Ουγγαρία Ξενοδοχειο βουδαπεστη

m-stam

Member
Μηνύματα
300
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
ακόμη τίποτα...
Ταξίδι-Όνειρο
Τα πάντα όλα...
Εμενα που ειμαι μεταξυ kempinski,marriot και sofitel, ποιος θα με ξεμπερδεψει?
Ποιο ειναι πιο κοντα στους πεζοδρομους με τα εμπορικα, τα καφε και τα εστιατορια?
Αν εχετε και καποια αλλη προταση μην κολλησετε στην τιμη, μεχρι 150-160 την ημερα αντεχω..
Μπορεί το Boscolo να είναι το καλύτερο, αλλά τέτοια θέα από το δωμάτιό σας πίνοντας κρασί δεν θα την έχετε όπως του Sofitel !!!
 

Attachments

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εμενα που ειμαι μεταξυ kempinski,marriot και sofitel, ποιος θα με ξεμπερδεψει?
Ποιο ειναι πιο κοντα στους πεζοδρομους με τα εμπορικα, τα καφε και τα εστιατορια?
Αν εχετε και καποια αλλη προταση μην κολλησετε στην τιμη, μεχρι 150-160 την ημερα αντεχω..
Ισχύει κι από μένα η πρόταση για το Boscolo. Αλλά από κει και πέρα:

Χωρίς να έχω μείνει σε κανένα από τα 3 συγκεκριμένα καταλύματα των αλυσίδων που αναφέρεις, η διαφορά των Sofitel (ως αλυσίδα) από τις άλλες 2 είναι για μένα χαώδης. Από τη συμπεριφορά προς τον πελάτη και την αισθητική των χώρων, ως το στρώμα του κρεβατιού, απλώς δεν υπάρχει σύγκριση. Επιπλέον, θεωρώ πως οι άλλες δυο αναφερθέντες αλυσίδες προσπαθούν εντέχνως να πασάρουν τις πανάκριβες και έντονα υπερτιμημένες "έξτρα" υπηρεσίες τους.
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Μπορεί το Boscolo να είναι το καλύτερο, αλλά τέτοια θέα από το δωμάτιό σας πίνοντας κρασί δεν θα την έχετε όπως του Sofitel !!!
Αν δεν υπήρχε θέμα χρημάτων..και εγώ Sofitel θα επέλεγα!! Η θέα είναι εκπληκτική!!!
Βλέπε φωτό τραβηγμένη δίπλα από τη γέφυρα των αλυσίδων!!!
 

human

Member
Μηνύματα
31
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Αμερική
Αν δεν υπήρχε θέμα χρημάτων..και εγώ Sofitel θα επέλεγα!! Η θέα είναι εκπληκτική!!!
Βλέπε φωτό τραβηγμένη δίπλα από τη γέφυρα των αλυσίδων!!!
 

Attachments

erminathess

Member
Μηνύματα
566
Likes
321
Ταξίδι-Όνειρο
αργεντινη,μεξικο
m stam, ενας φιλος που εχει αγορασει σπιτι στη βουδαπεστη, μου ειπε τα ιδια,
boscolo για απιστευτη πολυτελεια,intercontinental (και sofitel) για απιστευτη θεα..
λογω του οτι το boscolo ειναι κοντα στην andrassy, και το βρηκα σε πολυ καλη τιμη, το εκλεισα και οτι βρεξει ας κατεβασει.. εντυπωσεις after
 

kalove

Member
Μηνύματα
436
Likes
1.637
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Εθνικά πάρκα ΗΠΑ
μόλις γύρισα από Βουδαπέστη
είχαμε μείνει στο fortuna boat hotel, ένα ποταμόπλοιο αραγμένο στον Δούναβη απέναντι από το νησί της Μαργαρίτας.
τό έχουν διαμορφώσει σε διόρωφο ξενοδοχείο, με συμπαθητικές καί λειτουργικές καμπίνες, πεντακάθαρο, με ικανοποιητικό πρωϊνό μπουφέ.
Κοντά σε συγκοινωνίες, σε δέκα λεπτά ευχάριστου περιπάτου έπαιρνες το τράμ πού σε έβγαζε σε πέντε λεπτά στο κέντρο.
Η θέα του το βράδυ καταπληκτική, έβλεπες όλη την Βούδα φωταγωγημένη.
Μείναμε ικανοποιημένες καί το συνηστώ γιά low budget, πληρώσαμε 37 ευρώ το δίκλινο με πρωϊνό
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
m stam, ενας φιλος που εχει αγορασει σπιτι στη βουδαπεστη, μου ειπε τα ιδια,
boscolo για απιστευτη πολυτελεια,intercontinental (και sofitel) για απιστευτη θεα..
λογω του οτι το boscolo ειναι κοντα στην andrassy, και το βρηκα σε πολυ καλη τιμη, το εκλεισα και οτι βρεξει ας κατεβασει.. εντυπωσεις after
Noμίζω ότι σωστά έπραξες! Είδα φωτογραφίες και φαίνεται υπέροχο, Απίστευτη χλίδα. Θα το καταευχαριστηθείτε, είμαι σίγουρη!:lol::lol:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εχετε να προτεινετε καποιο καλο και οσο γινεται οικονομικο ξενοδοχειο στη βουδαπεστη; Σε ποια περιοχη ειναι καλα; αυτο για 30 ευρω Royal Park Boutique Hotel ειναι καλο; περιμενω απαντησεις και ξεκιναω το διαβασμα σε ολα τα σχετικα τοπικ (ειδα ειναι και πολλα)! Τι σημαινει το Τ2 στο αεροδρομιο που σε αφηνει η ryanair? Με κοροίδεψαν που μου χρεωνει για δυο ατομα 45 ευρω;(πηγαινε - ελα) πολλα δεν ειναι;;;:bleh::bleh::bleh::clap::clap::clap::lol::lol::lol: Πως παμε απο το αεροδρομιο στο κεντρο;
Για αλλη μια φορα σας ευχαριστω εκ των προτερων !!!!:clap:
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Σας ευχαριστω και για την ιδεα της prepaid απο την πειραιως!!! Ετσι δεν χρεωθηκα το εξτρα ποσο με την κανονικη μου καρτα! Σε 1 λεπτο εβγαλα online την νεα μου prepaid χωρις ταλαιπωρια !!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Τι εννοεις σε κοροιδεψε και σε χρεωσε 45 ευρω?

Τοσο εκαναν τα εισιτηρια για βουδαπεστη εννοεις φανταζομαι.Ετσι δεν ειναι?

Το Τ1,ειναι ο τερματικος σταθμος 1.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ναι! πλακα κανω! απλα δεν εχω ξαναταξιδεψει με τοσα λιγα και γι αυτο χαιρομαι.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.209
Μηνύματα
883.799
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom