ΗΠΑ Ξενοδοχειο για Νεα Υορκη

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Δε μου αρέσει η Times Square, OK είναι κέντρο του κέντρου, αλλά υπερτουριστική.
Το Park Central είναι κοντά στο Central Park (εξ ου και το όνομα) και πολύ κοντά σε στάση μετρό που πηγαίνει Jamaica για σύνδεση με JFK (αν πετάς από κει).
Επαναλαμβάνω, προσωπική άποψη, μπορεί οι περισσότεροι να σου έλεγαν το αντίθετο...
Επίσης δε γνωρίζω προσωπικά τα ξενοδοχεία, η γνώμη μου αφορά μόνο στο location. Και τα 2 είναι κεντρικά σε κάθε περίπτωση.
 

christos21

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Βεβαια, σεβαστη η αποψη σου. Σιγουρα και τα δυο ειναι κεντρικα και εχουν καλη συνδεση με το μετρο. Ειναι καλη περιοδο για να κλεισω ξενοδοχειο για τελη νοεμβρη; ή μπορει να πεσουν κ αλλο οι τιμες;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.428
Likes
4.412
Κλείσε με δωρεάν ακύρωση και αν προκύψει κάτι μελλοντικά το βλέπεις
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Γεια σε ολους !!
Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει γιατί όταν βάζω διαμονή μιας η και δυο νυχτών σε ξενοδοχείο στο Μανχάταν μου βγάζει κόστος π,χ. 120 την βραδιά και για δέκα νύχτες βγάζει διπλάσια και τριπλάσια τιμή ανα βραδιά. το λογικό δεν ειναι οσο περισσότερο τοσο φθηνότερο ? Και το δοκίμασα σε πολλά ξενοδοχεία με ιδιο αποτέλεσμα !! Ευχαριστώ πολύ όποιον με διαφωτίσει !!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γεια σε ολους !!
Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει γιατί όταν βάζω διαμονή μιας η και δυο νυχτών σε ξενοδοχείο στο Μανχάταν μου βγάζει κόστος π,χ. 120 την βραδιά και για δέκα νύχτες βγάζει διπλάσια και τριπλάσια τιμή ανα βραδιά. το λογικό δεν ειναι οσο περισσότερο τοσο φθηνότερο ? Και το δοκίμασα σε πολλά ξενοδοχεία με ιδιο αποτέλεσμα !! Ευχαριστώ πολύ όποιον με διαφωτίσει !!
Το λογικό είναι όσο μεγαλύτερη πληρότητα/ζητηση τόσο υψηλότερη τιμή. Αν γινονται πολλά συνέδρια παραδείγματος χάριν εκείνες τις μέρες λογικό οι τιμές να εκτοξεύονται.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σε ολους !!
Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει γιατί όταν βάζω διαμονή μιας η και δυο νυχτών σε ξενοδοχείο στο Μανχάταν μου βγάζει κόστος π,χ. 120 την βραδιά και για δέκα νύχτες βγάζει διπλάσια και τριπλάσια τιμή ανα βραδιά. το λογικό δεν ειναι οσο περισσότερο τοσο φθηνότερο ? Και το δοκίμασα σε πολλά ξενοδοχεία με ιδιο αποτέλεσμα !! Ευχαριστώ πολύ όποιον με διαφωτίσει !!
Συνήθως οι τιμές μέσα στην βδομάδα δεν είναι ίδιες. Παρασκευή/Σάββατο είναι ακριβότερες, αν πέσεις σε γιορτή ή και για κάποιους λόγους που δεν γνωρίζω διαφέρουν. Είναι ίσως ο λόγος που σου βγάζει διαφορετικό σύνολο απο αυτό που περιμένεις
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.937
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Γεια σε ολους !!
Αν μπορούσε κάποιος να μου απαντήσει γιατί όταν βάζω διαμονή μιας η και δυο νυχτών σε ξενοδοχείο στο Μανχάταν μου βγάζει κόστος π,χ. 120 την βραδιά και για δέκα νύχτες βγάζει διπλάσια και τριπλάσια τιμή ανα βραδιά. το λογικό δεν ειναι οσο περισσότερο τοσο φθηνότερο ? Και το δοκίμασα σε πολλά ξενοδοχεία με ιδιο αποτέλεσμα !! Ευχαριστώ πολύ όποιον με διαφωτίσει !!
Μπορεί το φθηνό τους δωμάτιο να μην είναι διαθέσιμο όλα τα βράδια και να σε πηγαίνει αναγκαστικά σε επόμενη κατηγορία.
 

thaliaper

Member
Μηνύματα
43
Likes
105
Μπορεί το φθηνό τους δωμάτιο να μην είναι διαθέσιμο όλα τα βράδια και να σε πηγαίνει αναγκαστικά σε επόμενη κατηγορία.
πάντως στο booking δεν δείχνει π.χ απο standar δωμάτιο να σε πάει σε superior. καμιά αλλαγή
 

trelenaki

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλησπέρα σας,
Ετοιμαζόμαστε 2 άτομα να πάμε Νέα Υόρκη στις 14 με 23 Δεκεμβρίου ( Περίπου εκείνη τη περίοδο) Έχουμε ξεκινήσει μια έρευνα για ξενοδοχεία και έχουμε καταλήξει σε κάποια. ( Με budget τα 1500 ευρώ)
1)CITY ROOMS NYC - Times Square
2)Pod Times Square
3)Washington Jefferson at Times Square
4)Hotel St. James
Γνωρίζει κανείς αν κάποιο από τα παραπάνω ξενοδοχεία είναι καλά ή έχει από προσωπική του εμπειρία να προτείνει κάποιο άλλο ξενοδοχείο;Είναι η περιοχή που έχουμε επιλέξει (MidTown West) ιδανική για να γυρίσουμε για πρώτη φορά τη Νέα Υόρκη;
Σας ευχαριστώ!
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
592
Likes
2.100
Καλησπέρα σας,
Ετοιμαζόμαστε 2 άτομα να πάμε Νέα Υόρκη στις 14 με 23 Δεκεμβρίου ( Περίπου εκείνη τη περίοδο) Έχουμε ξεκινήσει μια έρευνα για ξενοδοχεία και έχουμε καταλήξει σε κάποια. ( Με budget τα 1500 ευρώ)
1)CITY ROOMS NYC - Times Square
2)Pod Times Square
3)Washington Jefferson at Times Square
4)Hotel St. James
Γνωρίζει κανείς αν κάποιο από τα παραπάνω ξενοδοχεία είναι καλά ή έχει από προσωπική του εμπειρία να προτείνει κάποιο άλλο ξενοδοχείο;Είναι η περιοχή που έχουμε επιλέξει (MidTown West) ιδανική για να γυρίσουμε για πρώτη φορά τη Νέα Υόρκη;
Σας ευχαριστώ!
Μια χαρά περιοχή..εγώ έμεινα midtown east..sto new York City convention center...μέσω booking
 

wings24

Member
Μηνύματα
15
Likes
2
Καλημερα σα1 ,ετοιμαζόμαστε για Νεα Υορκη και θα ηθελα εμπειρίες για Airbnb καθως εχω βρει πολυ καλες περιπτώσεις. Υπαρχει καποιος που να εχει μεινει σε καποιο διαμερισμα και να το προτείνει; ή να δωσει καποιες συμβουλες καθως ειναι το πρωτο ταξιδι μου γενικα και θα ειμαι με ενα μωρο 14 μηνων.Επισης γνωριζεται ποσο μακρυα ειναι το long island απο το Μανχάταν καθως εκει μένουν τα ξαδελφια μας που προτιθενται να μας φιλοξενήσουν.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom