Τουρκία Ξενοδοχειο στην Κων/πολη

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
κεγω sultanahmet προτεινω και raymond hotel!!

εμεινα πολυ ευχαριστημενη!!

Booking.com: Raymond Hotel, Istanbul, Turkey - 507 Guest reviews. Book your hotel now!
Εγώ ξέρω η περιοχή του sultanahmet βρίσκεται κάτω από το μπλέ τζαμί και νότια προς τη θάλασσα. Τώρα πώς γίνεται οι φίλοι μας οι Τούρκοι να λένε ότι αυτό το ξενοδοχείο βρίσκεται στο sultanahmet είναι απορίας άξιο. Φαίνεται είναι σαν τα δικά μας τα παραθεριστικά, όλα 50 μέτρα από τη θάλασσα. Βλέπεις η περιοχή πουλάει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εγώ ξέρω η περιοχή του sultanahmet βρίσκεται κάτω από το μπλέ τζαμί και νότια προς τη θάλασσα. Τώρα πώς γίνεται οι φίλοι μας οι Τούρκοι να λένε ότι αυτό το ξενοδοχείο βρίσκεται στο sultanahmet είναι απορίας άξιο. Φαίνεται είναι σαν τα δικά μας τα παραθεριστικά, όλα 50 μέτρα από τη θάλασσα. Βλέπεις η περιοχή πουλάει.

θες να την πουμε Sirkeci την περιοχη?κανενα προβλημα..
εγω πιο πολυ τοποθετηθηκα στο ερωτημα sultanahmet ή taksim..
οπως και να χει, το γεγονος παραμενει..το ξενοδοχειο εχει φοβερο location (πηγαμε στα περισσοτερα αξιοθεατα με τα ποδια), πολυ πολυ ομορφα δωματια, πολυ καλη εξυπηρετηση και το προτεινω με τα 1000 σε καποιον που παει πρωτη φορα στην πολη!
 

Evapar

Member
Μηνύματα
87
Likes
103
Επόμενο Ταξίδι
Αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία/Πολυνησία
Αλλο ένα αξιοπρεπές, κεντρικό και οικονομικό ξενοδοχείο είναι το Armada Armada Hotel stanbul - Welcome to Armada Hotel
Βρίσκεται δίπλα στο Βόσπορο και απέχει γύρω στα 500μ. από την Αγια Σοφιά και το Μπλε Τζαμί. Για τα δωμάτια δε μπορώ να σου πω λεπτομέρειες γιατί δεν έχω μείνει. Το εστιατόριο στην ταράτσα πάντως, όπου έχω πάει, έχει ωραία θέα στο Μπλε Τζαμί και την Αγια Σοφιά, αλλά και το Βόσπορο.
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
θες να την πουμε Sirkeci την περιοχη?κανενα προβλημα..

Κανείς δεν αμφισβήτησε την ποιότητα και τη βολική θέση του ξενοδοχείου. Αλλά στο sultanahmet για μένα δεν είναι και ούτε καν Sirkeci καθώς έτσι δηλώνεται μία μεγαλύτερη εγγύτητα με τον σιδ. Σταθμό.
Όπως πολλά ξενοδοχεία, ορισμένα άριστα και άλλα με μεγάλη ιστορία ΔΕΝ βρίσκονται στη Ταξιμ, επειδή είναι από την άλλη πλευρά του Κεράτιου.
Και με αυτό το τρόπο δεν σε κατηγόρησα για την επιλογή σου, απλώς ήθελα να επισημάνω ότι sultanahmet δεν είναι ΟΛΗ η παλιά πόλη (άσχετα, άν έτσι το εμφανίζουν τουριστικοί οδηγοί, ξενοδόχοι και πράκτορες) και ΟΛΑ στο sultanahmet (το ίδιο) δεν είναι αξιόλογα και βολικά.
Οπότε το ερώτημα sultanahmet ή taksim παραμένει;
Ίσως αυτό το λινκ βοηθούσε για να γνωρίσουμε τις περιοχές.
Wikimapia - Let's describe the whole world!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom