ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

Βάκος

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Καλησπέρα παιδιά!!! Και εγώ θα πάω σε 3 εβδομάδες .εχω κανει κράτηση στο Residence Inn by Marriott New York Manhattan/Times Square με δικαιωμα δωρεαν ακύρωσης. Εχει πάει κανεις εκει? ειναι καλό ξενοδοχείο, κεντρικα, καθαρό , ασφαλές ? Ρωταω γιατι θα ειμαι με τις κόρες μου εκεί και εχω ένα έξτρα άγχος.
Είμαι εδώ Σόνια και εινεί υπερουπ...Όλα δίπλα σου...
 

nikoletta1982

Member
Μηνύματα
139
Likes
25
Hello στην παρέα. Τον Αύγουστο λοιπόν κ εμείς θα πάμε στην μαγική Νέα Υόρκη.. Κοιτάμε για ξενοδοχεία, έχουμε ήδη κάνει κράτηση σ ένα με δωρεάν ακύρωση, αλλά γενικώς το ψάχνουμε.
Βρήκαμε λοιπόν το CitizenM Bowery :

https://www.booking.com/hotel/us/citizenm-new-york-bowery.el.html?aid=356980;label=gog235jc-1FCAso7AFCGGNpdGl6ZW5tLW5ldy15b3JrLWJvd2VyeUgzWANoXIgBAZgBCLgBBsgBDNgBAegBAfgBDIgCAagCA7gCldi95AXAAgE;sid=0e4c0f1b49cc5d9912d57265eb495623;all_sr_blocks=300006601_110690733_2_2_0;checkin=2019-08-14;checkout=2019-08-15;dest_id=20088325;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=300006601_110690733_2_2_0;hp_group_set=0;hpos=1;room1=A,A;sb_price_type=total;sr_order=popularity;srepoch=1552906019;srpvid=5dee4bd1b6cb006c;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Η περιοχή πως σας φαίνεται? Ξέρω, δ είναι κέντρο αλλά είναι ασφαλής περιοχή? Έχει μείνει κανείς προς τα εκεί?
Τι να κάνω που δ έχω πιστωτική κ η τράπεζα θέλει περίπου 20 μέρες για έκδοση κ παράδοση σε μένα?
Ευχαριστώ πολύ.
 

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Καλημερα! Θελουμε κι εμείς να παμε Νεα Υόρκη τον Οκτώβριο αλλα εχω απογοητευτει πολυ απο τις τιμες των ξενοδοχείων...το λιγότερο 270 ευρω το βράδυ για δίκλινο! Για Μανχάταν τουλάχιστον...εχετε να μου πρότεινετε καποιο φθηνότερο ξενοδοχείο; Τι αλλες εναλλακτικές να σκεφτω; Airbnb; Μηπως εκτος Μανχάταν; (με φοβο το ρωταω αυτο, ξερω ποσες φορες έχει ειπωθεί στο forum ποσο αξιζει να μεινει κανεις στο Μανχάταν! :lol:)
 

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Νομίζω το εκτός Μανχάταν είναι λιγο δύσκολο. Βεβαια εξαρταται από το ποσες ημερες θα έχεις στη διάθεσή σου.Εγώ μόλις γύρισα. Επειδή είχα λίγες ημέρες επέλεξα και Έμεινα Μανχάταν και γλίτωσα παρά πολύ από μετακινήσεις σε χρόνο. Έμεινα υπερευχαριστημενη. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσουχτερά αλλά πιστεύω αξίζει.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
423
Likes
515
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Καλημερα! Θελουμε κι εμείς να παμε Νεα Υόρκη τον Οκτώβριο αλλα εχω απογοητευτει πολυ απο τις τιμες των ξενοδοχείων...το λιγότερο 270 ευρω το βράδυ για δίκλινο! Για Μανχάταν τουλάχιστον...εχετε να μου πρότεινετε καποιο φθηνότερο ξενοδοχείο; Τι αλλες εναλλακτικές να σκεφτω; Airbnb; Μηπως εκτος Μανχάταν; (με φοβο το ρωταω αυτο, ξερω ποσες φορες έχει ειπωθεί στο forum ποσο αξιζει να μεινει κανεις στο Μανχάταν! :lol:)
Εγώ πάντως την επόμενη φορά στην ΝΥ νομίζω οτι θα επιλέξω την "απέναντι" μεριά πχ Long Island city, ισως Astoria κλπ. Εχει καλύτερες τιμές και συνήθως έχουν και πρωινό. Πάντα με κριτήριο να είναι κοντά σε σταθμό μετρό. Με το airbnb δεν νομίζω να βρείς δελεαστικές τιμές
 

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Νομίζω το εκτός Μανχάταν είναι λιγο δύσκολο. Βεβαια εξαρταται από το ποσες ημερες θα έχεις στη διάθεσή σου.Εγώ μόλις γύρισα. Επειδή είχα λίγες ημέρες επέλεξα και Έμεινα Μανχάταν και γλίτωσα παρά πολύ από μετακινήσεις σε χρόνο. Έμεινα υπερευχαριστημενη. Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο τσουχτερά αλλά πιστεύω αξίζει.
Ναι καταλαβαίνω.. Απ την αλλη σκέφτομαι το οτι τις μετακινήσεις με το μετρο σε μια τετοια πολη ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να τις αποφυγεις, σωστα; Δεν ειναι οκ παράδειγμα να μενεις σε απόσταση 20 λεπτου απ το κέντρο; Θα μείνουμε 10 με 11 μερες.

Εγώ πάντως την επόμενη φορά στην ΝΥ νομίζω οτι θα επιλέξω την "απέναντι" μεριά πχ Long Island city, ισως Astoria κλπ. Εχει καλύτερες τιμές και συνήθως έχουν και πρωινό. Πάντα με κριτήριο να είναι κοντά σε σταθμό μετρό. Με το airbnb δεν νομίζω να βρείς δελεαστικές τιμές
:( Το βλεπω... Ειναι ασφαλεις αυτες οι περιοχές; Υπάρχει καποια γειτονιά συγκεκριμένα που μπορείς να προτείνεις;
 
Last edited by a moderator:

soniav

Member
Μηνύματα
34
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Ναι καταλαβαίνω.. Απ την αλλη σκέφτομαι το οτι τις μετακινήσεις με το μετρο σε μια τετοια πολη ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να τις αποφυγεις, σωστα; Δεν ειναι οκ παράδειγμα να μενεις σε απόσταση 20 λεπτου απ το κέντρο; Θα μείνουμε 10 με 11 μερες.
Νομίζω αν μείνεις τόσες ημέρες δεν υπάρχει κανένα θέμα να μείνεις και λίγο έξω. Η αλήθεια είναι ότι οι μετακινήσεις είναι εύκολες ευτυχώς οπότε για τόσες ημέρες πιστεύω δε θα έχετε κάποιο πρόβλημα.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
423
Likes
515
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι καταλαβαίνω.. Απ την αλλη σκέφτομαι το οτι τις μετακινήσεις με το μετρο σε μια τετοια πολη ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να τις αποφυγεις, σωστα; Δεν ειναι οκ παράδειγμα να μενεις σε απόσταση 20 λεπτου απ το κέντρο; Θα μείνουμε 10 με 11 μερες.


:( Το βλεπω... Ειναι ασφαλεις αυτες οι περιοχές; Υπάρχει καποια γειτονιά συγκεκριμένα που μπορείς να προτείνεις;
Σου στέλνω τη λίστα που έχω φτιάξει εγώ. Εχω ψάξει αρκετά και θεωρούνται ασφαλείς περιοχές

https://secure.booking.com/mywishlist.html?aid=304142&tflv=0&wl=UagJ3S2rZFPYjp7bV/9YgcttgXY&
 

Lamp

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ιαπωνία

Ppetran

Member
Μηνύματα
113
Likes
19
Καλημέρα. Επανέρχομαι στο θέμα ξενοδοχείο. Έχω τα εξής (διαμονή 11 ημέρες απο 24/6):
Έκλεισα σε queens στο Home2 suites Long Island. Γνώμες; Πρόσβαση;
Ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχω μείνει και εκτός και Μανχάταν, προτίμησα το δεύτερο, ήταν όλα-Times Square, Broadway, Central Park- σε walking distance.
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.969
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom