισκευθεί καποια απο αυτες τις πόλεις, μπορώ να του πώ περισσότερα.
Εχω επίσης επισκευθεί εστιατόρια εκει και σε αλλες πόλεις της Ιταλίας (Σιένα και Βενετία π.χ.).
Καποια στιγμή θα γραψω περισσότερα και θα ποστάρω τις σχετικές διηγήσεις και προτασεις μου.
Μεχρι να βρω τον χρόνο, οποιος θελει περισσότερες πληροφορίες για Ιταλία, ας επικοινωνήσει μαζί μου.
:xmas_biggrin: Νομίζω πως βρήκα πολύτιμη βοήθεια! Πού να μείνω Ρώμη μετά τα Φώτα; 1η φορά πάω. 4 μέρες. Θέλω στο κέντρο κάπου ρομαντικά με θέα, οικονομικά αλλά όμορφα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.840
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom